Anak Krakatau فوران آتشفشان خال خال از فضا (عکس)


ناسا-USGS ماهواره Landsat 8 اسیر این عکس از Anak Krakatau فوران در مارس 13 سال 2020 است. (اعتبار تصویر: ناسا رصدخانه زمین تصویر توسط لورن Dauphin با استفاده از Landsat data از بررسی زمین شناسی ایالات متحده)

اخیر rumblings از معروف فعال در اندونزی , آتشفشان ها از فضا قابل مشاهده.

این Landsat 8 ماهواره ای, یک تلاش مشترک ناسا و بررسی زمین شناسی ایالات متحده دستگیر و قابل توجه عکس روز دوشنبه (13 آوریل) از Anak Krakatau آخرین فوران آن فرستاده است plumes از خاکستر و بخار آب مواج به گرمسیری آسمان و گدازه coursing به اطراف آب های فیروزه ای.

طبیعی-رنگ تصویر تزیین مادون قرمز اطلاعات جمع آوری شده توسط یکی از Landsat 8 آلات. مادون قرمز اندازه گیری برجسته کردن یک نقطه داغ است که ممکن است سنگ مذاب ناسا رصدخانه زمین را کاترین هانسن نوشت: در شرح عکس.

مرتبط با: تصاویر شگفت انگیز از آتشفشان از فضا

یک دیدگاه گسترده ای از فوران آتشفشان Anak Krakatua در Sunda تنگه بین جاوا و سوماترا به عنوان دیده می شود در آوریل 13, 2020 توسط Landsat 8 ماهواره ای. (اعتبار تصویر: ناسا رصدخانه زمین/لورن دوفین با Landsat data از بررسی زمین شناسی ایالات متحده.)

Anak Krakatau نشسته در Sunda تنگه بین اندونزی و جزایر جاوه و سوماترا. آتشفشان نام ترجمه به عنوان “فرزند Krakatau” و دلیل خوب است. در سال 1927 جزیره رز از دهانه (caldera) ایجاد شده توسط ویرانگر سال 1883 فوران Krakatau (همچنین به عنوان شناخته شده Krakatoa) که به کشته شدن 36,000 مردم و تاریک آسمان در سراسر جهان برای چندین سال.

Anak Krakatau نشده انداخته هر چیزی که در مقیاس خوشبختانه. اما آتشفشان شده است کاملا فعال شده است.

آتشفشان “است نمایش داده می شود این فوران انفجار به صورت دوره ای از طریق چند سال گذشته” قطعا گل volcanologist مستقر در پرواز فضایی گودارد ناسا در مرکز کمربند سبز مریلند گفت هانسن. “اما آن را نیز می توانید صفحه نمایش بیشتر مخرب فعالیت مانند سونامی-تحریک فوران.”

یکی از این فوران رخ داده در دسامبر. 22, 2018; در نتیجه سونامی کشته شدن صدها نفر از مردم است.

مایک دیوار است که نویسنده از “خارج وجود دارد” (Grand Central, چاپ و نشر, 2018; نشان داده شده توسط کارل تیت) یک کتاب در مورد جستجوی زندگی بیگانه. او را دنبال کنید در توییتر @michaeldwall. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>