اسیدی اقیانوسها ظروف سرباز یا مسافر با صدف عبور در ‘خاطرات’

اقیانوس اسیدی شدن تاثیر می گذارد توانایی برخی از صدف به پاس کردن “خاطرات” از محیط زیست تروما به فرزندان خود یک مطالعه جدید نشان می دهد.

به عنوان اقیانوس ها جذب دی اکسید کربن و تبدیل شدن آنها به طور فزاینده ای اسیدی و تغییر تعادل ظریف است که پشتیبانی از زندگی دریایی. چگونه گونه را به مقابله با اسیدی شدن اقیانوس ها و دیگر عواقب ناشی از تغییر جهانی آب و هوا باقی می ماند تا حد زیادی ناشناخته است و می تواند عواقب گسترده.

“گرم شدن کره زمین و acidifying اقیانوس ها تاثیر منفی بسیاری از گونه های دریایی. برخی از گونه های است که زندگی در محیط های افراطی مانند intertidal ممکن است بیشتر انعطاف پذیر تر از دیگران به این تغییرات می گوید:” لورا اسپنسر یک دانشجوی کارشناسی ارشد در آبزیان و شیلات علوم در دانشگاه واشنگتن و سرب نویسنده دو مقاله.

“برخی از گونه ها ممکن است حتی قادر به عبور از روی خاطرات از شرایط سخت به فرزندان خود آنها را قادر به زنده ماندن در همین محیط های خشن.”

Oysters sit in shallow water in a large field with one person standing in the water
بستر اقیانوس آرام و المپیا صدف در Puget صدا و واشنگتن است. (اعتبار: لورا اسپنسر/U. واشنگتن)

صدف انعطاف پذیری

محققان دو گونه از محیط زیست و تجاری با ارزش صدف در سراسر Puget صدا: المپیا و اقیانوس آرام. اگر چه صدف لارو حساس به acidifying اقیانوس بزرگسالان معمولا رخ می دهد در intertidal مناطق و مصب جایی که آنها باید تحمل و به طور مداوم در نوسان شرایط آب.

آن است که این سرسختی است که محققان امیدوار است که صدف می تواند مقاومت در برابر به طور فزاینده ای اسیدی اقیانوس. اگر آنها می تواند پاس کردن انعطاف پذیری خود را به عوامل استرس زا را به فرزندان خود را, آن می تواند در ترویج و افزایش تحمل در میان آینده جمعیت.

در مطالعه اول که به نظر می رسد در محیط زیست برنامه های کاربردیمحققان در معرض المپیا صدف به ترکیبی از دماهای بالا و شرایط اسیدی در طول ماه های زمستان به تقلید از آنچه ممکن است اتفاق می افتد تحت تغییر آب و هوا.

بالاتر از درجه حرارت آب باعث از صدف به تخم ریزی در اوایل; با این حال این اثرات لغو شد از زمانی که در ترکیب با شرایط اسیدی. محققان سپس پرورش و پیوند در معرض صدف’ فرزندان به چهار مصب در Puget صدا. مشاهده کردند که فرزندان که پدر و مادر در معرض شرایط اسیدی در آزمایشگاه بالاتری بقاء در دو تا از چهار خلیج.

The oyster larvae is circular with small, wriggling appendages
حدود 12 روز صدف لارو تغذيه جلبک مشاهده در زیر میکروسکوپ. (اعتبار: لورا اسپنسر/U. واشنگتن)

“ما دریافتیم که المپیا صدف بزرگسالان بودند نسبتا انعطاف پذیر به اسیدی شدن و گرم شدن کره زمین که در معرض در طول زمستان می گوید:” اسپنسر. “جالب ترین ما در بر داشت شواهدی وجود دارد که بالغ قرار گرفتن در معرض اسیدی شرایط می تواند به نفع فرزندان بهبود بقا.”

این انتقال اثر نشان می دهد که تجارب صدف پدر و مادر تاثیر مستقیم بر چگونه فرزندان خود را انجام و نوجوانان صدف که پدر و مادر شده اند قبل از مشروط مشابه عوامل استرس زا ممکن است بیشتر حالت ارتجاعی در برخی از محیط های.

خبر خوب ،

در دوم مطالعه منتشر شده در مجله صدف پژوهشمحققان به طور مشابه, در معرض بزرگسالان Pacific صدف به شرایط اسیدی در آزمایشگاه است. سپس آنها قرار داده شده صدف در محیط آب به بازیابی قبل از تخم ریزی. جنینی و لارو فرزندان زن صدف در معرض این آزمون شرایط با تجربه فقیر بقا نسبت به مشابه گروه کنترل بود.

“شرایط یک نسل از اقیانوس آرام صدف تجربه تاثیر می گذارد چگونه کودکان خود را انجام می گوید:” منجر نویسنده Yaamini Venkataraman, یک دانشجوی کارشناسی ارشد در آبزیان و شیلات دانشگاه علوم. “حتی اگر صدف در شرایط استرس زا زمانی که آنها تولید مثل قبلی خود را تجربه تاثیر می توانید فرزندان خود را.”

این دو متضاد نتایج هر دو تشویق و مربوط به واشنگتن صدف صنعت که تولید نزدیک به 150 میلیون دلار در سال فراهم می کند و بیش از 2700 شغل.

در حالی که یک مطالعه نشان داد که نوجوانان المپیا صدف بهره مند و با تجربه استفاده بقا به دلیل والدین قرار گرفتن در معرض اسیدی شرایط مطالعه دیگر نشان داد جنینی و بقا لارو از اقیانوس آرام صدف کاهش یافته و با والدین قرار گرفتن در معرض. نویسندگان معتقدند این نتایج متفاوت می تواند گونه های خاص و یا به دلیل آزمایش های متمرکز مختلف مراحل زندگی از صدف.

با این وجود تعیین چگونه و چرا برخی از گونه ها مانند المپیا صدف تحمل اقیانوس اسیدی شدن و گرم شدن کره زمین کمک می کند تا اطلاع رسانی که در آن به تمرکز بر حفاظت از منابع و چگونه به منظور بهبود روش در حال رشد اسپنسر می گوید.

“ما نیاز به گسترش درک ما از محیط زیست حافظه زمانی که فکر کردن در مورد چگونه صدف یا موجودات دیگر ادامه خواهد داشت و در صورت تغییر آب و هوا” Venkataraman می گوید.

“این صنعت آبزی پروری بخشی از فیبر واشنگتن و درک چگونه صدف را در پاسخ به تغییرات در محیط زیست خود را مانند بیشتر اسیدی شرایط آب سراسر چندین نسل بسیار مهم است برای حفظ این صنعت است.”

تحقیقات اخیر نشان می دهد که اقیانوس های جهان گرم و تر اسیدی با توجه به تغییر آب و هوا محققان نمی تواند نگاه تنها در یک نسل از صدف به تعریف تحمل و یا حساسیت.

اضافی نویسندگان از Puget صدا مرمت صندوق, واشنگتن, وزارت امور خارجه محیط زیست و دانشگاه واشنگتن است.

بنیاد ملی علوم دانشگاه واشنگتن ملی Shellfisheries انجمن, واشنگتن, وزارت امور خارجه از منابع طبیعی و واشنگتن دریا اعطای بودجه ،

منبع: دانشگاه واشنگتن

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>