كمبود داروها تمرکز مغز بر روی یک وظیفه مزایای

تحقیقات جدید مشخص می کند چگونه كمبود داروها نظیر ریتالین و Adderall می تواند مردم را تغییر دهد انگیزه برای تکمیل وظایف دشوار.

مشترک فرض به مدت طولانی برگزار شد که ریتالین Adderall و داروهای مشابه کار با کمک به مردم تمرکز می کنند.

این مطالعه جدید نشان می دهد که این داروها معمولا تجویز شده برای افراد مبتلا به اختلال بیش فعالی کمبود توجه, اما اغلب استفاده می شود در غیر این صورت افراد سالم به عنوان “کمک های مطالعه”—در واقع کار با کارگردانی مغز به رفع آن توجه بر منافع به جای هزینه های تکمیل وظایف دشوار.

مطالعه در علم نشانه اولین بار است که دانشمندان به بررسی دقیقا چه محرک مانند ریتالین تغییر عملکرد شناختی.

تحقیقات خود را می تواند باز کردن فرصت برای مطالعات بیشتر برای کمک به متخصصان پزشکی بهتر درک کنند که چگونه برای شناسایی و درمان ADHD و افسردگی و اضطراب و سایر اختلالات روانی.

“مردم تمایل به فکر می کنم ‘ریتالین و Adderall به من کمک کند تمرکز” می گوید: “co-ارشد نویسنده مایکل فرانک, یک استاد علوم شناختی و زبانی و روانی علوم در دانشگاه براون است.

“و آنها را در برخی از حس. اما آنچه در این مطالعه نشان می دهد که آنها این کار را با افزایش شناختی خود را انگیزه خود را درک مزایای انجام کار خواستار بالا هستند در حالی که درک هزینه ها کاهش می یابد. این اثر جدا از هر گونه تغییر در توانایی واقعی.”

كمبود داروها و انگیزه

با توجه به فرانک محرک مانند ریتالین افزایش میزان دوپامین آزاد شده در striatum کلیدی منطقه در مغز مرتبط با انگیزه و شناخت. تحقیقات قبلی نشان داده است که دوپامین یک “رسول شیمیایی” که کشتی اطلاعات بین سلول های عصبی تا حد زیادی می تواند تاثیر شناختی و رفتار فیزیکی. چند گذشته مطالعات نشان داده اند که هر دو انسان و جوندگان انگیزه بیشتری برای انجام طاقت فرسا وظایف با بالاتر دوپامین.

آنچه باقی مانده است, ناشناخته, اگر چه, این است که آیا دوپامین می تواند مشابه انگیزشی اثر شناخت.

“ما برای مدت طولانی شناخته شده است که هنگامی که شما به مردم این نوع از محرک شما افزایش عملکرد می گوید:” منجر نویسنده اندرو وستبروک یک پژوهشگر فوق دکترا.

“اما این است که با توجه به افزایش توانایی و یا آن را به دلیل افزایش انگیزه ؟ ما نمی دانیم کدام یک از این دو عامل بودند کمک و به چه میزان.”

فرانک تیم قبلا طراحی و توسعه مدل های ریاضی نشان می دهد که دوپامین باعث تغییر درجه که striatum بر منافع به جای هزینه های تکمیل اقدامات جسمی و روانی. رسم بر این مدل های محققان کار می کرد به منظور توسعه یک آزمایش است که به بررسی چگونگی محرک است که افزایش سطح دوپامین افراد مبتلا روانی هزینه-سود تجزیه و تحلیل.

آنها با 50 فرد سالم زنان و مردان سنین 18 تا 43 در یک آزمایشگاه در دانشگاه Radboud در هلند. اول آنها را اندازه گیری طبیعی سطح دوپامین در هر موضوع striatum با استفاده از تصویربرداری از مغز فن آوری است. سپس از آنها خواسته افراد که آیا آنها را در یک سری از شناختی خواستار آزمایش برخی آسان تر و دیگران سخت تر است در ازای مقدار معینی از پول است. افراد که توافق را سخت ترین آزمون ها ایستاده بود و به پول بیشتر.

هر یک از افراد به اتمام آزمایش سه بار—یک بار پس از مصرف دارونما; هنگامی که پس از مصرف متیل فنیدیت نسخه عمومی از ریتالین; و هنگامی که پس از مصرف سولپرید یک آنتی سایکوتیک است که افزایش سطح دوپامین که گرفته در دوزهای پایین است که اغلب مورد استفاده برای درمان علائم اسکیزوفرنی و اختلال افسردگی اساسی در حد دوزهای بالاتر. محققان با استفاده از دو سو کور طراحی آزمایش که در آن نه آنها و نه نفر می دانستند که قرص داده شده به هر موضوع.

