مشاوره برای دانشمندان جوان: یک عمومی

به عنوان یک نوپای postdoc من توصیه من ارشد مربیان به تمرکز بر روی یک باریک موضوع تحقیق و تبدیل به جهان متخصص در که تخصصی تو رفتگی در دیوار. مشاوره ارائه شد حسن نیت صدا و توصیه های عملی. با حفر عمیق به باریک مرسوم, مد روز, مرز, من می خواهم که بهبود شانس من برای تامین شاغل دانشگاهی.

اما من علمی تحت تأثیر احساسات من دور از پس این مشاوره. رانده شده توسط کنجکاوی به جای ملاحظات عملی من توسعه منافع گسترده ای در سراسر طیف گسترده ای از موضوعات. تحقیقات من در ابتدا لنگر در فیزیک بنیادی و هدایت محبوبیت است. این ناشی از شرایط آشفته: من علاقه مند به فلسفه دریافت من دکتری فیزیک پلاسما بود اما ارائه یک شغل جدید در فیزیک نجومی. فقط به عنوان من بود بحث که به اتخاذ استراتژی در دراز مدت به من خوش شانس گفت و گو با یک اخترفیزیکدان برجسته.

مارتین شوارتزشیلد (پسر کارل که مشتق شده از سیاه چاله راه حل تنها چند ماه پس از آلبرت انیشتین حاوی نسبیت عام) یک استاد بازنشسته در پرینستون زمانی که من تعمق در زندگی حرفه ای من استراتژی است. پیدا کردن مرسوم تو رفتگی در دیوار برای بلند کردن خودم در دانشگاه ها احساس مانند یک فانتزی شبیه به این داستان در مورد بارون Münchausen کشیدن خود را از منجلاب فرو بردن خود ، مارتین تایید کرد که محبوب سوله ها به عنوان نگران کننده به عنوان mire. محبوبیت خود را اغوا کننده است اما به طور موقت در طبیعت است. یکی می تواند لاس زدن با اما هرگز حفظ یک رابطه دراز مدت با اسلوب که می آیند و بروید.

او به من داد به عنوان مثال از دودویی سیستم های ستاره ای که بسیار محبوب در زمان خود و سپس خود را از دست داد تجدید نظر شود. منظر او مرا متقاعد کرد برای جلوگیری از گذرا fads و به جای کشف مجموعه ای متنوع از موضوعات با هم گره خورده با موضوع وحدت از شایع اصول فیزیکی. بر خلاف پديدارشناسی روند است که می تواند بر باد رفته, اصول اساسی در اینجا به ماندن بگیرید. آنها را پایدار برای عرضه یک حرفه ای درگیر با منافع گوناگون.

شد گسترش منافع من بدتر انتخاب حرفه ای از متخصص در مد روز موضوع ؟ بیش از سه دهه گذشته پس از من postdoc سال, چشم انداز اخترفیزیک به طور چشمگیری تغییر. موضوعاتی که در نظر گرفته بودند به عنوان سوداگرانه مانند نظری و کیهان شناسی سیارات فراخورشیدی یا موج گرانشی فیزیک نجومی شد جریان اصلی و حتی دریافت جایزه نوبل بود. در نگاه به گذشته من عرض شد اشکال نیست اما یک ویژگی است که به من اجازه برای انطباق با تغییر شرایط. بدون شک وجود دارد که بقای داروینی در حال تحقیقات محیط زیست را انتخاب می کند برای وسعت منافع. مارتین دیدگاه یک برکت و رحمت است.

یکی از اصلی ترین اشکالاتی از تخصص است که پس از حفر دقت در حالی که یکی می رسد را به سنگ بستر غیر قابل نفوذ از موضوع. پس از آن وجود دارد تنها به کشف پیچیدگی های خاص, اما هیچ تازه های اساسی زمین. در این مرحله از بلوغ تو رفتگی در دیوار رسیده است به صورت خلاصه در یک کتاب درسی است اما دیگر هیچ فکری. کمی وجود دارد اتاق را برای نوآوری است. تحت این شرایط طیف گسترده ای از منافع را قادر می سازد یک وری تغییر در تمرکز پژوهشی به سرزمین های که در آن بستر شد و قرار نمی گرفت و در آن تفکر خلاق هنوز هم تاثیر گذار است.

هر چند انطباق با شرایط در حال تغییر است و راحت تر با متنوع دانش پایه “رنسانس مردم” یا polymaths نادر هستند چرا که تخصص پاداش بیشتر سخاوتمندانه در کوتاه مدت. اعتباری متمرکز دستاوردهای موجود در سیستم پاداش اعطا جوایز و تبلیغات ایجاد سیلوهای دانش با سرکوب عبور از لقاح. این مایه تاسف زمینه تنها برجسته نقش اساسی ایفا کل گرا است. کسانی که عبور از مرزهای رشته های عمل به عنوان پروانه ها که به گرده افشانی گل ناخواسته توسط حمل گرده گیر کرده به شکم خود را. گاه به گاه تصادفی بادها می توانید انجام همان نتیجه اما با کاهش بهره وری و قدرت.

در حال حاضر چند دهه پس از تامین شاغل انتصاب توصیه من به دانشجویان مقطع فوق دکترا متفاوت است از یکی از من دریافت کرده بود در اوایل زندگی حرفه ای من. من هنوز هم اعتراف که آن را مهم است برای نشان دادن برتری های در حال توسعه یک مجموعه ای منحصر به فرد از مهارت های برای حل تخصصی مشکلات. اما این مجموعه مهارت باید همراه با دانش گسترده ای. بنیاد آموزش عمومی را قادر می سازد گسترده مانور و اکتشافات غیر منتظره. آن را فراهم می کند و ابزارهای مورد نیاز برای سرمایه گذاری به سرزمین های ناشناخته و یا به درست و غلط متخصصان بر اساس اصول کلی.

یک مثال کلاسیک است که ریچارد فاینمن در تحقیقات خود به عنوان یک عضو مستقل از راجرز کمیسیون در سال 1986 نشان داد که سوء تفاهم ها بین ناسا و مهندسین و مدیران در مورد O-rings ضریب ایمنی در شاتل فضایی چلنجر , فاجعه, با استفاده از ابتدایی فیزیکی استدلال است.

اما مهمتر از همه یک دیدگاه گسترده تر ارائه می دهد یک درک بهتر از کامل چشم انداز ما فروتنی تجربه یادگیری است. از آن آسان است برای تبدیل شدن به متکبر بر اساس باریک تمرکز به سادگی دلیل آن زمینه محدود است. اما جهان گسترده است به طوری غنی در جزئیات خیره کننده است که یک دیدگاه محدود نتواند آن شکوه و جلال. وجود دارد خیلی بیشتر برای ما به گنج با نگاه کردن به پر آسمان از نگاه کردن در هر یک از دیگر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de