یک دانه تک آپولو ماه گرد و غبار باز دنیای جدید قمری علم

ماه گرد و غبار است گرانبها برای زمینیها; تنها حدود 900 پوند است. (400 کیلوگرم) از سنگ آمد در طول آپولو انسان قمری-فرود ماموریت در 1960s و 1970s.

بنابراین یک تیم از دانشمندان مجموعه ای از برای پیدا کردن یک راه برای تجزیه و تحلیل ماه گرد و غبار بر اساس تنها یک دانه از مواد. این گزارش محققان نتایج خود را در یک مطالعه جدید است که تجزیه و تحلیل یک دانه از ماه گرد و غبار جمع آوری شده در سال 1972 توسط فضانوردان در آپولو 17 ماموریت.

“ما در حال تجزیه و تحلیل سنگ از فضا اتم با اتم” منجر نویسنده Jennika گریر یک دانشجوی دکتری ژئوفیزیک علوم در زمینه موزه و دانشگاه شیکاگو در بیانیه ای گفت. “این اولین بار قمری نمونه مورد مطالعه قرار گرفته بود. ما با استفاده از یک تکنیک بسیاری از زمین شناسان حتی شنیده ام.”

مرتبط با: NASA تغذیه آپولو 11 سنگ ماه سوسک (سپس همه چیز رو حتی عجیب و غریبتر)

“ما می توانیم اعمال این روش برای نمونه هیچ کس تا به مطالعه” co-نویسنده فیلیپ هک یک متصدی در زمینه موزه و استادیار ژئوفیزیک علوم در دانشگاه شیکاگو گفت: در همین بیانیه است. “شما تقریبا تضمین شده است برای پیدا کردن چیزی جدید و یا غیر منتظره است. این روش دارای چنین حساسیت و وضوح بالا به شما در پیدا کردن چیزهایی که شما نمی خواهد پیدا کنید در غیر این صورت و تنها با استفاده از یک بیت از این نمونه است.”

محققان با استفاده از این تکنیک به نام اتم پروب توموگرافی برای یادگیری بیشتر در مورد تاریخ. برای مثال دانشمندان می توانید تجزیه و تحلیل نمونه ها به شکل از چگونه آب و هلیوم تشکیل شده در ماه. هر دو ترکیبات می تواند مفید منابع برای آینده فرود ماموریت برای اولین بار است که ناسا در حال برنامه ریزی برای 2024.

A microscope's view of a grain of lunar dust.

میکروسکوپ مشاهده یک دانه قمری گرد و غبار. (اعتبار تصویر: Jennika گریر میدان موزه)

در نمونه ای از ماه گرد و غبار و یا سنگپوش آن که او تحلیل گریر در بر داشت آب هلیوم آهن و حتی اثری از هوازدگی ناشی از قرار گرفتن در معرض از سنگپوش به سخت پدیده ها در فضا از جمله micrometeoroids و تابش.

برای پیدا کردن ویژگی های آن, او, اصلاح کرده و یک لایه از چند صد اتم از مواد از سطح یک نمونه بسیار نازک تر از یک ورق کاغذ است که صدها نفر از هزاران نفر از اتم ضخامت دارد. سپس او قرار داده شده نمونه در داخل یک اتم کاوشگر در دانشگاه نورث وسترن در ایلینویز و با استفاده از یک لیزر به دقت پوست فرد اتم کردن نمونه و سقوط آنها را به یک آشکارساز صفحه برای تجزیه و تحلیل. تیم اندازه گیری چه مدت زمان هر اتم به اعتصاب: سنگین تر از عنصر زمان بیشتری طول می کشد برای رسیدن به آشکارساز; به عنوان مثال آهن خواهد سفر آهسته تر از هیدروژن است.

با توجه به تیم, روش های مشابه می توان به نمونه های از دیگر منظومه شمسی بدن. ژاپنی Hayabusa2 و فضاپیمای OSIRIS-REx (ریشه طیفی تفسیر منابع شناسایی و امنیتی-سنگپوش اکسپلورر) فضاپیما در حال میله میله برای بازگشت به زمین در چند سال آینده تحمل نمونه از سیارک ها از آنها بازدید کردند. “این یک تکنیک است که قطعا باید اعمال می شود به آنچه که آنها را به بازگشت به دلیل آن استفاده می کند تا مواد کمی فراهم می کند اما اطلاعات زیادی” گریر گفت.

A microscopic view of a sharpened grain of moon dust.

میکروسکوپی نظر یک تیز دانه از ماه گرد و غبار. (اعتبار تصویر: Jennika گریر میدان موزه)

هک پیشنهاد کرد که این روش حتی می تواند مورد استفاده قرار گیرد در غیر رسمی نمونه از ماه گرد و غبار مانند آنچه فضانوردان به طور تصادفی به ارمغان آورد تعبیه شده در خود spacesuits و ابزار. “هزاران نفر از جمله غلات می تواند در دستکش یک فضانورد و این امر می تواند مواد کافی برای مطالعه,” او گفت:.

ناسا است به خصوص علاقه مند به دنبال کردن این روش برای مطالعه فضای هوازدگی. با مقایسه weathered surfaces در ماه با سنگپوش نه در معرض فضای دانشمندان می توانید اطلاعات بیشتر در مورد چه چیزی باعث هوازدگی و با فرمت می تواند پیش بینی در مورد آنچه نهفته است زیر سطح سیارات و اقمار این تیم گفت.

یک مطالعه بر اساس پژوهش منتشر شده امروز (Feb. 7) در مجله Meteoritics & سیارهای علم است.

دنبال الیزابت هاول در توییتر @howellspace. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>