قطب جنوب گرینلند از دست دادن 318 gigatons یخ یک سال

از دست دادن یخ از قطب جنوب و گرینلند را کاهش یخ ورق مسئول 0.55 اینچ (14 میلی متر) از سطح دریا افزایش از سال 2003 بر اساس یک مطالعه جدید.

با استفاده از پیشرفته ترین زمین-مشاهده دستگاه لیزر ناسا تا به حال پرواز در فضا محققان ساخته شده است اندازه گیری های دقیق از چگونگی گرینلند و قطب جنوب یخ ورق را تغییر بیش از 16 سال است.

همانطور که در علماز دست دادن یخ شناور قفسه ذوب در گرم شدن اقیانوس درایوهای افزایش سطح دریا در قطب جنوب است. این قفسه های یخ کمک عقب نگه جریان زمین-بر اساس یخ.

“اگر شما به تماشای یک یخچال و یا یخ برای یک ماه یا یک سال شما نمی خواهید به یادگیری بیشتر در مورد آنچه که آب و هوا در حال انجام آن است.”

نتايج حاصل از یخ ابر و زمین ارتفاع ماهواره ای 2 (ICESat-2) که به مدار راه اندازی شد در پاییز سال 2018 و شروع به گرفتن دقیق جهانی ارتفاع اندازه گیری از جمله بیش از زمین یخ زده مناطق.

مقایسه داده های جدید با اندازه گیری های اصلی ICESat زمان از سال 2003 تا 2009 مجاز محققان برای تولید جامع پرتره از پیچیدگی های یخ ورق تغییر و بینش به آینده از گرینلند و قطب جنوب است.

A map of Antarctica showing ice loss in red and ice gain in blue
این نشان می دهد که مقدار یخ قطب جنوب به دست آورد یا از دست رفته بین سال های 2003 تا 2019. تیره قرمز و بنفش نشان می دهد بزرگ و متوسط نرخ از دست دادن یخ در نزدیکی سواحل قطب جنوب در حالی که بلوز نمایش کوچکتر نرخ یخ به دست آوردن در داخل کشور است. یخ از دست داد و در نزدیکی سواحل به خصوص در غرب قطب جنوب و قطب جنوب شبه جزیره بسیار سنگین تر بودن سود در داخل کشور است. Thwaites و Crosson قفسه های یخ (فقط در زیر شبه جزیره) باید نازک ترین. دایره در وسط است که در قطب جنوب که در آن ابزار جمع آوری داده ها. (اعتبار: Smith et al./علم)

“اگر شما به تماشای یک یخچال و یا یخ برای یک ماه یا یک سال شما نمی خواهید به یادگیری بیشتر در مورد آنچه که آب و هوا در حال انجام است به آن می گوید:” منجر نویسنده بنجامین اسمیت یک glaciologist در دانشگاه واشنگتن اعمال آزمایشگاه فیزیک.

“ما در حال حاضر 16 سال span بین ICESat و ICESat-2 و می تواند خیلی بیشتر اعتماد به نفس است که تغییرات ما در حال دیدن در یخ را با تغییرات دراز مدت در آب و هوا. و ICESat-2 است که واقعا قابل توجه ابزار برای ساخت این اندازه گیری. ما در حال دیدن با کیفیت بالا و اندازه گیری است که فرش دو ورق یخ که اجازه دهید ما را با جزئیات کامل و دقیق مقایسه با ICESat داده است.”

نازک شدن یخچالهای طبیعی

مطالعات قبلی از یخ از دست دادن یا به دست آوردن اغلب تجزیه و تحلیل داده ها از چندین ماهواره و هوابرد ماموریت. این مطالعه جدید یک نوع از اندازه گیری ارتفاع به عنوان اندازه گیری توسط یک ابزار است که پرش پالس لیزر کردن سطح یخ—ارائه دقیق ترین و دقیق تصویر از یخ ورق تغییر تاریخ.

محققان زمان آهنگ ICESat اندازه گیری و تزیین آهنگ های متراکم تر از ICESat-2 اندازه گیری از 2019. که در آن دو مجموعه داده تلاقی—ده ها میلیون سایت—محققان زد داده ها از طریق برنامه های کامپیوتری است که برای اختصاص برف تراکم و عوامل دیگر و سپس محاسبه توده های یخ از دست داده و یا به دست آورد.

“تجزیه و تحلیل جدید نشان می دهد یخ’ پاسخ به تغییرات در آب و هوا با جزئیات بی سابقه ای آشکار سرنخ که چرا و چگونه یخ در حال واکنش راه آنها می گوید:” coauthor الکس گاردنر یک glaciologist ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت در پاسادنا ،

The crack appears blue, purple, and green within the red-colored ice shelf
شکاف یا ترک در سطح Ross Ice Shelf در قطب جنوب مشاهده با داده های جمع آوری شده توسط ICESat-2 بین سپتامبر. 19, 2018 و در تاریخ 30 آوریل 2019. (اعتبار: Susheel Adusumilli/Scripps موسسه اقیانوس شناسی)

این مطالعه نشان می دهد که در گرینلند ورق یخ از دست داده به طور متوسط 200 gigatons از یخ در هر سال و قطب جنوب یخ از دست داده به طور متوسط 118 gigatons از یخ در هر سال است. یکی gigaton از یخ است که به اندازه کافی برای پر کردن 400,000 المپیک به اندازه استخرهای شنا.

