Ancient DNA بازده سرنخ های جدید به دریای مرده کتیبه ها

این سناریو ممکن است صدا مانند افتتاح خط یک علم با مضمون کمدی معمول: یک زیست شناس مولکولی و یک محقق کتاب مقدس دیدار در یک اتوبوس. هشت سال پس از آن روبرو می شوند را به توسعه یک روش جدید با استفاده از توالی DNA است که آنها می گویند آنها را به بازی و یا جداگانه—کوچک قطعاتی از 2000 سال دریای مرده کتیبه ها. تحقیقات خود را منتشر شد که روز سه شنبه در سلول.

ادد Rechavi بررسی ارث در نماتد worm Caenorhabditis elegans, و, Noam Mizrahi مطالعات باستان عبری ادبیات. هر دو از پژوهشگران در دانشگاه تل آویو در سال 2012 آنها را نشسته در کنار یکدیگر در یک اتوبوس در طول یک گرایش برنامه جدید استخدام هیات علمی. ایالات متحده با منافع مشترک در ورمس (“ادد آثار میکروسکوپی C. elegans , کرم, و من مشغول به کار در چه کرم ها را به ما چپ” Mizrahi انگلیسی دوبله) جفت ارز پس از آن تصمیم گرفت به همکاری.

در حال حاضر خود را نوآورانه DNA-انگشت نگاری روش—استفاده می شود که با دقت توالی باستان گاو و گوسفند DNA خراشیده از پشت بیت از حیوانات-پوست-پوست نبشته بر اساس در میان طومارهای دریای مرده—ارائه بینش های جدید به بافت اجتماعی از اسنیها های زاهدانه یهودی فرقه به طور گسترده ای اعتقاد بر این نوشته ها ، و این حساس “paleogenomic” تکنیک می توان به قطعه با هم دیگر ناقص متون کهن در آینده Rechavi می گوید.

“استفاده از انگشت نگاری DNA به کمک به ما محل تکه های کوچک از دیگر متون در حق خود زمینه بسیار هیجان انگیز و مهم می گوید:” شارلوت Hempel استاد از کتاب مقدس عبری و دوم معبد یهودیت در دانشگاه بیرمنگام در انگلستان بود که درگیر در مطالعه جدید. اورن هارمن یک مورخ علم در اسرائیل Bar-Ilan دانشگاه بود که آن هم نه درگیر در تحقیق و concurs. “ما می تواند به طور ناگهانی به دیدن چیزهایی بودند که قابل مشاهده نیست با استفاده از سنتی تاریخی یا ادبی, منابع,” او می گوید.

fragment of Scroll Hev/Se6
قطعه از حرکت Hev/Se6: نماز, متن در ابتدا تصور می شود از وادی Seiyal سایت اما احتمالا یافت شده در نهال Hever سایت. اعتبار: Shai Halevi و لئون لوی دریای مرده کتیبه ها کتابخانه دیجیتال اسرائیل باستانی اقتدار

دریای مرده کتیبه ها نوشته شده است بین قرن سوم قبل از میلاد و قرن اول A. D. کشف شد بین سال 1947 و در سال 1956 در 11 غار در نزدیکی Khirbat کومران در کرانه در شمال غربی سواحل دریای مرده. بسیاری از کتیبه ها—که شامل قدیمی ترین و شناخته شده نسخه از کتاب مقدس به عنوان بخشی از کتاب مقدس عبری و همچنین apocrypha و عرفانی متون مربوط به علم العبادات—حک شد به زبان عبری. تعداد کمی بودند و در زبان آرامی نوشته شده و یا یونانی. تنها چند دست نخورده یافت. بقیه تا به حال از هم پاشیده را به شکننده تکه حدود 25000 در مجموع با توجه به این مقاله است.

محققان تلاش کرده اند برای چندین دهه به قطعه با هم همیشه در حال رشد انبوه قطعات که ابتدا ذخیره شده در راکفلر موزه باستان شناسی در شرق بیت المقدس. گاهی اوقات دانشمندان حتی گیر کرده و آنها را با هم با نوار Mizrahi می گوید. مطابق قطعات او می افزاید: “یک چالش عمده ای که ما با آن هنوز هم مبارزه است.”

