فوق العاده نادر ‘Zee پشت سر هم در قطب جنوب می تواند یک روز باز کردن یک کلید رمز و راز شبح مانند نوترينو

کجا نوترينو خود جرم است ؟ آن را یک راز یکی از گیج کننده ترین در مدل استاندارد فیزیک ذرات. اما یک تیم از فیزیکدانان فکر می کنم آنها می دانند که چگونه به آن را حل کند.

در اینجا مشکل این است: نوترينو عجیب و غریب هستند. فوق العاده-ضعف ذرات بسیاری از آنها بسیار پایین انرژی و غیر واقعی است که آنها را از طریق کل سیاره ما بدون توقف. برای چندین دهه دانشمندان تصور می کردند که آنها تا به حال هیچ جرم در همه. در نسخه اصلی مدل استاندارد که توصیف فیزیک ذرات ، neutrino کاملا ساختاری سبک و بی وزن. حدود دو دهه پیش که تغییر کرده است. فیزیکدانان در حال حاضر می دانیم که نوترينو جرم دارند البته در مقادیر ناچیز. و آنها مطمئن نیستند و در عین حال دقیقا به همین دلیل است که توده است.

ما می تواند به حل این رمز و راز هر چند یک مقاله جدید منتشر شده Jan. 31 در مجله Physical Review Letters استدلال می کند. توجه به زمان کافی و اطلاعات بالاترین-انرژی نوترينو ما در حال حاضر می تواند تشخیص باید کمک به باز کردن اسرار خود را به جرم است.

تشخیص neutrino رزونانس

نوترينو آمده با مقادیر مختلف انرژی: دو در غیر این صورت ذرات یکسان رفتار خواهد شد بسیار متفاوت بسته به چه مقدار انرژی آنها را حمل.

اکثر نوترینوها ما می تواند تشخیص آمده از خورشید ما و یک تعداد انگشت شماری از super-bright منابع انرژی بر روی زمین است (مانند راکتورهای هسته ای) و نسبتا کم انرژی است. و کم انرژی نوترينو لغزش از طریق تکه های ماده به راحتی و بدون کوبیدن به هر چیزی. اما سیاره ما نیز بمباران بالاتر از حد انرژی نوترينو. و این خیلی بیشتر احتمال دارد به صدای بلند به ذرات دیگر مانند تراکتور و تریلر جیغ پایین بزرگراه در عبور از خط.

در سال 2012 یک ذره سنج آمد آنلاین در قطب جنوب طراحی شده است که برای تشخیص آن بالاتر انرژی نوترينو. اما آشکارساز نام IceCube نمی تواند احساس آنها را به طور مستقیم. آن را به نظر می رسد پس از پر انرژی neutrino برخورد با مولکول های آب در اطراف آن یخ — برخورد است که برای تولید انفجار انواع دیگری از ذرات که خود می تواند تشخیص دهد. معمولا کسانی که در حال انفجار کثیف, تولید انواع ذرات. اما گاهی اوقات آنها پاک و غیر منتظره — نتیجه یک فرآیند به نام رزونانس گفت: مطالعه همکاری نویسنده Bhupal Dev یک فیزیکدان در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس.

هنگامی که یک neutrino انتقاد را به یکی دیگر از ذرات به طور خاص یک الکترون e آن را گاهی اوقات از طریق یک فرایند شناخته شده به عنوان Glashow رزونانس Dev گفت Live علم که با تشدید mashes ذرات دو با هم و تبدیل آنها به چیزی جدید: W بوزون. اولین پیشنهاد در سال 1959 Glashow تشدید نیاز به انرژی بسیار بالا و تنها به عنوان مثال ممکن است تبدیل شده تا در IceCube در سال 2018 با توجه به یک سال 2018 بحث در نوترينو کنفرانس.

اما با توجه به برنامه نویس و نویسندگان وجود دارد ممکن است انواع دیگر از رزونانس خارج وجود دارد. یکی از محبوب تر تئوری چگونه نوترينو خود را جرم شناخته شده است به عنوان “Zee مدل.” و تحت Zee مدل وجود دارد خواهد بود نوع دیگری از رزونانس مانند Glashow تولید جدید دیگر ذرات شناخته شده به عنوان “Zee پشت سر هم” محققان نوشت: در مطالعه جدید. و آن تشديد خواهد بود در درون خود توانایی تشخیص.

اگر یک Zee پشت سر هم بود تشخیص این امر منجر به رادیکال به روز رسانی از مدل استاندارد به طور کامل تبدیل چگونه فیزیکدانان مشاهده نوترينو ، Dev گفت.

Zee مدل را از یک نظریه به شرکت علم و مدل های موجود از نوترينو خواهد بود پرتاب می شود.

اما IceCube تنها حساس به محدوده خاص از neutrino انرژی و در این شرایط که تولید Zee انفجار در لبه بیرونی آن محدوده. با توجه به زمان یک چنین حادثه به احتمال زیاد تشخیص داده شده توسط IceCube در برخی از نقطه در 30 سال آینده.

اما خوشبختانه تغييرات IceCube می آیند محققان اشاره کرد. هنگامی که آشکارساز به روز رسانی شده است به بسیار بزرگتر و حساس تر IceCube-Gen 2 (روشن نیست که دقیقا در زمانی که این اتفاق خواهد افتاد) بیشتر حساس دستگاه باید قادر به انتخاب کنید تا یک Zee پشت سر هم در عرض فقط سه سال — اگر Zee انفجار واقعا در خارج وجود دارد.

و اگر Zee انفجار نمی خارج وجود دارد و Zee مدل اشتباه است رمز و راز از neutrino توده را تنها به عمیق تر.

در اصل منتشر شده در Live علم.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net