هوش مصنوعی اجازه می دهد رباتیک پروتز دیدن ‘ نامشخص زمین

جدید نرم افزار است که می تواند یکپارچه با سخت افزار موجود برای فعال کردن مردم رباتیک با استفاده از پروتز یا exoskeletons به راه رفتن در یک امن تر صورت طبیعی در انواع مختلف از زمین محققان گزارش.

این چارچوب جدید شامل بینایی کامپیوتر به پای مصنوعی کنترل و شامل قوی هوش مصنوعی (AI) الگوریتم های است که اجازه می دهد این نرم افزار به حساب کاربری بهتر برای عدم قطعیت است.

“پایین-اندام رباتیک پروتز نیاز به اجرای رفتارهای مختلف بر اساس زمین های کاربران در حال قدم زدن در, می گوید:” ادگار Lobaton دانشیار مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی و coauthor از کاغذ در معاملات IEEE در اتوماسیون علم و مهندسی.

“چارچوب ما اجازه می دهد تا هوش مصنوعی در رباتیک پروتز برای پیش بینی نوع زمین های کاربران خواهد بود پله در تعیین عدم قطعیت در ارتباط با پیش بینی و پس از آن ترکیب است که عدم اطمینان به آن تصمیم گیری است.”

The camera sits between the glasses' lenses. The lower limb device looks like a camera attached to a knee pad. The other images show stairs, brick paths, and tile floors.
تصویربرداری دستگاه ها و زمینه محیط زیست. (a) بر روی عینک تنظیمات دوربین با استفاده از یک Tobii طرفدار, عینک, 2 چشم ردیاب. (ب) اندام تحتانی دستگاه اکتساب داده ها با یک دوربین و یک IMU تراشه. (c) و (d) به عنوان مثال فریم از دوربین برای دو اکتساب داده ها تنظیمات. (e) و (f) نمونه تصاویری از مجموعه داده های محیط زیست و اراضی در نظر گرفته شده در این آزمایش. (اعتبار: NC State)

محققان با تمرکز بر افتراق بین شش terrains مختلف که نیاز به تنظیمات در رباتیک پروتز رفتار: کاشی, آجر, بتن, چمن “طبقه بالا” و “پایین.”

“اگر درجه ای از عدم قطعیت است بیش از حد بالا AI نیست مجبور به ساختن یک سوال تصمیم گیری—از آن می تواند به جای اطلاع کاربر است که آن را ندارد به اندازه کافی اعتماد به نفس در پیش بینی خود را به عمل و یا آن را می تواند به طور پیش فرض به یک ‘امن’ حالت می گوید:” منجر نویسنده Boxuan زونگ های اخیر کارشناسی ارشد و دکترای.

رباتیک پروتز با دوربین

جدید “زمینه محیط زیست” چارچوب شامل هر دو سخت افزار و نرم افزار ، محققان طراحی چارچوبی برای استفاده با هر پایین-اندام رباتیک اسكلت یا رباتیک پروتز دستگاه اما با یک قطعه اضافی از سخت افزار: یک دوربین است.

در مطالعه این محققان با استفاده از دوربین های فرسوده در عینک و دوربین های نصب شده در پایین-پروتز اندام خود را. محققان ارزیابی چگونه از هوش مصنوعی قادر به استفاده از بینایی کامپیوتر داده ها از هر دو نوع دوربین به طور جداگانه و وقتی با هم استفاده می شود.

“ترکیب بینایی کامپیوتر به نرم افزار کنترل برای پوشیدنی رباتیک جدید هیجان انگیز است که در حوزه پژوهش می گوید:” coauthor هلن هوانگ استاد مهندسی پزشکی مشترک پزشکی مهندسی در NC امور خارجه و دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل. “ما دریافتیم که با استفاده از هر دو دوربین به خوبی کار می کرد اما نیاز به مقدار زیادی از قدرت محاسباتی و ممکن است هزینه سنگین.

“اما ما همچنین نشان داد که تنها با استفاده از دوربین نصب شده بر روی اندام تحتانی خیلی خوب کار می کرد—به خصوص برای کوتاه مدت پیش بینی مانند آنچه در زمین خواهد بود و برای مرحله بعدی و یا دو.”

پیشرفت قابل توجه این است به هوش مصنوعی خود را.

“ما آمد تا با یک راه بهتر برای آموزش عمیق-آموزش سیستم های چگونه به ارزیابی و تعیین عدم قطعیت در راه است که اجازه می دهد تا سیستم را به عنوان سمبل عدم اطمینان به خود, تصمیم گیری” Lobaton می گوید. “این است که قطعا مربوط به رباتیک پروتز اما کار ما در اینجا می توان به هر نوع عمیق-سیستم یادگیری.”

گام های بعدی

برای آموزش سیستم هوش مصنوعی محققان وصل دوربین به سفت افراد که پس از آن راه می رفت از طریق انواع محیط داخلی و فضای باز محیط های. سپس محققان انجام یک اثبات مفهوم ارزیابی با داشتن یک فرد با کاهش قطع عضو اندام پوشیدن, دوربین, در حالی که تراورس همان محیط.

“ما دریافتیم که این مدل می تواند مناسب منتقل می شود بنابراین سیستم می تواند با افراد مختلف از جمعیت” Lobaton می گوید. “این بدان معنی است که هوش مصنوعی به خوبی کار می کرد حتی فکر آن را آموزش دیده توسط یک گروه از مردم و استفاده شده توسط somebody متفاوت است.”

اما محققان هنوز در حال آزمایش این چارچوب جدید در یک دستگاه رباتیک.

“ما هیجان زده به ترکیب این چارچوب به کنترل سیستم برای کار رباتیک پروتز—که گام بعدی” هوانگ می گوید.

“و ما نیز در حال برنامه ریزی برای کار بر روی راه هایی برای ایجاد سیستم کارآمد تر از نظر نیاز به کمتر بصری داده های ورودی و کمتر پردازش داده ها می گوید:” زونگ.

بنیاد ملی علوم حمایت از کار.

منبع: NC State

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de