هوش مصنوعی ممکن است ما را به اشتباه فکر می کنم ما در بر داشت بیگانگان, مطالعه می گوید

در حالی که برخی از محققان جستجو برای بیولوژیکی نشانه هایی از زندگی فراتر از زمین دیگران در حال تمیز کاری هستی برای technosignatures — مدارک و شواهد از این نوع فن آوری فعالیت های ما ممکن است انتظار می رود از پیشرفته تمدن بیگانه.

این شواهد می تواند طیف وسیعی از اشکال. آن را ممکن است یک سری از سیگنال های رادیویی, نشانه های آلودگی در یک exoplanet جو و یا حتی مهندسی ساختار.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که ما ممکن است بخواهید به فکر می کنم دو بار در مورد استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به ما برای شکار technosignatures — به دلیل آن می تواند ترفند ما به فکر ما دیدن نشانه هایی از بیگانگان در آن وجود ندارد.

در اینجا یک مثال از اینکه چگونه آن را می تواند به پایین. در 2015, nasa’s Dawn spacecraft کشف چندین لکه های روشن در دهانه Occator در سیاره کوتوله سرس. که منجر به برخی از حدس و گمان است که این نقاط می تواند نشانه ای از حیات بیگانه, اما آنها بعدا مشخص می شود ناشی از رسوبات نمک.

در حالی که به دنبال در Occator تصاویر محققان از اسپانیا دانشگاه کادیز متوجه الگوهای هندسی که بالقوه دیگر نشانه ای از یک تمدن بیگانه. که الهام بخش آنها را به انجام یک مطالعه برای دیدن اینکه آیا یک سیستم بینایی مصنوعی را شناسایی همان پتانسیل technosignatures در سیاره ای تصاویر به عنوان انسان ها بود.

“[W]e را دیدم آن را به عنوان یک فرصت برای مقابله با هوش انسان با هوش مصنوعی در یک شناختی وظیفه بصری ادراک” پژوهشگر Gabriel G. De la Torre در انتشار اخبار گفت: “نه فقط یک کار معمول است اما یک چالش با مفاهیم تحمل در جستجو برای حیات فرازمینی (SETI) دیگر صرفا بر اساس امواج رادیویی.”

در شروع مطالعه منتشر شده در مجله Acta Astronauticaاین تیم خواسته 163 داوطلب هیچ یک از آنها تا به حال هر ستاره شناسی آموزش به نگاه در تصاویر Occator و به آنها بگویید آنچه که آنها را دیدم. سپس آنها را به حال یک هوش مصنوعی که تا به حال آموزش داده شده است را شناسایی مربع و مثلث در عکس های تجزیه و تحلیل تصاویر به عنوان به خوبی.

“هر دو نفر و هوش مصنوعی شناسایی مربع ساختار در تصاویر, اما هوش مصنوعی نیز شناسایی یک مثلث” De la Torre گفت: “و هنگامی که مثلثی گزینه نشان داده شد به انسان, درصد از افراد ادعا برای دیدن آن را نیز افزایش داد.”

در واقع مثلث شکل به احتمال زیاد فقط ترکیبی از سایه ها و نور و چیزی مغایر با توجه به د لا تره.

اما واقعیت این است که این مطالعه داوطلب می تواند “دیدن” مثلث پس از آن اشاره شد توسط هوش مصنوعی می تواند به این معنی است که ماشین آلات انجام خواهد شد کمی بیشتر از convolute جستجو برای technosignatures — با متقاعد کردن ما که ما می بینیم نشانه هایی از بیگانگان در آن وجود ندارد.

ادامه مطلب: هوش مصنوعی می تواند ما را فریب تا آنجا که چشم انسان در جستجو برای موجودات فرازمینی [SINC]

بیشتر در بیگانه technosignatures: ناسا به دنبال راه های جدید برای شناسایی فن آوری های بیگانه

نگه دارید تا. عضویت در خبرنامه روزانه ما شوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im