آنتی بادی ‘سوئیچ کشتن” می تواند منجر به مالاریا واکسن

یک استراتژی جدید نشان می دهد وعده در حال توسعه یک واکسن مالاریا بر اساس یک مطالعه جدید.

محققان به نمایش در نمونه خون از کودکانی که تا به حال ایمنی طبیعی مقاومت شدید عفونت مالاریا. این مطالعه شناسایی یک آنتی بادی خاص مالاریا پروتئین به نام PfGARP که به نظر می رسد برای حفاظت از مقاوم در برابر کودکان از بیماری شدید.

تست های آزمایشگاهی نشان داد که آنتی بادی به PfGARP به نظر می رسد برای فعال کردن مالاریا self-destruct مکانیسم باعث انگل سلول های زندگی بشر در داخل سلول های قرمز خون تحت یک فرم از مرگ سلولی برنامه ریزی شده.

“چه خبر هیجان انگیز این است که این واکسن استراتژی است که حملات مالاريا در راه است که آن را هرگز قبل از حمله.”

این تیم امیدوار است که واکسیناسیون افراد با PfGARP برای تولید ضد PfGARP آنتی بادی و یا به طور مستقیم تزریق ضد PfGARP بادی امر حفاظت از آنها در برابر شدید مالاریا. آنها توسعه یافته نسخه های اولیه از کسانی که واکسن و تست در پستانداران غیرانسان نشان داده وعده محققان گزارش می دهند.

“ما نشان داده در دو مطالعه مستقل در پستانداران غیرانسان که واکسیناسیون با PfGARP محافظت در برابر کشنده مالاریا انگل می گوید:” جاناتان Kurtis, استاد وارن alpert دانشکده پزشکی دانشگاه براون و نویسنده ارشد این مقاله در طبیعت.

“چه خبر هیجان انگیز این است که این واکسن استراتژی است که حملات مالاريا در راه است که آن را هرگز قبل از حمله—یکی که در آن انگل می شود همدست خود مرگ. ما امیدواریم که این واکسن شاید در ترکیب با سایر مالاریا آنتی ژن های ترجمه خواهد شد به یک استراتژی است که می تواند کمک به جلوگیری از شدید مالاریا در مردم است.”

خواهد مالاریا واکسن کار می کند ؟

آزمایش انسانی واکسن مالاریا است که به احتمال زیاد سال دور محققان می گویند و به هیچ وجه به برخی از آن کار خواهد کرد. اما این تیم امیدوار است که این روش گرفته شده در این مطالعه که به نظر می رسد این عوامل است که کمک به به طور طبیعی رخ می دهد مقاومت در برابر بیماری را اثبات موثر که در آن روش های دیگر ندارد.

نتایج شرح داده شده در این مقاله جدید شد نزدیک به 20 سال در ساخت با شروع تحقیقات اپیدمیولوژیک از Michal سرخ شده و Patrick Duffy از موسسه ملی بهداشت. اطراف شروع سال 2001 آنها شروع استخدام گروه از کودکان در تانزانیا.

محققان ثبت نام کودکان در بدو تولد و به دنبال آنها را برای سال ها به ببینید که چه کسی در میان آنها توسعه ایمنی اکتسابی پاسخ به مالاریا.

“وجود دارد یک تن از سخت اپیدمیولوژیک کار که رفت به سادگی شناسایی که بچه ها مقاوم بودند و, که, نیست,,” Kurtis می گوید. “تنها پس از ما می دانستند خود را به سطح مقاومت می تواند ما استفاده از این اطلاعات برای شناسایی انگل اهداف است که به رسمیت شناخته شده توسط آنتی بادی های ساخته شده تنها با مقاوم در برابر بچه ها اما نه با حساس کودکان و نوجوانان.”

برای آخرین تحقیقات این تیم انتخاب شده مقاوم در برابر 12 و 14 مستعد ابتلا کودکان از تانزانیا کوهورت و نگاه در نمونه خون گرفته شده از کودکان در حدود سن دو سالگی زمانی که به طور طبیعی به دست آورد و ایمنی به نظر می رسد به منظور توسعه.

با استفاده از یک روش پیچیده را به شما معرفی مالاریا پروتئین برای هر یک از نمونه خون یکی توسط یکی از محققان می تواند به دنبال هر بادی به یک پروتئین خاص که در حال حاضر در مقاوم در برابر نمونه و نه در معرض نمونه. که کار شناسایی PfGARP به عنوان یک عامل بالقوه در اعطا مقاومت است.

داشتن شناسایی PfGARP محققان سپس به بررسی اینکه آیا آنتی بادی پاسخ به PfGARP شد در ارتباط با مقاومت در یک نمونه بزرگتر از 246 کودکان است. آنها دریافتند که کودکان بدون ضد PfGARP آنتی بادی به حال 2.5 برابر بیشتر در معرض خطر شدید مالاریا در مقایسه با کسانی که آنتی بادی.

