قطب جنوب ماهی یک خون دوپینگ قهرمان

خون دوپینگ برای بالا بردن عملکرد ممنوع است در ورزش حرفه ای. ورزشکاران می توانند با استفاده از این روش به سوخت عضلات خود را با اکسیژن بیشتری حمل سلول های قرمز خون—برای مثال با دریافت یک انتقال. اما بسیاری از حیوانات به طور طبیعی پیش بینی: خوک, ماهی های دریایی و غواصی مهر و موم می تواند به افزایش سطح اکسیژن خون توسط 40 تا 60 درصد در شرایط طاقت فرسا. در حال حاضر یک مطالعه نشان می دهد که یک ماهی قطب جنوب به نام طاس notothen سطح شیب دار می تواند تا سطح آن توسط بیش از 200 درصد به دنبال یک زندگی فعال در آبهای بسیار سرد.

مانند بسیاری از ماهی بومی به قطب جنوب طاس notothen خون حاوی ضد یخ پروتئین است که کمک به آن را مقاومت در برابر سرمای شدید. در عین حال این پروتئین همراه با سلول های قرمز خون (گلبول های قرمز) می تواند خون غلیظ و سخت به گردش. برخی از ماهی قطب جنوب را جبران کند با از بین بردن گلبول های قرمز در دسترس نباشد جذب اکسیژن به طور مستقیم از آب از طریق آبشش و پوست آنها به عنوان منفعلانه در انتظار طعمه. طاس notothens اما فعالانه شنا در زیر سطح یخ به تعقیب كرل و سایر سخت پوستان در حالی که dodging شکارچیان مانند پنگوئن و مهر و موم. این رفتار “شما نیاز به عرضه [بیشتر] اکسیژن به عضلات می گوید:” مایکل Axelsson قلبی عروقی فیزیولوژیست در دانشگاه گوتنبرگ در سوئد و همکاری نویسنده این مطالعه جدید که در ماه ژانویه منتشر در مجله زیست شناسی تجربی.

دانشمندان در مقایسه RBC سطح در خون جمع آوری شده از طاس notothens آرامش در شیشه تانک با کسانی که خون از آنها ماهی “تعقیب” با استفاده از یک لوله پلاستیکی. سطح بودند در 9 درصد در حال استراحت حیوانات اما 27 درصد در اعمال آنهایی که منجر به 207 درصد افزایش دومی اکسیژن خون. “هیچ [دیگر] ماهی دیده ایم می تواند بیش از دو برابر خود گلبول های قرمز و یا کاهش تعداد آنها به یک سطح پایین هنگام استراحت” Axelsson می گوید. این سطح پایین و کاهش فشار بر روی طاس notothens قلب او می افزاید. خود را طحال فروشگاه گلبول های قرمز و محققان دریافتند که برای بیرون راندن بیشتر به جریان خون اندام قرارداد به وزن 41 درصد کمتر است.

این تغییرات عظیم در سطح RBC در ابتدا شگفت زده جرالد Kooyman یک زیست شناس دریایی در موسسه موسسه اقیانوس شناسی بود که نه درگیر در مطالعه است. او اشاره می کند که این ماهی باید کمتر سلول های خون را تا سه برابر این تعداد RBC کمتر دشوار است. اگر یک غواصی Weddell مهر و موم تحت فشار قرار دادند آن RBC سطح از 40 به 90 درصد مثلا آن خون خواهد بود خطرناکی سخت به پمپ.

در عین حال طاس notothens فراموش صورت trade-offs برای توانایی خود را. با اتصال پروب به هر ماهی آئورت دانشمندان دریافتند فشار خون بود 12 درصد بالاتر و قلب مشغول به کار 30 درصد سخت تر فعال هستند. قلب می تواند استراحت در طول آرام اما زمانی که طاس notothens نیاز به اعمال خود Axelsson می گوید: “این ماهی باید به زندگی با کمی بالاتر عواقب [بیشتر] گلبول های قرمز چرا که آنها نیاز به اکسیژن بیشتر.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>