یک صفحه نمایش ‘, پیر دود’ آویزان در اطراف در فضای

دانشمندان شروع به نفوذ در رمز و راز از تغییر آب و هوا: اثرات دود از جنگل و کشاورزی آتش سوزی در آینده گرم شدن زمین و چگونه آن را تحت تاثیر رفتار ابرها.

با استفاده از یک دقیق تر تشخیص روش برای اندازه گیری ذرات معلق در هوا و یا تعلیق ذرات ریز سیاه و سفید کربن و دیگر باقی مانده از blazes—محققان کشف نازک صفحه نمایش از آنچه به آنها تماس بگیرید “پیر دود” حلق آویز بیش از برخی از این سیاره دور افتاده ترین مناطق از جمله قطب جنوب و اقیانوس جنوبی.

دودی صفحه حاوی به طور متوسط یک پنجم از اتمسفر به ذرات معلق در هوا از آتش سوزی تحریف اثرات نور خورشید به زمین است. اما اینکه آیا آن را گرم یا سرد, سطح این سیاره در آینده ناشناخته باقی مانده است.

“پیام ساده است که دود نافذ تر از ما فکر کردیم که تقریبا در همه جا” توضیح داد: یک محقق در مطالعه گرگوری Schill.

پیچیده تر سوال این است که چه اثر خواهد بود در آینده زمانی که گرم شدن کره زمین همراه با خشکسالی بیشتر است انتظار می رود برای افزایش حجم آتش سوزی جنگل ها در بسیاری از مناطق گفت: کارل Froyd دوم محقق.

در یک مطالعه که ناشی از یک سری از چهار فصلی قطب به قطب پرواز در یک ابزار بسته بندی شده ناسا DC-8 در سال 2016 و 2018 این دو محقق به همراه 11 نفر دیگر قادر به شناسایی و اندازه گیری دودی روی صفحه نمایش. آن را بیش از حد رقیق دیده می شود توسط ماهواره های فضایی.

مطالعه خود حمایت شده توسط NOAA منتشر شد هفته گذشته در مجله طبیعت علوم. به این نتیجه رسیدند که نازک صفحه نمایش از دود حلق آویز در تروپوسفر که گسترش به حدود 6 کیلومتری بالای زمین dims نور خورشید برای رسیدن به این سیاره است.

کل نور از این گسترده اما رقیق سرپوش و پوششی است که تقریبا معادل نور ناشی از تمام ضخامت قابل مشاهده دود plumes ساطع شده از آتش سوزی.

Schill و Froyd, هر دو از آنها را برای همکاری موسسه پژوهش در علوم محیط زیست—همکاری بین NOAA و دانشگاه کلرادو بولدر—با استفاده از 500 پوند لیزری مجهز توده طیف سنج برای تشخیص مواد تشکیل دهنده دود.

اندازه گیری خواهد شد پر کردن جای خالی در مدل های آب و هوا و ممکن است منجر به یک درک واضح تر از دود آینده اثرات.

“این واقعا جالب است و تا حدودی پیچیده” اشاره کرد Schill.

Plumes از دود در نزدیکی یک آتش سوزی جنگل های ضخیم و سیاه که بدان معنی است که آنها می توانند جذب بیشتر نور خورشید و گرم زمین است. دود نیز شامل “سفید” مواد است که منعکس کننده نور خورشید به فضا, کمک به یک اثر خنک کننده.

به عنوان دود سنین و حمل و نقل در سطح جهانی اثر خالص می تواند به صورت گرم و یا خنک کننده بسته دود ارتفاع و روشنایی اساسی زمین یا سطح دریا.

دانشمندان مطمئن نیستند که چگونه دود از خاص آتش سوزی جنگل ها و محصول سوختن معطل ممکن در جو است. Schill تخمین زده می دود زندگی ممکن است تا زمانی که 30 روز است.

پس از آن بزرگتر رمز و راز پدیدار چون هوابرد ذرات دود تابع به عنوان “دانه برای ابر.” قطرات آب در جو شکل بر روی ذرات و در نتیجه ابرهای سفید که رشد و ایجاد هر دو سایه و باران که می افتد به زمین است.

“آئروسل اثر ابر بزرگترین عدم قطعیت در حال حاضر ما درک درستی از سیستم آب و هوایی و بسته به جایی که ابرها شکل—آیا در ارتفاع پایین و یا در ارتفاع بالا—آنها می توانند یا باید خالص گرم شدن یا خنک کننده خالص اثر گفت:” Froyd.

اما نتیجه تحقیقات او اضافه شده است که کامل تر از مجموعه داده است که ممکن است کمک مدل های آب و هوا نور را در روند. “آنچه که ما قادر به انجام است برای آموزش این مدل بهتر است پيش بينی کننده.”

تجدید چاپ از Climatewire با اجازه از E&E News. E&E روزانه را فراهم می کند پوشش ضروری انرژی و محیط زیست, اخبار, در www.eenews.net.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de