یک سال در این سیاره است که فقط در 18 ساعت. آن را به زودی می میرند ؟

ستاره شناسان مشاهده exoplanet NGTS-10b در مدار یک ستاره در بیش از 18 ساعت در کوتاه ترین مداری دوره تا کنون مشاهده شده برای یک سیاره از نوع آن است.

این بدان معنی است که یک سال برای این مشتری گازی غول پیکر مشابه در اندازه و ترکیب به سیاره مشتری در منظومه شمسی خود ما را—عبور در کمتر از یک روز از زمین و زمان.

این کشف به نظر می رسد در Monthly Notices of the Royal نجوم و دانشمندان بر این باورند که این ممکن است کمک به حل رمز و راز از اینکه آیا یا نه این سیاره در روند فزاینده خود را نسبت به خورشید به تخریب آنها است.

“بیش از ده سال آینده ممکن است آن را ممکن است برای دیدن این سیاره فزاینده در می گوید:” مطالعه coauthor دانیل Bayliss از دانشگاه وارویک را گروه فیزیک. “ما قادر خواهید بود به استفاده از NGTS برای نظارت بر این بیش از یک دهه. اگر ما می تواند دوره مداری شروع به کاهش و سیاره شروع به مارپیچی که به ما بگویید که بسیاری در مورد ساختار این سیاره است که ما هنوز نمی دانیم.

“همه چیز که ما می دانیم در مورد شکل گیری سیاره به ما می گوید که سیارات و ستاره شکل در همان زمان. بهترین مدلی که ما داریم نشان می دهد که این ستاره در حدود 10 میلیارد سال سن دارد و ما می توانیم فرض کنیم که این سیاره بیش از حد. در هر صورت ما در حال دیدن آن را در آخرین مرحله از زندگی خود و یا به نحوی آن را قادر به اینجا زندگی می کنند طولانی تر از آن را باید.”

کشف exoplanet NGTS-10b

این سیاره NGTS-10b کشف شد حدود 1000 سال نوری دور از زمین به عنوان بخشی از نسل بعدی حمل و نقل بررسی (NGTS) یک exoplanet survey مستقر در شیلی است که با هدف کشف سیاره به اندازه نپتون با استفاده از این روش حمل و نقل. این شامل رعایت ستاره برای ثبتشده شیب در روشنایی است که نشان می دهد که یک سیاره را تصویب کرده است در مقابل آن.

در هر زمان بررسی روزجهانی 100 درجه مربع از آسمان است که شامل حدود 100000 ستاره. از کسانی که از 100,000 ستاره های این, یکی از ستاره شناسان’ eyes با توجه به بسیار مکرر در نرخهای ستاره نور ناشی از این سیاره سریع مدار.

“ما هیجان زده به اعلام کشف NGTS-10b یک دوره بسیار کوتاه مشتری-اندازه سیاره در مدار ستاره ای نه بیش از حد متفاوت از خورشید ما می گوید:” منجر نویسنده جیمز san francisco newz.

“اگر چه در تئوری داغ Jupiters با دوره مداری (کمتر از 24 ساعت) ساده ترین راه برای تشخیص با توجه به اندازه بزرگ و مکرر گذر آنها ثابت کرده اند که بسیار نادر است. از صدها نفر از Jupiters در حال حاضر شناخته شده وجود دارد تنها هفت که یک مداری مدت کمتر از یک روز.”

در محل قفل شده است

NGTS-10b مدار تا به سرعت به دلیل آن است که بسیار نزدیک به خورشید—تنها دو بار در قطر ستاره ای که در زمینه منظومه شمسی ما خواهد آن را بیابید 27 بار نزدیک تر از عطارد است که به خود ما خورشید است. دانشمندان خاطر نشان کرده اند که آن را شدیدا نزدیک به نقطه ای که نیروهای جزر و مدی از ستاره در نهایت پارگی این سیاره از هم جدا.

این سیاره به احتمال زیاد tidally قفل شده است و بنابراین یک طرف سیاره به طور مداوم رو به ستاره و به طور مداوم داغ—اخترشناسان برآورد متوسط درجه حرارت به بیش از 1000 درجه سانتیگراد (1,832 درجه فارنهایت). ستاره خود را در حدود 70 درصد شعاع خورشید ما و 1000 درجه کولر. NGTS-10b نیز بسیار عالی نامزد جوی خصوصیات با آینده James Webb Space Telescope.

با استفاده از حمل و نقل نورسنجی دانشمندان می دانند که این سیاره 20% بزرگتر از ما مشتری و بیش از دو برابر جرم با توجه به شعاعی اندازه گیری سرعت گیر در یک نقطه مناسب در آن چرخه عمر برای کمک به پاسخ به سوالات در مورد تکامل این سیاره.

به زودی به مارپیچ به آن مرگ ؟

سیارات عظیم به طور معمول به صورت دور از ستاره و سپس مهاجرت یا از طریق تعامل با دیسک در حالی که این سیاره هنوز تشکیل یا از تعاملات با سایر سیارات بسیار بیشتر از بعد در زندگی خود را.

اخترشناسان طرح برای درخواست زمان برای دریافت با دقت بالا اندازه گیری NGTS-10b و به ادامه آن را مشاهده دهه آینده برای تعیین اینکه آیا این سیاره باقی خواهد ماند در این مدار برای برخی از زمان به آمده—و یا مارپیچ به ستاره به مرگ آن است.

NGTS واقع در رصدخانه جنوبی اروپا را Paranal رصدخانه در قلب کویر آتاکاما در شیلی. این یک همکاری میان دانشگاه های انگلستان وارویک لستر کمبریج و دانشگاه کوئین در بلفاست همراه با Observatoire de Genève, DLR برلین و Universidad de Chile. در انگلستان تسهیلات و پژوهش و حمایت از علم و فن آوری و امکانات شورا (STFC) بخشی از بریتانیا پژوهش و نوآوری (UKRI).

منبع: دانشگاه وارویک

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im