غیر طبیعی گرم سال باعث تغییر در ساحلی آلاسکا اکوسیستم

به سرعت در حال گرم شدن آلاسکا است که در حال حاضر یک کودک پوستر برای تغییر آب و هوا از آن محو دریا یخ آن ذوب پرمافراست. اما بیش از سه سال گذشته دولت در شمال غربی ساحل را تجربه کرده است یک سری از غیر معمول آب و هوا-تغییرات مرتبط—قابل توجه حتی برای تغییر قطب شمال و اقیانوس آرام.

ابتدا در سال 2017, یک ترکیب غیر طبیعی دمای بالا و غیر منتظره ای قوی southerly باد جاروب برینگ و Chukchi دریاها. هشدار دهنده آبشار زیست محیطی پیامدهای گرفت—پایین ترین رکورد در دریا, یخ, تغییر جلبک شکوفه مهاجرت جمعیت ماهی و ناگهانی seabird مرگ آف شد فقط چند.

“بسیاری از تحقیقات خود من است که با زندگی مردم در جوامع ساحلی, بنابراین صحبت کردن به آنها و شنیدن در مورد آنچه که آنها در حال دیدن” هنری گفت: هانتینگتون مستقل آلاسکا محقق و مشاور است. “و آنها را به برخی از چیزهای غیر معمول و چیزهایی که رخ داد آنها را.”

“مسخره” درجه حرارت آب و ناپایدار یخ دریا شد در میان شایع ترین شکایات مطرح شده در مصاحبه با ساکنان ساحلی هانتینگتون اشاره کرد.

“اضافه کردن به که آنچه که ما در حال شنیدن از مردمی در پژوهش کشتی, آن را فقط آشکار شد که چیزهایی که واقعا بسیار متفاوت از آنچه هر یک از ما انتظار می رود,” او گفت:.

شرایط به نظر می رسد به بازگشت به یک نمونه دولتی در حال حاضر. اما برخی از دانشمندان می گویند این قسمت می تواند با ارائه ارزش نگاه اجمالی به این منطقه را در آینده تحت تغییر آب و هوا.

در یک مقاله منتشر شده در این هفته در مجله Nature Climate Changeنزدیک به دو دوجین قطب شمال کارشناسان—رهبری هانتینگتون—توصیف تغییرات چشمگیر در جریان سواحل آلاسکا است. و به آنها هشدار می دهند از پتانسیل احتمالا دائمی اکوسیستم تحول اگر درجه حرارت وجود دارد همچنان به صعود.

ابتدا در سال 2017, درجه حرارت افزایش یافت و در اطراف برینگ و Chukchi دریاها. و بادهای قوی وزش باد از جنوب شروع به انتخاب کنید تا هل دادن دریا یخ پوشش دورتر در شمال.

دریای یخ پوشش کم بود برای شروع در ژانویه 2017 همچنان زیر میانگین برای بقیه از زمستان است. در ماه مه به عنوان بهار ذوب شروع به در مجموعه گزارش ها نشان می دهد در حال حاضر وجود دارد یک مقدار بی سابقه ای از آب در سواحل آلاسکا است. در ماه نوامبر 2017, منطقه دریای یخ پوشش تا به حال آمار یک رکورد کم که زمان از سال است.

شرایط غیر عادی ریخته به زیر سال. در فوریه 2018—زمانی که در قطب شمال یخ است که به طور معمول رسیدن به حداکثر میزان—وجود یخ در تمام مشاهده شده در تنگه برینگ. درجه حرارت آب در دریای برینگ افزایش یافت و دوباره در تابستان 2018. وجود دارد حداقل یخ دریا دوباره در ماه فوریه 2019.

در ضمن اکوسیستم محلی بود دستخوش تغییر—به معنای واقعی کلمه.

