اضافه کردن آهن به گندم می تواند در مبارزه با ‘گرسنگی پنهان’

افزایش سطح ضروری پرمصرف در گندم یک تکنیک به نام biofortification می تواند کمک به مقابله با “گرسنگی پنهان.”

“گرسنگی پنهان” است که چگونه متخصصان تغذیه توصیف کمبود ویتامین و مواد معدنی ضروری در رژیم غذایی انسان است.

بالا حبوبات مصرف به خصوص در کشورهای در حال توسعه منجر به حدود دو میلیارد نفر در سراسر جهان مبتلا به کمبود آهن و روی, توضیح می دهد که گیاه و زیست شناس الکس جانسون, دانشیار در دانشگاه ملبورن مدرسه علوم زیستی.

“اضافی آهن در دانه های آن وجود دارد باقی می ماند حتی زمانی که ما آسیاب دانه را آرد سفید.”

“علائم گرسنگی پنهان ممکن است به عنوان قابل مشاهده به عنوان یک کمبود کالری اما عواقب آن برای سلامت انسان و بهره وری ویرانگر می گوید:” جانسون.

کمبود آهن می تواند باعث شود مردم به توسعه کم خونی را, آنها را بیشتر مستعد ابتلا به بیماری و نما بالقوه کشنده خطرات بهداشتی به خصوص برای زنان و کودکان. سطوح پایین روی نیز پیامدهای جدی سلامتی از جمله کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن و دوران کودکی کوتاه قدی.

“Biofortification نشان دهنده یک راه حل پایدار به گرسنگی پنهان چون شما افزایش کیفیت تغذیه ای از محصول خود را به عنوان کشاورزان به اشتراک گذاری biofortified دانه آنها تقویت مزایای بهداشت و درمان می گوید:” جانسون.

اگر چه آهن یک عنصر فراوان در زمین خاک آن را بسیار دشوار است برای گیاهان به جذب و اکثر گونه سطوح پایین آهن در دانه که قطعات است که ما اغلب از خوردن.

شمار این چالش های عمده ای که در تلاش برای پرورش آهن غنی شده و غلات و جانسون می گوید. “دهه پرورش مرسوم نبوده و قادر به تولید آهن-biofortified گندم یا برنج. حتی در مواردی که میزان آهن خون افزایش یافته و آنها اغلب کوچک را افزایش می دهد و در بافت گیاه است که ما نمی خوردن و یا به راحتی هضم کند.”

Biofortification برای برنج و گندم

برای غلبه بر موانع روبرو آهن biofortification جانسون تیم تحقیق مورد استفاده بیوتکنولوژی گیاهی.

تحقیقات خود تلاش آغاز شد و حدود یک دهه پیش زمانی که تیم شناسایی زیر مجموعه ای از ژن در برنج است که “روشن” هنگامی که گیاه حواس آن کم است در آهن است. آنها بعد توسعه یک راه برای نگه داشتن یکی از این ژن ها “همیشه” و در انجام این کار ایجاد شده آهن و روي biofortified برنج.

در بیوتکنولوژی گیاهی مجلهآنها گزارش می دهند که این رویکرد با این نسخهها کار به همان اندازه نیز در گندم. با استفاده از همان برنج ژن این تیم به کار مهندسی ژنتیک به شاتل ژن به گندم و ترک آن “همیشه است.”

این کار منجر به biofortified گندم از گیاهان 69 قسمت در میلیون (ppm) آهن در دانه–نزدیک به دو برابر بالاتر از دانه های معمولی (38 ppm) و بالاتر از 52 ppm آهن هدف به اندازه کافی مورد نیاز biofortify دانه گندم برای تغذیه بهره مند شوند.

بعلاوه بخش قابل توجهی از biofortified آهن بود موضعی در درون دانه بافت استفاده می شود که به آرد سفید و در نتیجه تا 7 ppm آهن در biofortified آرد.

“این است که احتمالا بهترین نتیجه ما به دست آمده و در عین حال” او می گوید. “اضافی آهن در دانه های آن وجود دارد باقی می ماند حتی زمانی که ما آسیاب دانه را آرد سفید.”

به عنوان یک مزیت اضافه شده بیشتر روی انباشته شده در یک منطقه از دانه است که نمی توان با فرز, نام چین به این معنی است که از آرد سفید نیز موجود بیشتر روی است.

می روی و آهن زیستی?

در حالی که افزایش آهن و روي در غلظت گندم عمده موفقیت خود به خود چالش دیگری است که اطمینان حاصل کرد که این عناصر در فرم است که بدن ما می تواند در جذب و استفاده است که آنها زیستی.

“آن را مانند پول است. شما می توانید تمام پول شما در بانک اما اگر شما نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید شما نیز ممکن است none” جانسون می گوید.

تیم بررسی فراهمی زیستی آهن قبل از هضم آرد را در یک روش مشابه به معده و “تغذیه” آن را به Caco-2 سلول – یک آزمایشگاه سلولی که شبیه انسان روده کوچک. آنها دریافتند که آهن از biofortified آرد سفید وارد Caco-2 سلول در حدود دو برابر نرخ معمولی آرد سفید.

“این نتایج نشان می دهد که ما نه تنها غنی سازی گندم با آهن بلکه بیشتر قابل هضم اشکال از آهن است.”

جانسون تیم در حال حاضر همکاری در biofortification با تلاش محققان در موسسه ملی بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک (NIBGE) در فیصل آباد پاکستان و با هدف آغاز محاکمه صحرایی از biofortified گندم در پاکستان این سال است.

با جمعیت بیش از 200 میلیون نفر و نرخ بالای گرسنگی پنهان پاکستان کشوری است که می تواند به سرعت درو مزایای biofortified گندم.

این biofortified گندم نیز تحت آن زمینه محاکمه در دانشگاه ملبورن Dookie پردیس در نزدیکی شپپرتن در ویکتوریا. این biofortified گیاهان به همراه داشت فقط به عنوان به خوبی به عنوان معمولی گندم در برخی موارد حتی بهتر از, و تیم در حال حاضر با استفاده از برداشت دانه به پخت و تجزیه و تحلیل طیف وسیعی از آهن و روي-biofortified نان.

“بسیاری از محققان از جمله کسانی که در تیم من هستند در روند reimagining ما عشق را با نان می گوید:” جانسون. “بخش مهمی از آن است که جفت نان خوشمزه طعم با افزایش ارزش تغذیه ای”.

منبع: دانشگاه ملبورن

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de