قطب جنوب Denman یخچال های طبیعی در حال غرق شدن است به جهان عمیق ترین دره

این یخچالهای طبیعی قطب جنوب در حال ذوب شدن در بی سابقه نرخ, و, دره عمیق و باریک در قاره سنگی کوچک می تواند مسائل بسیار بدتر است.

در یک مطالعه منتشر شده در آوریل 23 در مجله ژئوفیزیک نامه تحقیقاتمحققان با استفاده از بیش از 20 سال از داده های ماهواره ای برای نظارت بر یخ در Denman یخچال — 12 مایل گسترده (20 کیلومتر) جریان یخ در شرق قطب جنوب — همراه با سنگ بستر در زیر آن. محققان دریافتند که نه تنها Denman غربی پهلو عقب نشینی نزدیک به 3 مایل (5 متر) بین سال های 1996 و 2018 اما یک دره عمیق در زیر یخچال های طبیعی ممکن است باعث یخچال به ذوب سریع تر از آن احتمالا می تواند بهبود می یابند.

Denman یخچال غربی پهلو جریان بیش از عمیق ترین و شناخته شده زمین کانیون در زمینياوه حداقل 11,000 فوت (3,500 متر) زیر سطح دریا است. در حال حاضر که کانیون (شناخته شده به عنوان Denman تغار) است که عمدتا قطع از دریا با تشکر از همه یخبندان ice انباشت اشیاء بدست آمده در داخل و بالای دره. به عنوان یخچال لبه همچنان به عقب نشینی دورتر و دورتر پایین شیب گرم آب اقیانوس پور به دره ضرب و جرح بزرگتر و بزرگتر از بخش های یخچال و به تدریج تبدیل Denman طریق به یک غول کاسه meltwater با هیچ جای دیگری برای رفتن.

این سناریو محققان نوشت: می تواند شروع یک فراری حلقه بازخورد از ذوب شدن است که در نهایت بازگشت همه Denman یخچال یخ را به دریا — خطر نزدیک به 5 فوت (1.5 متر) از سطح دریا جهانی افزایش یابد.

“از آنجا که از شکل زمین زیر Denman را طرف غربی وجود دارد بالقوه برای سریع و غیر قابل برگشت عقب نشینی و این بدان معناست که افزایش قابل توجهی در جهانی سطح آب دریا در آینده” سرب مطالعه نویسنده ویرجینیا Brancato, یک همکار فوق دکترا با NASA Jet Propulsion Laboratory, در بیانیه ای گفت.

از دست دادن زمین یخ زده

این نقشه نشان می دهد Denman یخچال را پایه خط عقب نشینی بین سال های 1996 (خط سیاه) و 2018 (خط زرد). بزرگ شیب در بستر نشان دهنده Denman از طریق یک دره عمیق و باریک رسیدن به حداکثر عمق 11,000 فوت (3,500 متر) زیر سطح دریا است. یخچال های طبیعی را پایه خط در حال حاضر شروع خزنده پایین دره عمیق و باریک دیوار. (اعتبار تصویر: AGU/ Brancato, et. al)

یخچالهای طبیعی در حال غول اسلب از یخ نشسته در بالای قاره ای سنگ بستر. ترین یخچالهای طبیعی در قطب جنوب از جمله Denman پایان در قفسه های یخ و یا “زبان” است که رفتن به دور از زمین و به اقیانوس باز که در آن لبه های خود را به آرامی ضربه محکم و ناگهانی به قطعات و قالب جدید توده ها. نقطه ای که در آن یخچال های طبیعی اولین برگ شالوده و شروع به شناور در آب است که به نام پایه خط. محل این خط است که کلید به یک یخچال ثبات; هنگامی که گرم آب اقیانوس ذوب دور در معرض یخبندان, یخ, پایه, خط, خلوت دورتر و دورتر به ساخت نزدیکی ورق یخ کمتر پایدار و بیشتر در معرض ذوب شدن و ترک خوردگی.

در مطالعه جدید محققان با استفاده از داده های ماهواره ای از مرکز هوافضا و آژانس فضایی ایتالیا برای اندازه گیری تا چه حد Denman یخچال را پایه خط عقب نشینی در 22 سال بین سال های 1996 و 2018 و چقدر جرم یخچال های طبیعی از دست رفته در ذوب یخ است. آنها را دیدم گسترده ذوب — Denman از دست داده و بیش از 268 میلیارد تن (2.43 متریک تن) از یخ در این دو دهه و نرخ هشدار دهنده عقب نشینی در یک طرف یخچال تنها.

در حالی که وجود دارد کمی عقب نشینی در Denman شرقی پهلو (که در آن یک یال سنگی تثبیت پایه خط) یخچال غربی به ضرب گلوله به پهلو نزدیک به 3 مایل (5 متر) ياوه partway پایین شیب عظیم Denman تغار.

اگر زمان گرمایش جهانی ادامه روند که از طریق می تواند طلسم عذاب برای Denman یخچال محققان نوشت. به عنوان یخچال های طبیعی را پایه خط همچنان به نزول دورتر پایین دره عمیق و باریک (که در حال حاضر نشسته در زیر سطح دریا) گرم آب اقیانوس را خمیر بزرگتر و بزرگتر تکه های یخچال لبه آن باعث ذوب سریع تر و مخاطره آمیز یخ قفسه بالا حتی بیشتر در معرض خطر سقوط است.

اگر که اتفاق می افتد این احتمال وجود دارد که Denman یخچال را متحمل خواهد شد “سریع و غیر قابل برگشت عقب نشینی” با “پیامدهای عمده ای” برای افزایش سطح دریا محققان نوشت: در مطالعه است. این امکان باید یک شوکی به دانشمندان که قبلا در نظر گرفته ذوب در شرق قطب جنوب نسبتا خوش خیم تهدید نسبت به سرعت در حال ذوب کاج جزیره و Thwaites, یخچالهای طبیعی در غرب قطب جنوب نویسندگان به این نتیجه رسیدند.

“یخ در غرب قطب جنوب شده است ذوب سریع تر در سال های اخیر اما محض اندازه Denman یخچال بدان معنی است که تاثیر بالقوه آن در دراز مدت افزایش سطح دریا است فقط به عنوان مهم” مطالعه همکاری نویسنده اریک Rignot استاد از سیستم علوم زمین در دانشگاه کالیفرنیا ایروین در بیانیه ای گفت:.

در اصل منتشر شده در Live علم.

پیشنهاد: صرفه جویی حداقل 53% با ما آخرین مجله معامله!

با چشمگیر اجزا تصاویر نشان می دهد که چگونه همه چیز تابع و مدل عکاسی جهان الهام بخش ترین عینک چگونه کار می کند نشان دهنده اوج جذاب, واقعی, بازی سرگرم کننده برای یک جریان اصلی مخاطبان مشتاق به نگه دارید تا با آخرین تکنولوژی و قابل توجه ترین پدیده در این سیاره و فراتر از آن. نوشته شده و ارائه شده در یک سبک است که باعث می شود حتی پیچیده ترین موضوعات جالب و آسان به درک چگونه کار می کند لذت می برد توسط خوانندگان از همه سنین.
مشاهده معامله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>