با کمتر یخ در راه آب بیشتری قادر به جریان جنوب از طریق تنگه برینگ, حمل حرارت اضافی و مواد مغذی با آن است. در بخش شمالی دریای برینگ, plankton, انفجار رخ داده است در اوایل و گسترده در بهار.

در جنوب دریای برینگ از سوی دیگر بهار شکوفه جلبک به تعویق افتاد. که به احتمال زیاد به دلیل در بخشی به پایین دریا یخ پوشش و کمبود آب شیرین ورودی به کمک سوخت شکوفه—به طور معمول ذوب شدن دریای یخ کمک خواهد کرد که عرضه این تازه هجوم.

در همان زمان, ماهی, شد, توزیع خود را در سراسر اقیانوس. گونه که ترجیح می دهند آبهای گرمتر مانند ماهی قزل آلا قابل توجهی افزایش یافته. و سرد-با محبت گونه مانند انواع مختلف اردک ماهی پولاک, اقیانوس آرام cod و شمال سنگ تنها شروع به حرکت به شمال آب در آن آنها معمولا در بر داشت و به احتمال زیاد در جستجوی سردتر.

Seabird جمعیت نیز شروع به تغییر احتمالا در پاسخ تا حدودی به تغییر پلانکتون و ماهی توزیعهای.

پلانکتون-خوردن auklets مثلا افزایش یافته است در شمال دریای برینگ در سال 2017 و 2018 است اما در Chukchi دریا. دانشمندان با ثبت چندین seabird مرگ آف شامل چندین گونه در دریای برینگ در طول این دوره زمانی است. خوردن ماهی murres و kittiwakes از سوی دیگر افزایش در Chukchi دریا.

و برخی از ترین منطقه قابل توجه ساکنان تر شد آشکار.

Walruses صرف بیشتر وقت خود را در دریا, یخ, اما عقب نشینی خواهد کرد به ساحل اگر یخ ذوب می شود. در سال های اخیر شمال غربی آلاسکا جامعه از نقطه دراز ساخته شده است که عناوین به عنوان ده ها هزار نفر از walruses بريدن در ساحل محور وجود دارد غیر منتظره ای کم یخ دریا در شرایط Chukchi دریا. در اوایل ماه اوت سال 2017, نقطه, دراز, تجربه کرده, اولین مسافت-واقعه نشده است.

برخی از این نتایج ممکن است رخ داده است پس از تنها یک غیر طبیعی شود. اما نوع مقیاس بزرگ زیست محیطی آبشار رخ داده است که بین سال 2017 و 2019 شد تا حد زیادی محصول back-to-back سال کم یخ دریا گفت: NOAA دانشمند جانت دافی-اندرسون در مصاحبه با E&E News.

“این است چگونه اکوسیستم در پاسخ به یک سال است که چگونه آن را در مجموع در پاسخ به چندین سال در یک ردیف” او گفت:. “این زمانی است که شما دریافت این آبشار چند غذايی در سطح effects—plankton, زئوپلانکتون ماهی و پرندگان و پستانداران. در آن طول می کشد یک زن و شوهر از چرخه مستمر.”

‘چشمک زدن و شما آن را از دست’

در حال حاضر شیفت بين 2017 و 2019 لزوما نظر می رسد به طور دائم.

یخ دریا تا چه حد به نظر می رسد که بازگشت به عقب به شرایط معمولی در آغاز سال 2020 گفت: الیزابت Siddon یک دانشمند با NOAA آلاسکا علوم شیلات مرکز. که مجموعه این منطقه برای یک نوع از “تاخیر” او اشاره کرد که ممکن است اجازه می دهد اکوسیستم به حالت قبلی خود بازگشت.

اما حوادث چند سال گذشته می تواند ارائه برخی از سرنخ در مورد چگونه به اقیانوس قطب شمال ممکن است پاسخ را به آینده آب و هوا را تغییر دهید. درجه حرارت در این منطقه انتظار می رود برای ادامه افزایش و برخی از مدل نشان می دهد که انواع غیر عادی باد الگوهای مشاهده شده در سال 2017 از طریق 2019—که کمک درایو یخ دریا دورتر در شمال—ممکن است تقویت به عنوان آب و هوا گرم Siddon اشاره کرد.