مالاریا میزبان در پریشانی

گام بعدی در تلاش بود تا درک کنند که چگونه ضد PfGARP آنتی بادی بر انگل. یک سری از آزمایش های آزمایشگاهی نشان داد که مالاریا تروفوزوئيت سلول های که زندگی می کنند و تغذیه از مواد مغذی به داخل سلول های قرمز خون تولید PfGARP پروتئین است. پروتئین است و سپس منتقل به غشای خارجی سلول های قرمز خون که در آن باعث می شود این انگل همراه در معرض آنتی بادی.

“این یک سوئیچ کشتن,” Kurtis می گوید. “هنگامی که آنتی بادی متصل به پروتئین و آن را می فرستد یک سیگنال است که می گوید تروفوزوئيت به خشک شدن و مردن. هنگامی که ما معرفی آنتی بادی برای نمونه در ظروف پتری ما تا پایان با 98% یا 99% مرده انگل.”

فعالیت پروتئین begs سوال که چرا یک ارگانیسم خواهد تکامل چنین self-destruct ساز. Kurtis فکر می کند ممکن است تکامل یافته به عنوان ابزاری برای سنجش هنگامی که این انگل به میزبان است در پریشانی.

“آن را نه لزوما در یک انگل بهترین بهره را به کشتن خود میزبان” Kurtis می گوید. “نگه داشتن میزبان آلوده اما زنده به معنی شانس بیشتری برای انگل به تولید مثل است. بنابراین چه این ممکن است وسیله ای برای سنجش یک میزبان در پریشانی و سپس کاهش بار انگل درآمده است.”

ضد PfGARP آنتی بادی hijacks که تکامل یافته سیستم و آن را در برابر انگل.

داشتن نشان داده است که PfGARP آنتی بادی کشتن انگل محققان توسعه یافته دو نوع PfGARP واکسن. هر دو ارائه حفاظت در پستانداران غیرانسان در معرض یک شکل انسان مالاریا.

چرخه زندگی انگل

تلاش های قبلی برای توسعه واکسن در برابر مالاریا ملاقات با موفقیت محدود است. اما محققان می گویند که دلیلی برای باور کردن این استراتژی جدید موفق ممکن است در جایی که دیگران شکست خورده اند. چرا که این حملات انگل در یک نقطه متفاوت در عفونت چرخه از سایر واکسن ها تزریق کرد.

هنگامی که آلوده گزش پشه کسی که آن را تزریق موضوع مانند سلول های به نام sporozoites که سفر از طریق جریان خون به کبد می شود.

وجود انگل مورف به یک نوع متفاوت از سلول به نام merozoites که خروج کبد در مقادیر زیاد برای آلوده کردن سلول های قرمز خون. هنگامی که آنها حمله سلول های قرمز خون انگل جلوه های ویژه گرافیکی را دوباره به trophozoites که خوراک از مواد مغذی به داخل سلول قبل از آنها پشت سر هم به چرخه شروع دوباره.

موجود در واکسن است که اهداف مرحله اول—با هدف جلوگیری از عفونت کبد—تا به حال موفقیت های محدود. این تا حدودی به دلیل این پنجره زمان برای دخالت آنقدر کوچک است Kurtis می گوید.

“آن پنج دقیقه طول می کشد برای انگل برای رفتن از پشه به کبد. چون خیلی سریع مقدار آنتی بادی مورد نیاز برای متوقف کردن آن است. و اگر فقط یک sporozoite می شود در شما رو مالاریا” او توضیح می دهد.

این واکسن جدید را هدف قرار تروفوزوئيت مرحله که طول می کشد تا یک روز Kurtis می گوید. این محققان امیدوارند که دیگر پنجره برای مداخله را کاهش مقدار آنتی بادی مورد نیاز برای کشتن انگل و در نتیجه آن را برای یک واکسن موثر.

“این به ما می دهد 24 ساعت به عنوان مخالف به 5 دقیقه به دخالت” Kurtis می گوید. “در آن زمان انگل بیان PfGARP—یک سوئیچ کشتن. ما در حال طراحی یک واکسن است که آن را فعال می کند.”

محققان قصد ادامه تست نسخه های مختلف از این واکسن در مدل های حیوانی و در نهایت برای شروع آزمایشات انسانی در سال های آینده.

موسسه ملی سلامت یک عمر سیستم بیمارستان تحقیقات خلبان جایزه و بنیاد بیل و ملیندا گیتس حمایت از کار.

منبع: دانشگاه براون

اصلی مطالعه DOI: 10.1038/s41586-020-2220-1

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>