فضانوردان آپولو 13 Jim Lovell و فرد Haise در ماه ماموریت 50 سال بعد

این یک سناریو برای آنها که آموزش داده بود.

به عنوان فضانوردان برای تعیین پنجم و ششم مردم را به راه رفتن بر روی ماه, Jim Lovell و فرد Haise قرار گرفته بودند ماه از گسترده آماده سازی برای انجام هر جنبه ای از ناسا ماموریت آپولو 13 — از جمله آنچه به انجام اگر چیزی را اشتباه رفت.

اما دو روز پس از پرتاب موفقیت آمیز در مارس 11, 1970, ماموریت فرمانده Lovell, lunar module خلبان Haise و فرمان ماژول خلبان جک Swigert پرتاب شد به اضطراری که وجود دارد هیچ برنامه ای. پنجاه سال پیش امروز (مارس 13), آپولو 13 خدمه “تا به حال یک مشکل است.”

آپولو 13 در 50: ناسا ‘موفق به شکست’ در ماه توضیح داده شده
بیشتر:
دیدن آپولو 13 به عنوان آن اتفاق افتاده است با آپولو 13 در زمان واقعی

فضانوردان آپولو 13 جیمز لاول (در سمت چپ) و فرد Haise به عنوان دیده می شود در یک کامپوزیت از 16mm تصاویر از 1970 ماموریت. (اعتبار تصویر: ناسا به عنوان پردازش توسط اندی ساندرز از طریق collectSPACE.com)

“حل مشکل با سیستم ما تا به حال بود مناسب به آنچه که ما تا به حال به انجام هر ماموریت به حال مشکلات به مقابله با” Haise گفت: در یک مصاحبه با collectSPACE.com. “اما ما هرگز در نظر گرفته شده است انفجار در حس بودن قادر به کار در اطراف آن است.”

“به طور معمول است که آشکار در از دست دادن وسیله نقلیه و خدمه,” او گفت:.

آپولو 13 آسیب دیده خدمات ماژول به عنوان عکس توسط خدمه آن پس از جدایی از فرمان ماژول در نزدیکی پایان مارس 1970 ماه ماموریت. (اعتبار تصویر: ناسا به عنوان پردازش توسط اندی ساندرز)

و در عین حال که دقیقا چه Haise, Lovell و Swigert و همچنین تیم از مهندسین در ماموریت کنترل, تا به حال به مقابله با. یک مخزن اکسیژن است که ندانسته آسیب دیده در طول قبل از پرواز تست منفجر شد پاره از هم جدا خدمات ماژول های ارائه شده از بحرانی قدرت و سیستم های پشتیبانی حیات برای Apollo 13 فرمان ماژول.

نه تنها این انفجار رد کردن هر گونه شانس دستیابی به یک ماه فرود آن را تهدید به رشته فضانوردان در اعماق فضا. که آنها ساخته شده آن را به خانه با خیال راحت به همان اندازه با توجه به ابتکار و خلاقیت از تیم های است که کار را مشکل بر روی زمین آن را به عنوان یک ماده از شانس زمان.

آپولو 13 جدول: گیج کننده روز از ناسا ‘موفق به شکست’ به ماه

“انفجار رخ داده در 13 آوریل در فقط در زمان مناسب اجازه می دهد تا بازگشت” گفت: Lovell. “اگر این انفجار هنگامی رخ داد که ما تا به حال روشن موتور ما برای رفتن به ماه در آغاز ما هرگز تا به حال به اندازه کافی مواد مصرفی در قمری به رفتن تمام راه را در اطراف ماه و بازگشت دوباره به خانه. اگر انفجار رخ داده است پس از آنکه ما به قمری مدار یا خدای ناکرده زمانی که ما در سطح ماه, ماموریت کنترل را مجبور به کشف کردن که چرا آنها به سمت چپ سه بچه در ماه است.”

Lovell و Haise صحبت collectSPACE در مورد سالگرد 50 از ماموریت آپولو 13 (Swigert سرطان درگذشت در سال 1982). دو شرکت جداگانه در مصاحبه های خود پاسخ ارائه شده با هم به تشکیل یک مکالمه است.

فضانوردان آپولو 13 Jim Lovell (در سمت چپ) و فرد Haise مطرح در پایه قمری شبیه ساز در ماه ژانویه 1970. (اعتبار تصویر: ناسا)

collectSPACE (cS): پس از انفجار خود را وجود دارد یک نقطه که در آن شما احساس است که شانس خود را برای بازگشت به زمین بودند نه به دنبال خوب است ؟

جیمز Lovell: زمانی که متوجه شدم چراغ اخطار قرمز گفت که دو نفر از ما سه سلول های سوخت به تازگی درگذشت, بود که به نوعی یک شوک به من چرا که جایی است که ما رو برق قدرت به صورت تمام پرواز. ما را مجبور به تکیه بر قدرت باتری است که در دستور ماژول ما نمی فکر می کنم کافی خواهد بود.