در صورتی که مورد شرایط مشاهده شده در طول چند سال گذشته می تواند رخ دهد اغلب آخرین برای مدت زمان طولانی تر و یا حتی تبدیل به دائم در اقیانوس قطب شمال. اخیر back-to-back غیر طبیعی سال می تواند با ارائه یک نگاه اجمالی از چگونگی اکوسیستم از برینگ و Chukchi دریاها پاسخ—حداقل در ابتدا به مدت طولانی از آبهای گرم و کم یخ دریا است.

“این تغییرات است که مستند بیش از دو سال این نوع از چیزهایی که ما به طور بالقوه می تواند انتظار می رود که این باز آب دوره ها در زمستان بیشتر و بیشتر مکرر” Duffy-اندرسون گفت.

هنوز هم آن را نه لزوما کامل قیاس برای آینده است. آیا این نوع تغییرات را در دراز مدت و یا چگونه اکوسیستم ممکن است تکامل تحت شدید تر تغییرات آب و هوایی است که یک بحث مهم است.

مثلا مشاهدات اخیر نشان می دهد که برخی از گونه های ماهی در پاسخ به گرم شدن آب با مهاجرت از شمال. که ممکن است نگه دارید در کوتاه مدت—اما اینکه آیا آنها قادر به زنده ماندن وجود دارد در دراز مدت نامشخص است. این گونه ممکن است متناسب با افزایش درجه حرارت که در حال خزنده به بالاتر عرض های جغرافیایی دافی-اندرسون اشاره کرد—اما نه لزوما به شرایط نور کم است که با تاریک زمستان قطب شمال.

“چگونه این بیشتر southerly میل گونه انطباق با یک اکوسیستم که در آن برخی از قطعات مشابه هستند و برخی از قطعات متفاوت است ؟ که ناشناخته,” او گفت:.

به طور کلی در اکثر محققان انتظار دارند که تغییر قطب شمال را شامل هر دو “برندگان و بازندگان” Siddon پیشنهاد شده است. برخی از گونه ها ممکن است شکوفا در گرم شدن قطب شمال. برخی می تواند به طور کامل ناپدید می شوند.

“ما نمی دانیم که همه چیز در حال رفتن به یک بازنده,” او گفت:. “ما فقط نمی دانم هنوز دو سال از کم یخ دریا چه آن را به معنای. یکی از مهم ترین چیزهایی است که من سعی می کنم به نگه داشتن در ذهن است که ما نمی توانیم فرض کنیم stationarity در این روابط است که گونه های خود می تواند انطباق با شرایط تغییر کند.”

در حال حاضر بیشترین اطمینان در مورد قطب شمال ممکن است به سادگی که آن را به نگاه متفاوت از آن چه امروز—فقط آن را به عنوان در حال حاضر به نظر می رسد در حال حاضر متفاوت از آن چند دهه پیش. و به سرعت در حال تغییر اکوسیستم مانند کسانی که در اقیانوس قطب شمال وجود دارد یک فرصت برای دانشمندان برای مطالعه و پیشرفت با تغییر آب و هوا در زمان واقعی است.

“اگر ما این شانس را به نظارت و توجه در حال حاضر ما نمی توانیم در زمان به عقب بروید و کشف کردن آنچه اتفاق افتاده بود” هانتینگتون گفت. “سرعت که در آن همه چیز در حال تغییر است در حال حاضر که ما در حال وارد شدن به این نوع از ‘چشمک زدن و شما از دست این خاک. ما نمی توانیم و انجام یک بررسی هر پنج سال; که کافی نیست. همه چیز تغییر زیادی در فضای یک یا دو سال به عنوان ما را دیده ام که ما نیاز به توجه نزدیک.”

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>