برای مطالعه جدید Mizrahi و Rechavi متمرکز بر 40 تا 50 مصنوعات از جمله حرکت قطعات که ریشه مبهم است. زیست شناس مولکولی Sarit Anava که مدیر آزمایشگاه برای Rechavi تیم سفر چندین بار به دانشگاه اوپسالا در سوئد حمل نمونه مجاز توسط اسرائیل آثار باستانی سازمان متولی کتیبه ها. وجود دارد در اتاق های تمیز از Mattias Jakobsson آزمایشگاه او استخراج DNA باستانی از 26 قطعات مختلف و همچنین به عنوان مورد چرم از جمله صندل, پوشاک و آب پوست از کومران منطقه است. “سپس ما بود که وظیفه تلاش برای ایجاد حس از آنچه که او قسمتی از” Rechavi می گوید.

محققان اولین گام برای استفاده از توالی DNA برای شناسایی گونه های حیوانات—بز, گوسفند, بز کوهی یا گاو—که پوست مورد استفاده قرار گرفت به پوست. تقریبا همه رفته نمونه در این مطالعه آنها دریافتند بودند ساخته شده از پوست گوسفند. چند, اما, شد, ساخته شده از گاو پنهان. این تیم می گوید: این یافته ارائه می دهد بینش های مهم به کتیبه ها و تاریخ. برای مثال دانشمندان تا به حال بحث که آیا سه قطعه از کتاب ارمیا به حال متعلق به همان حرکت. یک تجزیه و تحلیل ژنتیکی نشان داد که یک قطعه ساخته شده از پوست گاو و دو نفر دیگر بودند ساخته شده از پوست گوسفند. چون گاو پرورش است که به طور گسترده ای در نظر گرفته می شود غیر ممکن است در خشک Judaean کویر اطراف کومران (گاو نیاز به مقدار زیادی از علف و آب) سابق قطعه—همراه با یک جداگانه گاو-مخفی کردن قطعه از همان کتاب—احتمالا منشأ خارج از منطقه Mizrahi می گوید.

“حتی مهمتر از” او می گوید: “این دو قطعه نوشته شده در گاو پوست نشان دهنده دو نسخه متفاوت از کتاب ارمیا.” Mizrahi و Rechavi ادعای خود را تجزیه و تحلیل DNA ارائه می دهد اولین “سخت اثبات” که اسنیها و جامعه یهودی در آن زمان به طور کلی تر بودند و باز به متون مختلف از بسیاری از آنها امروز—که تنها یکی تقریبا یکسان عبری کتاب مقدس متن خوانده شده توسط بسیاری از جوامع یهودی در همه جا در جهان است. “اگر این کتیبه آورده بودند از خارج” Mizrahi می گوید: “این نشان می دهد که جامعه یهودی از دوم معبد دوره بود نه ‘ارتدوکس.’ آنها باز به موازی وجود نسخه های متعدد از همان الهی الهام گرفته متن از پیامبران است.

جدید DNA روش وعده را که فراتر از پیامدهای فرهنگی توضیح می دهد Eibert Tigchelaar متخصص در طومارهای دریای مرده باستان و یهودیت در کو لون در بلژیک بود که نه درگیر در مطالعه است. “وجود دارد برخی از 20 تا 30 آثار ادبی که ما بسیاری از قطعات بدون دانستن چگونه آنها را به ترتیب در منظور اصلی خود را,” او می گوید. “روش جدید را فراهم می کند شواهد مهم است که در خدمت به عنوان یک گام برای بازسازی از این نسخه های خطی. از لحاظ فنی یک نفر می تواند نمونه DNA اثر انگشت از مقادیر زیادی از قطعات در نتیجه ایجاد یک پایگاه داده است که می تواند کمک به شناسایی حداقل برخی از چند هزار تا کنون ناشناس قطعات.”

Rechavi و Mizrahi این یافته ها همچنین نشان دهنده یک پیروزی برای خود غیر معمول رویکرد میان رشته ای. با هم Mizrahi می گوید: “ما ایجاد یک مجموعه جدید از بسیار حساس و ابزار علمی برای مطالعه آثار باستانی.” به بالا از آن خاموش Rechavi می افزاید: “این سرگرم کننده ترین همکاری من تا به حال تا کنون.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>