آلودگی هوا COVID-19 روز زمین

پنجاه سال پیش در آوریل 22, 1970, میلیون ها نفر به خیابان ها ریختند و در اولین روز زمین و خواستار هوای پاک و حفاظت از محیط زیست. عظیم مشارکت شهروندان برخی از 10 درصد از جمعیت ایالات متحده در آن زمان منجر به قانون هوای پاک و دیگر نقطه عطفی در حفاظت از محیط زیست ،

در حال حاضر رئیس مغلوب ساختن پیشی جستن است “بزرگداشت” سالگرد 50th که نقطه عطف پیشنهاد به مقیاس اجرای این همان سخت-برنده حفاظت از محیط زیست قوانین در طول بیماری همه گیر کوروناویروس درست زمانی که ما به آنها نیاز دارید بیشتر و نتیجه گیری ما بیشتر در معرض COVID-19 مرگ و میر. بحث بیش از سیاست پاسخ به محافظت در برابر COVID-19 نادیده گرفتن یک کلید درمان است که روز زمین مروج درک: بهبود کیفیت هوا موجب صرفه جویی در زندگی می کند.

چون COVID-19 حملات ریه های ما آلودگی هوا باعث می شود ما بیشتر آسیب پذیر به ویروس. این جای تعجب نیست که COVID-19 مرگ و میر بالا در مکان های با کیفیت بد هوا. تحقیقات اخیر در دانشگاه هاروارد اسناد این هست. در واقع این مطالعه یافته های محققان خاطر نشان کرد: “بر اهمیت ادامه به اجرای موجود آلودگی هوا قوانین و مقررات برای حفاظت از سلامت انسان هر دو در طول و پس از COVID-19 بحران است.” پس چرا ما مخالف ؟

آلودگی هوا باعث می شود ریه و بیماری های تنفسی و سرطان و بیماری های قلبی و دیابت کشته شدن حدود هفت میلیون نفر در سراسر جهان هر سال با توجه به سازمان بهداشت جهانی است. افرادی که قرارداد COVID-19 بسیار بالاتر از نرخ مرگ و میر بین 700 درصد و 1400 درصد بالاتر از نرخ مرگ و میر در صورتی که این پیش شرط. COVID-19 از طریق وارد دستگاه تنفسی اهداف سلول های ریه و شديد شود در حدود 20 درصد از موارد است. COVID-19 ذات الریه ممکن است امدن و شدید تر از “منظم” پنومونی به عنوان آن به نظر می رسد در تمام بخش های ریه و آن را ناشی از باکتری بنابراین آنتی بیوتیک نمی تواند آن روشن است.

مناطق با بدتر کیفیت هوا بیشتر آسیب پذیر است. لمباردی, ایتالیا برخی از بدترین کیفیت هوا در اروپا است و در حال حاضر ایتالیا سخت ترین ضربه منطقه با مرگ و میر ناشی از COVID-19. شش ماه قبل از ووهان چین شد اولین مرکز مرگ و میر ناشی از COVID-19 ساکنان وجود اعتراض به آلودگی هوا. مطالعات نشان می دهد زندگی مردم در مکان های متوسط آلودگی هوا شد 84 درصد بیشتر احتمال دارد به مرگ از قبلی کوروناویروس سارس از کسانی که زندگی در مناطق با هوای پاک. ایالات متحده در شهرستانها سخت ترین ضربه COVID-19 تا کنون نیز در شهرستانها با کیفیت بد هوا: نیویورک, سان فرانسیسکو و سیاتل مناطق مترو. مناطق با بهترین کیفیت هوا مانند مین ورمونت و هاوایی کمتر COVID-19 مرگ و میر سرانه.

کیفیت بد هوا ناشی از صنایع و ترافیک. اجتماعی فاصله گرفتن از سیاست های بهبود کیفیت هوا با کاهش آلاینده های منتشر شده از ترافیک و کارخانجات. ماهواره ای عکس ها نشان می دهد هوای پاک بیش از COVID-19 مناطق محدود شده است.

مغلوب ساختن پیشی جستن مدیریت ضعیف محیط زیست حمایت قبل از به منظور افزایش تولید است. اما فراگیر جدید سازمان حفاظت محیط زیست دستورالعمل اجازه می دهد تا شرکت ها برای نه مطابق با قوانین زیست محیطی و گزارش آلودگی و یا پرداخت جریمه برای نقض در طول بیماری همه گیر.

در حال حاضر زمان برای بهبود کیفیت هوا نیست به رها کردن هوای پاک حمایت. اقتصادی و سیاست باید سرمایه گذاری در هوای پاک پوسته پوسته شدن تا استفاده از بسیاری از فن آوری های جدید در دسترس برای درمان اقتصاد ما ریه های ما و سیاره ما است.

نمونه ها عبارتند از: دود رایگان برج خلاء ایجاد شده توسط یک هنرمند است که در خطرناک ذرات در هوا است که آسیب ریه ها و متراکم آلودگی به سنگ های قیمتی. شهر درختان عمودی پانل های که ممکن است متصل به یک نیمکت پارک در یک پروژه ی هنری و یا به بزرگراه پارتیشن. استقرار آنها هاردی آلودگی-خوردن گیاهانی مانند خزه و گلسنگ به شهرستانها و در نزدیکی بزرگراه اصلی. هر واحد پاک سازی هوا به عنوان آنجا که جنگل از 275 درختان در کسری از فضا و هزینه. عمودی جنگل ترکیب گیاهان در ساختمان برای تمیز کردن هوا و آوردن بیشتر زیبایی های طبیعی برای سازه های.

نصب پانل های خورشیدی و سایر انرژی های تجدید پذیر و فناوری کاهش تقاضا از منابع انرژی است که آسیب ریه های ما مانند نیروگاه با سوخت زغال سنگ. بهار است و زمان زیادی برای کاشت و کاشت خواهد استخدام افراد خارج در راه است که احترام اجتماعی فاصله. به جای کمک مالی کوچک خدمه کار و حفظ اجتماعی فاصله و عملیاتی در اطراف ساعت می تواند آن را انجام می شود را قادر می سازد مردم را به بازگشت به پاک تر و سبزتر کسب و کار و زیرساخت های آن کمک به جامعه سیاره و اقتصاد است.

بهترین راه برای حفاظت از بهداشت عمومی است نه به آلوده هوا ما در وهله اول. نیروگاه با سوخت زغال سنگ در حال وحشتناک برای ریه های ما تولید ذرات (دود) و همچنین سرب, جیوه, آرسنیک و یک میزبان از دیگر آلاینده های مضر. دولت سرمایه گذاری می تواند کمک به انتقال این سایت به ارائه انرژی های تجدید پذیر شغل تبدیل هر دو زمان و decommissioned سایت.

کسانی که در جنوب و غرب می تواند تبدیل به خورشیدی. کسانی که در آب می تواند تبدیل به آبی و یا شناور خورشیدی آرایه. بسیاری در مناطق بادخیز می تواند تبدیل به قدرت باد. توده حس می کند در کشاورزی, کاغذ و چوب مناطق به نوبه خود های زباله زیست محیطی به انرژی پاک. دولت پول محرک می تواند به جذب سرمایه گذاران خصوصی و استخدام کارگران به این انتقال.

به مناسبت 50 سالگرد روز زمین با سرمایه گذاری در انرژی پاک و تقویت حفاظت از محیط زیست عملکرد مزایای بهداشت و درمان برای سال آمده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>