بی پروا توضیح برای سریع رادیو انفجار

چشمک می زند از امواج رادیویی پایدار یک هزارم دوم وارد زمین در هر ثانیه از سراسر آسمان است. آنچه باعث می شود آنها را ؟ ما نمی دانیم. آن است که هیجان انگیز را امتحان کنید و آن را کشف کردن.

فرکانس وابسته به زمان ورود این سریع radio Bursts (FRBs) نشان می دهد یک تاخیر یک حجم الکترون بزرگتر از کهکشان راه شیری به حساب می و نشان می دهد که منشا آنها بسیار دورتر از جهان در بزرگ. در واقع برخی از آنها شده اند موضعی به فرد کهکشان در کیهان شناسی, فاصله از ما است. اکثر انفجار را تکرار اما هر یک از آنها است که بسیار متفاوت از تکرار پالس شناسایی شده از مغناطیسی ستاره نوترونی (تپ اخترها) در كهكشان. در عین حال پس از FRBs سرچشمه در فاصله است که 100 ، 000 بار بزرگتر ذاتی رادیو قدرت FRB منابع است که 10 میلیارد برابر بزرگتر از نمونه پولسار. دنی Maoz و من استدلال کرده اند که اگر یک FRB رخ داده است در کهکشان راه شیری ما می تواند تشخیص دهد آن را با تلفن همراه.

ستاره شناسان تمایل به ارتباط پدیده های جدید با اشیاء شناخته شده. در واقع محبوب ترین مدل مربوط FRBs به جوان نوترون ستاره با بسیار قوی میدان مغناطیسی به نام magnetars به توضیح آنها فوق العاده رادیو روشنایی. اگر این رادیو تولید گازهای گلخانه ای نشات گرفته از یک سطح و درجه حرارت مورد نیاز خواهد بود 1035 (یکی پس از 35 صفر یا صد decillion) درجه کلوین! البته هیچ سطحی در طبیعت آن گرم است. اما ممکن است برای تولید این روشنایی را از طریق “منسجم انتشار”—بسیاری از الکترون bunching و منشعب در فاز نه به طور مستقل. این چیزی است که اتفاق می افتد در یک آنتن رادیویی که پخش با صدای بلند وقتی که رانده مصنوعی الکترون زمان.

منسجم انتشار نیز رخ می دهد در تپ اخترها از طریق یک مکانیسم است که به طور کامل درک نشده. اما کنار گذاشتن جهل ما در مورد پولسار ساز و جولیان Munoz راوی Vikram و من پیشنهاد کرده اند که جوان magnetars ممکن است تولید قدرتمند رادیو پالس به عنوان FRBs و بعد محو ضعیف تر خود را برداشت به عنوان سن آنها و تاریخ شناخته شده جمعیت از تپ اخترها. به تازگی قدرتمند رادیو عود مشاهده شد توسط STARE2 رادیویی آرایه از یک magnetar در کهکشان راه شیری است. اگر چه آن را نشان داد که magnetars می تواند تولید رادیو انفجار مشاهده شده رادیو شعله ور شد و هنوز هم ضعیف تر از نیاز به توضیح قدرت باور نکردنی از دور ترین و فراوان FRBs.

در حالی که بسیاری از FRBs را تکرار چند انجام دهد. و دو تا از این تکرار FRBs نشان داده اند غیر منتظره تناوب در آنها فعال میشود. فعالیت FRB 121102 گزارش شده است که رخ می دهد در ویندوز از زمان سازگار با یک دوره آزمایشی از 157 روز. این دوره در حدود 10 برابر بیش تر از 16 روز نمایش گذاشته شده توسط دیگر تناوبی منبع FRB 180916.J10158+65 کشف شده توسط سنج تلسکوپ در کانادا.

طبیعی ترین توضیح برای ماه-تناوب طولانی خواهد بود که FRB منبع مدار در اطراف یک همراه و همدم شی و آن رادیو پرتو کارگردانی در زمین تنها در طول یک بخشی از مدار خود را مانند یک فانوس دریایی پرتو که به نظر می رسد به فلش به عنوان عبور از آن خط خود را از دید. یک محافظه کار تفسیر را شامل یک جوان ستاره نوترونی در حال چرخش یک همراه و همدم ستاره. اما نوترونی ستاره های دنیا هستند از سقوط ستاره با وزن بیش از هشت برابر خورشید است. عظیم پدر ستاره از دست می دهد بیشتر از جرم آن در ابرنواختر انفجار است که به هنگام تولد به نوترون ، اگر پدر بود sunlike همدم ستاره که همراه پرواز می کند از سیستم پس از انفجار به دلیل آن قبل از ابرنواختر مداری با سرعت می شده اند بیش از حد بزرگ برای آن باقی می ماند گرانشی محدود به سبک ستاره نوترونی باقی مانده. همراه می ماند در سیستم تنها اگر آن را بسیار عظیم است.

اگر FRB منبع است نه یک ستاره نوترونی وجود دارد جالب دیگر امکان: همراه آن می تواند یک sunlike ستاره. یک مداری دوره از 157 روز به دور خورشید می شبیه یک سیاره با یک شعاع مداری است که در نیمه راه بین زهره و عطارد. اگر FRB منبع ساطع می کند یک جفت از پرتوهای در جهت مخالف 157 روز خواهد مربوط به نیمی از دوره مداری—که در این صورت شعاع مداری خواهد بود شبیه به زمین در اطراف خورشید است. این یک جذاب رژیم سازگار با FRB سیگنال نشات گرفته از یک فرستنده تولید شده توسط فن آوری تمدن بر اساس یک سیاره در منطقه قابل سکونت در اطراف یک sunlike ستاره.

بسیاری از ستاره ها بسیار کمتر عظیم تر از خورشید است. به عنوان مثال ما نزدیکترین همسایه پروکسیما قنطورس یک ستاره کوتوله است که میزبان یک سیاره قابل سکونت پروکسیما b با یک مداری دوره از 11 روز. جالب است که دوره مداری از ویژگی های منطقه قابل سکونت در اطراف یک ستاره کوتوله است بسیار متفاوت از 16 روز نمایش گذاشته شده توسط FRB 180916.J10158+65. بسیاری از این سیارات “tidally قفل شده است”: یک طرف است که به طور دائم رو به ستاره دیگر رو به فضا است. یک بار در هر دوره مداری این سیاره را نشان می دهد ما دائم خود را dayside—سمت جایی که ستارگان قدرت می تواند برداشت توسط سلول های فتوولتائیک.

واضح است که یک تمدن پیشرفته نمی خواهد تلاش برای برقراری ارتباط در سراسر فواصل کیهانی به دلیل انتظار برای پاسخ نیاز به میلیاردها سال. در عوض, قدرتمند, رادیو پرتو می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای مقاصد نظامی یا ممکن است تولید به فشار نور دریانوردی و راه اندازی یک محموله نزدیک به سرعت نور است. ما به بررسی احتمال دوم با Manasvi Lingam در سال 2017 و به این نتیجه رسیدند که این مستلزم مهار تمام خورشیدی ره توسط یک سیاره مانند زمین در منطقه قابل سکونت در اطراف یک ستاره شبیه به خورشید است. این برای تلفن های موبایل مانند یک غیر واقعی جاه طلبی برای خود ما تمدن. اما علی رغم آنچه بسیاری از ما ممکن است شنیده ام از پدر و مادر ما, ما ممکن است باهوش ترین بچه ها در بلوک بعد از همه.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de