از افزایش سطح دریا که ناشی از یخ ورق meltwater و یخ زایمان حدود دو سوم از آن آمد گرینلند دیگر سوم از قطب جنوب اسمیت می گوید.

“این شگفت انگیز بود برای دیدن چقدر خوب ICESat-2 data نگاه از سمت راست دروازه می گوید:” coauthor تام نویمان از پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز Greenbelt, Maryland. “این نتایج را اول به دنبال در زمین یخ تایید اجماع از دیگر گروه های پژوهشی, اما آنها نیز اجازه دهید ما در جزئیات تغییر در فرد یخچال و قفسه های یخ در همان زمان.”

در گرینلند وجود دارد مقدار قابل توجهی از نازک شدن ساحلی یخچالهای طبیعی اسمیت می گوید. این Kangerlussuaq و Jakobshavn یخچالهای طبیعی برای مثال از دست داده اند و 14 تا 20 فوت (4 تا 6 متر) ارتفاع در هر سال است. گرم تابستان درجه حرارت ذوب یخ از سطح یخچال های طبیعی و یخ و در بعضی از نقاط گرم آب اقیانوس کارائی دور یخ در جبهه.

در قطب جنوب متراکم آهنگ ICESat-2 اندازه گیری نشان داد که یخ ورق گرفتن ضخیم در بخش هایی از قاره های داخلی به احتمال زیاد به عنوان یک نتیجه از افزایش بارش برف اسمیت می گوید.

از دست دادن یخ از قاره حاشیه به خصوص در غرب قطب جنوب و قطب جنوب شبه جزیره به مراتب اهمیت بیشتری نسبت به هر گونه سود در داخل کشور است. در آن مکان اقیانوس نیز به احتمال زیاد به سرزنش.

“در غرب قطب جنوب ما شاهد بسیاری از یخچالهای طبیعی نازک شدن بسیار به سرعت در حال” اسمیت می گوید. “وجود دارد قفسه های یخ در پایین دست آخر کسانی که یخچالهای طبیعی شناور در آب است. و کسانی که قفسه های یخ در حال نازک شدن و اجازه دادن به بیشتر یخ جریان به اقیانوس به عنوان آب گرم کارائی یخ.”

این قفسه های یخ که ظهور و سقوط با جزر و مد می تواند دشوار است برای اندازه گیری می گوید coauthor هلن آماندا Fricker, یک glaciologist در Scripps موسسه اقیانوس شناسی در دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو ، برخی از آنها دارای سطوح خشن با crevasses و پشته اما دقت و وضوح بالا از ICESat-2 اجازه می دهد تا محققان برای اندازه گیری به طور کلی تغییرات بدون هیچ گونه نگرانی در مورد این ویژگی ها skewing نتایج.

ثبات از یخ ،

این یکی از اولین بار است که محققان با اندازه گیری از دست دادن قفسه های یخ شناور در اطراف قطب جنوب به طور همزمان با از دست دادن این قاره یخ.

یخ ذوب می شود که از قفسه های یخ نمی کند بالا بردن سطح دریا از آن را در حال حاضر شناور—درست مثل یک مکعب یخ را ذوب در یک جام از آب نمی سرریز شیشه ای. اما قفسه های یخ را ارائه ثبات برای یخچال های طبیعی و یخ ورق پشت سر آنها.

“آن را مانند یک معماری پایه است که دارای یک کلیسای جامع” Fricker می گوید. “یخ قفسه نگهداری یخ ، اگر شما نگاهی به دور قفسه های یخ و یا حتی اگر شما نازک آنها را کاهش میدهید که buttressing نیروی بنابراین مبتنی یخ می تواند جریان سریع تر است.”

محققان دریافتند قفسه های یخ در غرب قطب جنوب محل بسیاری از این قاره به سرعت در حال حرکت یخچال های طبیعی در حال از دست دادن جرم است. الگوهای نازک شدن نشان می دهد که Thwaites و Crosson قفسه های یخ را نازک ترین به طور متوسط در حدود 5 متر (16 فوت) و 3 متر (10 فوت) از یخ در هر سال بود.

ناسا بودجه پژوهش. اضافی نویسندگان از ناسا; کالج امهرست; دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو; دانشگاه مریلند; دانشگاه در بوفالو; مدرسه معدن کلرادو و دانشگاه واشنگتن است.

منبع: دانشگاه واشنگتن

اصلی مطالعه DOI: 10.1126/science.aaz5845

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de