این احساس از “گاو مقدس! ما چیزی واقعا اشتباه است.”

و من نمی دانم که چرا من این کار, اما من از نگاه پنجره سمت راست و این زمانی است که من تو را دیدم که با سرعت زیاد گاز فرار از فضاپیما. شما می توانید ببینید کمی پر از آن است. من پس از آن نگاه در اکسیژن سنج و یک خواندن صفر و یکی دیگر در روند رو به کاهش است. که زمانی است که من واقعا احساس ما در یک وضعیت بسیار خطرناک.

فرد Haise: قبل از اینکه شما در یکی از این ماموریت ها شما فرض لزوما شما نمی خواهید به عقب بر گردیم.

من تا به حال هیچ ایده ای در مورد درصد [یا] چه شانس وجود دارد. این ماده از طریق آن با تعدادی از چالش ها و [امید] کسی که بر روی زمین کار در کنترل ماموریت را در پیدا کردن پاسخ.

فضانوردان آپولو 13 Jim Lovell (در سمت چپ) و جک Swigert کار با شیلنگ آب روی قمری. یک جری-تقلب کربن دی اکسید اسکرابر (یا LiOH قوطی) است متصل به دیوار علاوه بر Swigert. (اعتبار تصویر: ناسا/ASU کامپوزیت توسط اندی ساندرز)

cS: وجود دارد یک نقطه که در آن شما احساس اعتماد به نفس بیشتری در مورد خود و زنده ماندن ؟

Haise: من فکر می کنم اولین بار من فکر کردم ما واقعا تا به حال شانس به حقيقت آن را درست پس از اولین استفاده از قمری تبار موتور. ما پس از آن در بازگشت رایگان به اطراف ماه.

Jim Lovell از من خواست به محاسبه مواد مصرفی, که, من, و من فهمیدم که ما آن را با قدرت. من فرض قدرت ما می خواهم به پایین بود 18 آمپر — پس از آن ما می خواهم که به درخواست خیلی بیشتر قدرت مغز اگر ما رو حتی پایین تر است. اما حتی در آن سطح و حتی اگر ما تا به حال یک مقدار دیگر بازگشت ما هنوز از آن ساخته شده در شش باتری در قمری.

[I محاسبه می شود] ما می خواهم اجرا کوتاه از آب در حدود پنج ساعت قبل از ورود رابط, اما من می دانستم که از آپولو 11 داده که در آن ما تا به حال به عمد نیل [آرمسترانگ] و وزوز [Aldrin] خاموش کردن آب قبل از آنها خود را ترک قمری در مدار و تماشا سیستم می میرند که این سیستم برای اولین بار به مرگ شد و در حدود هشت ساعت است. بنابراین ما احتمالا خوب با آب.

من شکل نیست که در واقع تبدیل به بحرانی ترین بود لیتیم هیدروکسید [LiOH] کارتریج. آن را حتی به من رخ می دهد.

[cS: LiOH قوطی پاک دی اکسید کربن از داخل کابین هوا. راه حل این است که به نام برای با استفاده از فرمان ماژول ناسازگار کپسول های قمری, ماژول معروف درگیر جری-rigging یک راه مناسب تحت اللفظی میخ مربع در یک سوراخ گرد با استفاده از چیزی جز قطعات یدکی آنها تا به حال روی این فضاپیما است.]

cS: اگر آپولو 13 هرگز تا به حال یک مشکل است. حال شما با توجه به هر فکر به آنچه قرار بود که اولین کلمات خود را قدم به قدم بر روی ماه ؟

Haise: من نبود برنامه ریزی هر واژه اول در ماه. من نمی دانم اگر جیم بود که او می شده اند ،

Lovell: نه این بود که 13 آپولو 11.

Haise: واقعا من احساس کردم در آن زمان ما نوع از گذشته تاریخی چیزهایی که شما ممکن است انجام دهد. من فقط واقعا مشتاق به پایین نردبان و شروع به کار می کنند.

مصاحبه همچنان در collectSPACEکه در آن Lovell و Haise بحث در مورد چه چیزی وسایل شخصی آنها را ترک کرده اند در ماه, آنچه آن را مانند به دیدن ماه از مدار و اگر علت آپولو 13 انفجار قابل اجتناب بود. به علاوه triskaidekaphobia!

دنبال collectSPACE.com در Facebook و Twitter at @collectSPACE. کپی رایت 2020 collectSPACE.com. تمام حقوق محفوظ است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>