یک ستاره است که چرخش یک سیاهچاله و مدار آن کاملا آجیل

رقص کیهانی

یک ستاره در مدار سیاهچاله ابر پرجرم در مرکز کهکشان راه شیری یک, عجیب و غریب, orbit — اما همچنین یکی که به شدت از انیشتین نظریه.

پس از نظارت بر ستاره لقب S2, برای 27 سال راست ستاره شناسان از موسسه ماکس پلانک مشخص شد که این آثار متمایز گل و مانند شکل آن را به عنوان مدار سی ان ان گزارش. واقعیت این است که این ستاره باعث می شود یک روزت آن را به عنوان سفر پشتیبانی از انیشتین نظریه نسبیت عام است که پیش بینی می کند که مانند یک جفت باقی خواهد ماند پویا به جای ثابت در مجموعه ای بیضی شکل مدار.

جامع شواهد

S2 مدار در اطراف سياهچاله Sagittarius A* نیست اولین شواهد برای نظریه نسبیت عام — اما تحقیقات منتشر شده در ماه گذشته در مجله Astronomy & اخترفیزیکتقویت این ایده و حتی بیشتر.

“این اثر برای اولین بار دیده می شود در مدار سیاره عطارد به دور خورشید — اولین شواهد در حمایت از نسبیت عام” راینهارد Genzel مدیر در موسسه ماکس پلانک برای فیزیک فرازمینی گفت: در آزادی مطبوعات. “صد سال بعد ما در حال حاضر شناسایی شده همان اثر را در حرکت یک ستاره در مدار جمع و جور رادیو منبع Sagittarius A* در مرکز کهکشان راه شیری است.”

غیر مستقیم کشف

دهه از داده ها باید یک جایزه اضافه شده — این کمک می کند تا تایید دانشمندان نظریه ها در مورد اندازه و رفتار سوراخ سیاه و سفید خود را.

“این مشاهدهای دستیابی به موفقیت را تقویت می کند شواهدی وجود دارد که Sagittarius A* باید یک سیاهچاله ابر پرجرم از 4 میلیون برابر جرم خورشید” Genzel اضافه شده است.

ادامه مطلب: ستاره شناسان دیدم یک ستاره رقص در اطراف یک سیاه چاله است. و آن را ثابت می کند انیشتین نظریه درست بود [ایسنا]

بیشتر در نسبیت عام: نظریه جدید می تواند به حل جهان بزرگترین پارادوکس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im