شگفت آور Vid نشان می دهد آنچه شما می خواهم اگر راکت شفاف

یک ویدیو جدید نشان می دهد آنچه در آن می مانند اگر چهار موشک انواع شدند شفاف در طول پرتاب و مرحله جدایی — حتی نشان میدهد که چگونه سوخت تخلیه به عنوان نگه داشتن راکت شلیک.

این انیمیشن جذاب مقایسه زیر چهار راکت از سمت چپ به راست:

  • Saturn V ایالات متحده ساخته شده فوق العاده سنگین-بالابر خودرو توسط ناسا استفاده می شود بین سال 1967 و 1973
  • شاتل فضایی ناسا, فضا, هواپیما که بازنشسته شد در سال 2011
  • SpaceX را فالکون سنگین و فوق سنگین-بالابر خودرو
  • Nasa’s Space Launch System (SLS) به آژانس فضایی آینده موشک بالابر سنگین شده است که در حال توسعه پس از شاتل فضایی بازنشسته در سال 2011

این ویدئو رنگ-کدهای تعدادی از موشک های مختلف سوخت استفاده می شود تا توسط راکت’ مراحل مختلف.

  • قرمز است که نفت سفید RP-1 بسیار صورت تصفیه شده از نفت سفید شبیه به سوخت جت.
  • نارنجی است که هیدروژن مایع (LH2) مشترک سوخت موشک توسط ناسا استفاده می شود. جالب است که آن را برای اولین بار سرد نازل موشک قبل از مشتعل توسط یک اکسیدایزر.
  • آبی است که اکسیژن مایع (LOX) مایع شکل diatomic اکسیژن است که اغلب استفاده می شود به عنوان اکسیدایزر برای هیدروژن مایع در راکت مانند ناسا یابو RS-25 و یک موتور که برای شاتل فضایی.

ناسا آینده SLS را مخلوط هر دو LH2 و اکسیژن مایع برای تولید یک مقدار عظیم انرژی و آب است.

با توجه به شدت کم تراکم LH2 ناسا را SLS خواهد نیاز به یک غول پیکر مخزن سوخت. به کاهش است که طراحان به موشک دو بوستر در هر دو طرف طراحی مشتق شده از ناسا بازنشسته شاتل فضایی.

SpaceX را فالکون سنگین و Saturn V استفاده از یک تصفیه نسخه از نفت سفید به عنوان یک مرحله یک مرحله است که می شود jettisoned در یک ارتفاع خاص.

سوختن نفت سفید همراه با تلفات سنگین در محیط زیست به عنوان سوختن آن ایجاد مقادیر بسیار زیاد کربن دی اکسید — یک مشکل است که می تواند مرکب اگر SpaceX را برنامه ریزی برای راه اندازی یک موشک هر دو هفته تا کنون می آید به ثمر.

انیماتور پشت تصویری حتی فکر شامل کوچک قرمز Tesla Roadster — یک ماشین معروف راه اندازی به فضا در سال 2018 توسط مدیر عامل شرکت SpaceX Elon Musk.

یادداشت سردبیر 5/14/2020: نسخه قبلی این داستان به اشتباه اعلام کرد که SpaceX سنگین فالکون را حمل فضانوردان ناسا به فضا در اواخر این ماه. آن را در واقع یک SpaceX Falcon 9 rocket.

ادامه مطلب: اگر راکت شفاف [YouTube]

بیشتر در راکت: حوض یک فضاپیمای SpaceX به ایستگاه فضایی این شبیه ساز

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de