الگوریتم می تواند خر خر کردن قاچاق مواد هسته ای

یک الگوریتم جدید می تواند سریع تر فعال کمتر از گران قیمت و تشخیص نوع تسلیحات هسته ای مواد در مرزهای محققان گزارش.

این الگوریتم می تواند به سرعت تمایز بین خوش خیم و غیر قانونی تابش امضا در همان محموله.

“ما امیدواریم که این یافته ها مفید خواهد بود در کاهش کاذب مثبت آلارم در تابش پورتال مانیتور حتی در حالات با منابع متعدد در حال حاضر قادر به استفاده از مقرون به صرفه آشکارسازهای مانند آلی scintillators می گوید:” آنجلا DiFulvio استادیار هسته ای, پلاسما و رادیولوژی و مهندسی در دانشگاه ایلینوی و نویسنده مسئول از مطالعه در طبیعت, علمی گزارش های.

سازمان ملل نیاز به حفاظت از شهروندان خود را از تهدید تروریسم هسته ای. هسته ای امنیت فرامرزی و تشخیص قاچاق ویژه مواد هسته ای—اورانیوم بسیار غنی شده سلاح-درجه پلوتونیوم یا مواد است که برای تولید تعداد زیادی از تشعشع در سراسر مرزهای ملی.

محققان توسعه یک الگوریتم قادر به شناسایی ضعیف تابش سیگنال مانند ممکن است دیده می شود از پلوتونیوم روکشی موادی که جذب تابش. این کار حتی در حضور تابش بالا پس زمینه از جمله روزمره منابع مانند اشعه کیهانی از فضا و رادون از سنگ پا.

بر اساس نتایج آنها بر این باورند که با استفاده از الگوریتم می تواند به بهبود توانایی تابش پورتال مانیتور در مرزهای ملی به تفاوت بین بالقوه قاچاق فعالیت و خوش خیم از منابع تابش. مثلا به طور طبیعی مواد رادیواکتیو مانند سرامیک و کود و یا پرتوزا در به تازگی تحت درمان پزشکی هسته ای بیماران می تواند مجموعه ای خاموش “مزاحمت” آلارم در اسکن اشعه امکانات.

“نیز وجود دارد نگرانی که کسی ممکن است بخواهید به یک منبع رادیواکتیو یا ویژه مواد هسته ای با استفاده از طبیعی مواد رادیواکتیو مانند گرانیت و یا بستر زن سبک و جلف می گوید:” نویسنده ارشد سارا Pozzi استاد مهندسی هسته ای و رادیولوژی علوم که منجر به تشخیص های هسته ای را منع گسترش گروه در دانشگاه میشیگان که در آن DiFulvio شد یک پژوهشگر فوق دکترا.

“به عنوان وسایل نقلیه و یا جعبه اسکن اطلاعات از آشکارساز قرار داده می شود از طریق این الگوریتم که unmix منابع مختلف. این الگوریتم می تواند به سرعت شناسایی که آیا ویژه مواد هسته ای در حال حاضر است.”

Unmixing منابع به طوری که قاچاق فعالیت نمی تواند پنهان در میان خوش خیم از منابع تابش سخت است برای انجام به سرعت. که برای این تیم تبدیل به متخصصان در یادگیری ماشین که می تواند با استفاده از داده های جمع آوری شده توسط Pozzi را در گروه “آموزش” الگوریتم به دنبال امضا از مواد است که می تواند مورد استفاده برای ایجاد یک بمب هسته ای است.

“ما گردد یک unmixing مدل است که هر دو نشان دهنده فیزیک پایه مشکل و نیز متمایل به سرعت محاسبه می گوید:” coauthor آلفرد قهرمان, استاد مهندسی برق و علوم کامپیوتر و استاد مهندسی.

اضافی محققان دانشگاه میشیگان دانشگاه ایلینوی ملی لوس آلاموس و آزمایشگاه دانشگاه هریوت وات (ادینبورگ اسکاتلند و دانشگاه ادینبورگ کمک کند.

بودجه برای تحقیقات در آمد از توافق هسته ای با امنیت ملی دولت; ما در بنیاد ملی علوم انگلستان آکادمی سلطنتی مهندسی, مهندسی و شورای تحقیقات علوم فیزیکی و دفاع از علم و فن آوری آزمایشگاهی.

منبع: دانشگاه میشیگان

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>