Al Worden: آپولو 15 فضانورد و اولین کسی که به راهپیمایی فضایی در اعماق فضا

Al Worden یک فضانورد ناسا که پرواز فوق به ماه با آپولو 15 و سپس انجام اولین راهپیمایی فضایی در اعماق فضا در بازگشت از سفر به ماه در سال 1971.

Worden بخشی از ناسا پنجم کلاس از فضانوردان انتخاب شده در سال 1966. اولین و تنها سفر به فضا بود که فرمان ماژول خلبان برای آپولو 15 چهارمین ماموریت برای فرود انسان بر روی ماه.

یک اتفاقی هدیه برای پرواز

Worden متولد شد و در فوریه. 7, 1932 در جکسون, Michigan. او رشد نمی کند تا با عشق پرواز, اما می دانستم که از سن جوان است که ماندن خود را در مزرعه خانواده این بود که آنچه او می خواست به زندگی خود.

“از سن 12 من اساسا زد مزرعه را در تمام زمینه ها کار شیر گاو بود که” Worden به یاد می آورد در سال 2000 مصاحبه با ناسا. “خوب در آن دوره از زمان من 12 تا زمانی که من 18 و رفتن به دانشگاه, من ساخته شده ذهن من است که این چیزی نیست که من می خواستم برای انجام بقیه زندگی من است.”

Worden با حضور در آکادمی نظامی ایالات متحده پیوست و نیروی هوایی پس از فارغ التحصیلی. قبل از ناسا انتخاب او را به عنوان یک فضانورد در سال 1965 Worden شد تدریس در تحقیقات هوا و فضا خلبانان مدرسه.

در طول زمان خود را در نیروی هوایی و به عنوان یک معلم Worden کشف چقدر او عاشق پرواز و به نظر می رسید که یک استعداد برای آن است.

“من شروع به درک که پرواز بود نوع بازی من. این چیزی است که من بسیار هماهنگ به,” او گفت:. “من رو درگیر در تمام سیستم ها در یک هواپیما. من واقعا پیچیده در نحوه پرواز هواپیما و آنچه شما انجام دهد.”

آماده شدن برای آپولو 15

Al Worden رسمی ناسا پرتره. (اعتبار تصویر: ناسا)

Worden وارد در ناسا به عنوان یک عضو آژانس پنجمین گروه از فضانوردان در سال 1966. جدید فضانوردان به شوخی لقب خود را “اصلی 19” یک ادای احترام به “اصل هفت” گروهی از فضانوردان که پرواز اول جیوه ماموریت در فضا است.

سه سال پس از انتصاب به Worden بخشی از فضانورد پشتیبانی خدمه آپولو 9 — اولین docking از برنامه آپولو. بعد او چاک دار به عنوان یک پشتیبان فرمان خلبان برای آپولو 12.

به طور سنتی, فضانوردان قرار داده و به پشتیبان گیری از موقعیت های که در آن زمان انتظار می تواند یک پرواز سه ماموریت بعد. همانطور که انتظار می رود Worden اختصاص داده بود به آپولو 15 به عنوان یک فرمان ماژول خلبان.

در ابتدا آپولو 15 خدمه قرار شد بخشی از یک گروه از ماموریت که انجام اکتشافات مقدماتی اما در نهایت این ماموریت به طراحی مجدد به عنوان یکی که بیشتر مسئولیت های علمی در خدمه.

در علاوه بر این به خود فضاپیما آموزش خدمه مورد مطالعه زمین شناسی و آموخته به کار lunar rover یک نام تجاری جدید خودرو برای این ماموریت است. Worden که باقی خواهد ماند در مدار تا به حال برای تبدیل شدن به یک متخصص در استفاده از دوربینهای نقشه برداری و دیگر ابزار علمی او استفاده خواهد به بررسی سطح ماه.

“که اضافه بار اضافی, اما آن را نیز اضافه شده است بسیاری از هیجان چرا که ما به نوعی احساس مانند برنامه … [شد] گرفتن مادر” Worden گفت. “ما در حال انجام همه برنامه در حال حاضر. ما نه فقط گرفتن در ماه و راه رفتن در اطراف به مدت شش ساعت و برگشت و گفت: “هی من شده است وجود دارد و جمع آوری چند سنگ. در حال حاضر ما تا به حال به انجام برخی از چیزهایی.”

تماشای ماه

در حالی که crewmates دیوید اسکات و جیم اروین جمع آوری سنگ ها بر سطح ماه — از جمله مشهور پیدایش راک است که بیش از 4 میلیارد سال — Worden انجام مشاهدات علمی از مدار. به تنهایی در مدار اطراف ماه — در 2015, رکوردهای جهانی گینس به رسمیت شناخته شده Worden به عنوان “بیشترین جدا شده است که هر انسان شده است از شخص دیگری” نیاز به یک فاصله از 2,235 مایل (3,600 کیلومتر) از اسکات و ایروین در سطح ماه.

Worden صرف همان سه روز نگه داشتن فرمان ماژول در حال اجرا و البته در حالی که عامل آزمایش های علمی و جمع آوری تصاویر از ماه زیر. خود را توصیف Littrow یک منطقه از ماه است که برخی از دانشمندان تصور می شد آتشفشانی منطقه به احتمال زیاد کمک کرد در این منطقه انتخاب به عنوان آپولو 17 قمری محل فرود.