این نتایج تا حد زیادی همسان وستبروک کامپیوتر-مدل پیش بینی. کسانی که با کاهش سطح دوپامین ساخته شده تصمیم گیری است که نشان میدهد آنها بیشتر متمرکز بر اجتناب از مشکل شناختی کار می کنند—به عبارت دیگر آنها حساسیت بیشتری نسبت به هزینه های بالقوه از اتمام کار. کسانی که با افزایش سطح دوپامین از سوی دیگر تصمیم نشان داد که آنها حساسیت بیشتری نسبت به تفاوت در مقدار پول آنها می توانند کسب درآمد با انتخاب سخت تر از آزمون—به عبارت دیگر آنها با تمرکز بیشتر بر منافع بالقوه.

وستبروک می گوید دومی برگزار می شود درست است آیا افراد سطح دوپامین به طور طبیعی بالاتر یا این که آیا آنها به طور مصنوعی بالا توسط داروها.

وزن هزینه ها و منافع

نتایج حمایت از این ایده که دارو یا بدون دارو, دوپامین به طور معمول به عنوان یک انگیزه تنظیم کننده برای مغز انسان, او می گوید.

“افکار است که پاپ به سر ما و این مقدار از زمان ما صرف فکر کردن در مورد آنها در حال تنظیم این زمینه هزینه-سود تصمیم گیری سیستم” Westbrook می گوید. “مغز ما شده اند honed به جهت ما نسبت به وظایف است که بیشترین بازده و کمترین هزینه در طول زمان است.”

همه ما کمی متفاوت پایه سطح دوپامین می گوید: فرانک. کسانی که در سطوح پایین تر تمایل به بیشتر ریسک گریز چرا که آنها زمان بیشتری را صرف تمرکز بر روی هزینه های بالقوه از تکمیل یک کار دشوار است. کسانی که با سطوح بالاتر تمایل به بیشتر ضربه و فعال چرا که تمرکز آنها بیشتر بر منافع.

هیچ واحد سطح دوپامین است که ذاتا بهتر از دیگری فرانک می گوید:—یک فعال بالا دوپامین ممکن است فرد را در انجام شادی-افزایش خطرات بلکه ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به آسیب یک ریسک گریز کم دوپامین فرد ممکن است برای جلوگیری از آسیب ها و نا امیدی ها اما همچنین ممکن است دست در ماجراهای. و سطح دوپامین لزوما همان ماندن از یک بعد به بعد: آنها ممکن است کاهش در پاسخ به خطر یا کمبود خواب و ممکن است آنها را افزایش می دهد زمانی که مردم احساس امنیت و پشتیبانی می کند.

به عبارت دیگر وستبروک می گوید: بسیاری از افراد می توانید اعتماد طبیعی سطح دوپامین به راهنمای آنها را نسبت به تصمیم گیری درست. البته آزمایش های قبلی را ساخته اند روشن است که بسیاری از مردم به خصوص پایین سطح دوپامین—از جمله کسانی که مبتلا به افسردگی یا اختلال كمبود توجه—می تواند به نفع از دوپامین افزایش محرک داروها. اما او می گوید آن را هرگز برخی از این داروها را برای بهبود زندگی سالم افرادی که انتخاب می کنید به استفاده از آنها را در تفریحی. انجام این کار می تواند در واقع منجر به تصمیم گیری های فقیر را.

“هنگامی که شما افزایش دوپامین در کسی که در حال حاضر بالا است و دوپامین سطح هر تصمیم گیری به نظر می رسد مانند آن بهره مند است که می تواند منحرف کردن اذهان از واقعی مفید وظایف” Westbrook می گوید. “مردم ممکن است رفتار در راه است که سازگار با اهداف خود مانند شرکت در ضربه قمار یا پرخطر جنسی رفتارهای.”

این محققان امیدوارند مطالعه خود را کمک می کند تا در آینده محققان و متخصصان پزشکی در درک بهتر مکانیسم های شناختی اجازه می دهد آنها را برای شناسایی ارتباط بین سطح دوپامین و اختلالات مانند اضطراب و افسردگی و اختلال و اسکیزوفرنی.

“ما می خواهم به دانستن آنچه که رانندگان از آنچه تغییرات در توانایی شناختی و تابع؟” فرانک می گوید. “تحقیقات ما متمرکز شده است کنده کاری های طبیعت را در مفاصل خود, پس به صحبت می کنند—disentangling عصبی و عملکردهای شناختی به درک افراد مختلف فرآیندهای تفکر و ارزیابی آنچه که بهترین برای نیازهای خود را که آیا آن را درمان یا دارو است.”

اضافی محققان از دانشگاه Radboud کمک به مطالعه است. بودجه برای تحقیقات از هلند سازمان پژوهش های علمی VICI گرانت و دو موسسه ملی بهداشت و درمان کمک های مالی.

منبع: دانشگاه براون

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de