سیستم سه ستاره پاره پاره پاره دیسک پیش سیاره ای خود را

تاپسی-توروی

ستاره شناسان برای اولین بار یک سیستم ستاره ای پیدا کرده اند که دیسک پیش سیاره ای خود را پاره پاره می کند، حلقه موادی که به تدریج برای تشکیل سیارات با هم دست و پنجه مکمل می شوند.

سیستم ستاره مورد نظر، GW Orionis، به ویژه فرار است. با سه ستاره در مرکز آن، آنچه که یک بار به طور منظم بود، دیسک پیش سیاره ای یکنواخت در حال حاضر از هم ترازی، با توجه به تحقیقات منتشر شده پنجشنبه در مجله ساینس. این یک پیدا کردن غیر معمول است، و می تواند به شکار سیاره های برون سیاره ای بیشتر در جای دیگر کمک کند حالا که دانشمندان می دانند سیارات می توانند در مدارهای عجیب و غریب و منحصر به فرد شکل گیرند.

گوسفند سیاه

خوشبختانه، آسیب به دیسک پیش سیاره ای آنقدر بد نیست که سیاره های برون سیاره ای نمی توانند در اطراف سه ستاره شکل گیرند. حتی یک حلقه اشتباه جداگانه هنوز مواد کافی برای ایجاد یک دنیای جدید به طور بالقوه دارد.

الکساندر کرپلین، نویسنده مشترک دانشگاه اکستر در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: «هر سیاره ای که در درون حلقه اشتباه شکل گرفته باشد، در مدارهای بسیار مایل به دور ستاره خواهد چرخید و ما پیش بینی می کنیم که بسیاری از سیارات در مدارهای مایل و جدایی گسترده در کمپین های تصویربرداری سیاره های آینده کشف خواهند شد.»

قطعه گمشده

دانشمندان دریافتند که این سه ستاره که همگی در مدارهای نابجا قرار دارند، می توانستند به تدریج دیسک را پاره کنند. اما یک تیم جداگانه از دانشگاه ویکتوریا فکر می کند که هنوز یک قطعه گمشده وجود دارد: یک سیاره برون سیاره ای که در وسط ظرف غذا تشکیل شده است که به عنوان ماشه ای برای هرج و مرج پس از آن خدمت می کرد.

جیاگینگ بی پژوهشگر ویکتوریا در این انتشار گفت: «ما فکر می کنیم که وجود سیاره ای بین این حلقه ها مورد نیاز است تا توضیح دهیم که چرا دیسک از هم جدا شده است.»

ادامه مطلب: مشاهدات جدید نشان می دهد دیسک تشکیل سیاره پاره شده توسط سه ستاره مرکزی آن [ESO]

بیشتر در شکل گیری سیاره: یک سیاره برون سیاره کودک در حال ایجاد حلقه های گرد و غبار عجیب در اطراف ستاره خود است

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de