“من در انفرادی خود را علم ماموریت در حال حاضر” Worden نوشت: در سال 2011 زندگینامه “سقوط به زمین” (اسمیتسونیان, کتاب, 2012), نوشته شده با نویسنده فرانسیس ،

Worden نیز تا به حال برای انجام یک راهپیمایی فضایی خود را. پس از اسکات و اروین حال بازگشت به فرمان ماژول و فضاپیما چپ قمری مدار Worden رفت و در خارج از فضاپیما برای 39 دقیقه و 7 ثانیه به بازیابی دوربین فیلم نصب شده در کپسول های خارج از فضاپیما. در انجام این کار Worden اولین فضانورد به شرکت در اعماق فضا extravehicular activity (EVA) در اوت. 5, 1971.

فضانورد Al Worden انجام یک راهپیمایی فضایی در خارج از آپولو 15 فرمان و خدمات ماژول در راه بازگشت از ماه اوت. 5, 1971. (اعتبار تصویر: ناسا)

“من متوجه شدم من تا به حال یک دیدگاه منحصر به فرد: من می توانم کل ماه اگر من در یک جهت. چرخش سر من می توانید ببینید کل زمین است. این دیدگاه غیر ممکن است برای دیدن بر روی زمین و یا بر روی ماه” Worden به یاد می آورد از وقت خود را شناور در خلاء فضا بیش از 196,000 مایل (315,500 متر) از زمین است. “من باید به اندازه کافی دور از هم. در تمام تاریخ بشر هیچ کس تا به حال شده است قادر به دیدن آنچه که من می تواند فقط با چرخش سر. آن باور نکردنی بود.”

آپولو 15 خدمه پخش در ماه اوت سال 1971 در جنوب اقیانوس آرام است. Worden وارد شده 12 روز و 7 ساعت و 11 دقیقه در سفر خود را از ماه و برگشت.

ماموریت موفقیت آمیز بود اما شد بحث برانگیز پس از ناسا مواخذه فضانوردان برای حمل یک مجموعه از مهر پاکت به ماه برای یک گردآورنده خصوصی که پس از آن آنها را فروخته است. جمع آوری پرداخت هر سه فضانوردان برای این سرویس.

اگر چه آن را غیر قانونی و یا بی سابقه Worden شد reassigned به مرکز تحقیقات Ames در کالیفرنیا در سال 1972 که در آن او به عنوان رئیس مطالعه سیستم های تقسیم را تا زمان بازنشستگی از ناسا در سال 1975. “ما احتمالا نمی باهوش ترین چیز در جهان است, اما ما نمی توانید هر چیزی را که غیر قانونی” Worden گفت: در مورد این موضوع گفت: دیگر خدمه در حال انجام کارهای مشابه. Worden نیز ابراز نارضایتی خود را در مورد حمایت از او دریافت شده از ناسا زمانی که این موضوع هم قبل از سیاستمداران است.

Worden میراث

پس از خروج از برنامه فضایی و بازنشستگی از نیروی هوایی با رتبه سرهنگ Worden به عنوان معاون رئيس جمهور از Goodrich هوافضا. در سال 1982 او فرار ناموفق مبارزات انتخاباتی برای مجلس نمایندگان ایالات متحده Florida 12 منطقه از دست داد اما در جمهوریخواه اولیه. او بعدها به عنوان رئیس Astronaut Scholarship Foundation, یک سازمان تاسیس شده توسط جیوه فضانوردان.

در 2019, Worden همکاری با Kallman در سراسر جهان برای ایجاد فضانورد Al Worden تلاش بورس برای پاداش دادن به “جوان مشتاق کاشفان فضا” و معلمان خود را با آموزش تجربه در U. s. Space Camp در آلاباما.

آپولو 15 فرمان ماژول خلبان Al Worden است که این اسم از فضانورد Al Worden تلاش بورس تحصیلی. (اعتبار تصویر: Kallman در سراسر جهان)

در علاوه بر این به سال 2011 زندگینامه Worden انتشار یک مجموعه شعر او “سلام زمین: با سلام از تلاش” (نش انتشارات 1974) و یک کتاب کودکان “من می خواهم به دانستن در مورد پرواز به ماه” (Doubleday, 1974). بین سال 1972 و 1975 او هفت حضور مهمانها در “Mister Rogers’ Neighborhood” و در سال 2018 او به عنوان در مجموعه ویژگی های مشاور-قابلیت ظهر نیل آرمسترانگ biopic “اولین مرد.”

Worden شد که ناسا با آن مدال خدمات برجسته در سال 1971 و سفیر اکتشاف جایزه در سال 2009 و دومی شامل یک ماه راک است که او قرار داده شده بر روی صفحه نمایش در مرکز فضایی کندی بازدید کننده پیچیده در فلوریدا. او همچنین به فضایی بین المللی Hall of Fame در سال 1983 آمریکا فضانورد Hall of Fame در سال 1997 و بین المللی هوا و فضا Hall of Fame در سال 2016.

Worden درگذشت در 18 مارس سال 2020 در سن 88.

“ناسا می فرستد و تسلیت خود را به خانواده و عزیزان آپولو فضانورد Al Worden یک فضانورد که دستاوردها در فضا و زمین را نمی شود فراموش شده” ناسا مدیر جیم Bridenstine گفت: در آن زمان. “ما به یاد داشته باشید این پایونیر که کار خود را گسترش افق.”

منابع اضافی:

  • جزئیات ناسا در بیانیه ای در عبور از آل Worden.
  • پیدا کردن یک مجموعه ای از اخبار در مورد آل Worden از ناسا.
  • اطلاعات بیشتر در مورد آپولو 15 ماموریت از ناسا.

اين مقاله به روز شده در 23 مارس سال 2020 توسط Space.com مرجع ویرایشگر, Kimberly Hickok.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im