آمبولانس هوایی ‘تعجب’ صورتحساب می تواند رسیدن به $20K

بیماران منتقل شده به بیمارستان در آمبولانس هوایی ممکن است یک شوک بعد زمانی که آنها دریافت یک “تعجب لایحه” اگر آمبولانس دهنده را برآورده نمی بیمه خود را در شبکه معیارهای یک مطالعه جدید نشان می دهد.

هر دقیقه مهم برای کسی که به شدت زخمی در یک تصادف رانندگی دچار حمله قلبی یا سکته مغزی یا نیاز به مراقبت بحرانی جدی نقائص هنگام تولد, پیوند اعضا و یا COVID-19.

و هنگامی که اورژانس توزیع کننده تماس برای یک هلیکوپتر یا هواپیما برای پرواز یک بیمار بدحال به بیمارستان آنها لازم نیست که زمان برای بررسی اینکه آیا آنها را بیمار بیمه.

هنگامی که آمبولانس در شبکه آنها می تواند مسئول هر آنچه که آنها را مشاهده کنید مناسب و بیمه می کند همیشه باید یک تعهد به پرداخت این هزینه در تمام. به عنوان یک نتیجه از بیماران ممکن است پیدا کردن خود را در قلاب برای “تعادل لوایح” تا $20,000 در هر سوار مطالعه در امور بهداشت و درمان نشان می دهد.

حتی اگر توزیع کننده را انتخاب زمین آمبولانس به درایو یک بیمار با یک اورژانس پزشکی به بیمارستان این مطالعه نشان می دهد که 79 درصد از بیماران می تواند یک لایحه با میانگین مجموع حدود 550 دلار است.

بیشتر بیش از نیمی از بیماران که آمبولانس برای غیر اضطراری دلایل مرتب در پیشرفت با زمان کافی برای بررسی پوشش بیمه هنوز هم ممکن است در صورت یک لایحه به صورت خارج از شبکه بخشی از هزینه است که به طور متوسط در صدر $400.

زمین آمبولانس بیش از حد

در حالی که آمبولانس هوایی اتهامات بالا زمین آمبولانس سواری به مراتب شایع تر است, محققان می گویند. به عنوان یک نتیجه خارج از شبکه زمین آمبولانس صورتحساب مقدار به یک مشکل بزرگتر کلی: $129 میلیون دلار در هر سال در مقابل $91 میلیون برای خارج از شبکه هوایی آمبولانس. اما سالانه خارج از شبکه آمبولانس هوایی صورتحساب ابتلا به سرعت.

مردم با اورژانس پزشکی نیاز دارد باید هرگز اجازه ندهید که نگرانی در مورد تعجب اسکناس نگه داشتن آنها را از سوارکاری در هر آمبولانس که یک اپراتور 911 پزشک یا اولین پاسخ, تماس, در, محققان می گویند.

“قول می شنویم بیشتر مردم در نظر گرفتن بارگذاری و یا یک کردن اجسام و یا کسی که با داشتن درایو آنها را به اتاق اورژانس برای جلوگیری از آمبولانس لایحه می گوید:” Karan Chhabra از دانشگاه میشیگان و موسسه بهداشت و درمان سیاست و نوآوری و جراحی مقیم در Brigham و بیمارستان زنان در بوستون ،

“اما اگر شما واقعا نیاز به یک آمبولانس نگرانی در مورد هزینه باید در راه دریافت کنید. ورود آمبولانس با یک خدمه آموزش دیده است که می تواند ارزیابی نیازهای خود را شروع درمان و رادیو جلوتر به بیمارستان بدان معنی است که شما بیشتر احتمال دارد به ترياژ شده و درمان مناسب زمانی که شما می رسند.”

برای سود آمبولانس هوایی

این مطالعه جدید نمی توانید بگویید که چگونه بسیاری از بیماران در واقع تعجب کردم بیل – فقط چگونه بسیاری از می تواند داشته باشد. آن را بر اساس پنج سال ارزش بیمه ادعا می کند از حدود 1.5 میلیون آمبولانس حمل و نقل از جمله حدود 26,000 هوایی در 41 متحده با بیش از 50 پرواز. این مطالعه بر اساس داده ها از بیماران با بیمه تجاری ارائه شده توسط یکی از بزرگ ملی شرکت می باشد.

Chhabra و همکارانش امیدوارند که کار خود را درخشش نور جدید در اندازه و فرکانس بالقوه تعجب صورتحساب از یک نوع از مراقبت است که فدرال و سیاست های دولت رفع اغلب نادیده می گیرند.

قانونگذاران به دنبال شده است از نزدیک در “تعجب” از شبکه اسکناس در بیمارستان, مراقبت, اما کسانی که رخ می دهد تنها 10 تا 20 درصد از موارد است. این مطالعه جدید نشان می دهد که خطر ابتلا به خارج از شبکه اسکناس در آمبولانس مراقبت مبتنی است چند بار بالاتر است.

این مطالعه همچنین چالش ادعا می کند از این رو برای سود آمبولانس هوایی صنعت است که افزایش رقابت میان ارائه دهندگان خدمات را پایین نگه داشتن هزینه رشد.

از سال 2013 تا 2017 به اندازه یک پتانسیل تعجب لایحه برای آمبولانس هوایی سواری افزایش یافت و 15% و پس از تنظیم برای تورم رانده شده توسط یک افزایش در مقدار آمبولانس هوایی شرکت به اتهام شرکت های بیمه برای حمل و نقل بیماران.

آمبولانس هوایی شرکت جنگیدند تعجب حسابداری قانون در دادگاه با استفاده از فدرال هواپیمایی زدایی با تصویب قانون در سال 1978 طراحی شده برای افزایش رقابت تجاری در سفر هواپیمایی.

آمبولانس هوایی شرکت عامل در سود و اساس نشو و نما در سراسر کشور پس از آزادسازی از آمبولانس هوایی صنعت در سال 2008.

پرداختن به مشکل

با توجه به تحقیقات قبلی و گزارش های رسانه ها در مورد تعجب اسکناس سیاستگذاران را آغاز کرده اند بررسی پتانسیل روش برای کاهش خطر ابتلا به بیمار. مدیکر و مدیکید در حال حاضر میله ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از ارسال “تعادل لوایح” به اعضای خود است.

اما بیماران با بیمه تجاری—که به مراتب تعداد کسانی که در مدیکر و مدیکید—هنوز هم می تواند از نظر قانونی دریافت موجودی صورتحساب به صورت خارج از شبکه مراقبت در بسیاری از کشورهای. در واقع دولت قانون محافظت نمی کند بسیاری از بیماران با بیمه تجاری به دلیل برنامه های خود را تنها می تواند تنظیم فدرال.

قانونگذاران در هر دو مجلس کنگره باید قانون پیشنهادی برای پایان دادن به تعجب حسابداری و مدیریت و حتی سعی کردم به این رفع در COVID-19 امداد بسته است. Chhabra و همکاران می گویند که آنها بر این باورند این فدرال تلاش های ترکیب باید برای حمایت از بیمارانی که نیاز به هوا و زمین آمبولانس مراقبت.

موسسه بهداشت و درمان سیاست و نوآوری کار پشتیبانی می کند.

منبع: دانشگاه میشیگان

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de