شور و شوق برای سوسک (و عنکبوت) در زمان Coronavirus

برای چند روز گذشته من شده فکر کردن ژان هانری Fabre فرانسه طبیعت شناخته شده برای دروغ گفتن بی حرکت روی زمین لخت در حرارت سوزان در بانک از رودخانه رون در آوینیون, چشمان خود را در جستجوی بی وقفه برای حشرات. یک پچ بی ثمر آفتاب سوخته زمین به عنوان Fabre در کتاب خود نوشت, زندگی پرواز, “که هیچ کس تا به حال در یک هدیه برای ایجاد با کمی شلغم دانه است یک بهشت زمینی برای زنبورها و زنبورهای.”

زمانی که جهان کاهش آن را به عنوان تقریبا در همه جا در زمان coronavirus به نظر می رسد اجتناب ناپذیر است که ما مشاهده جهان باریک ، زمانی که قوانین دیکته می کند که ما باید اقامت نزدیک به خانه ما دنبال لرزش در ما کوچکتر (persian). ما چیزهایی که ما متوجه نیست قبل از. برای ما نه سال-دختر-و-پسر دوقلو است که به معنی سوسک. مانند Fabre که چارلز داروین به نام “بی نظیر ناظر” فرزندان من—و به طور خاص دختر من—تبدیل شده اند پرشور سوسک و عنکبوت-شکارچیان در گیاهی, wildflower و خار پر از پارک نزدیک خانه ما در اسرائیل است.

این سوسک ها فراوان: زمستان گذشته در اسرائیل شده است غیر منتظره ای بارانی با بارش رسیدن به بیش از 120 درصد از میانگین برای کل فصل و با توجه به اسرائیل Meterological خدمات. فراوانی باران منجر به اسراف از wildflowers: شقایقهای, cyclamens, خشخاش, رشته, گل های جعفری و بنفش-گل thistles به نام dardul در عربی و غیر معمول فلسطین arum که ساطع بوی پوسیدگی میوه برای جذب گرده افشانی مگس میوه.

دختر من که مشتاق بینایی همراه با تعهد به پیدا کردن نفیس سوسک, پیدا, زیبا, رنگین کمانی سبز Protaetia cuprea ignicollis (نام مستعار مسی سوسک از خار و یا در زبان عبری nechoshtit ha-kotzim) نقب داخل گل بنفش از dardul. او کشف زرد دوست داشتنی خرچنگ عنکبوتی Thomisus onustus, در عمل بلعیدن یک حشره کوچک. ظریف عنکبوتیان کاملا استتار در زیر گلبرگ زرد groundsel (Senecio vernalis).

اعتبار: جوزی Glausiusz

او در بر داشت خوشه های سفید خالدار سیاه سوسک در میان حلقه ای از گرده-تولید پرچم تاج شقایق گل Anemone coronaria (kalanit در زبان عبری از کلمه kala, به معنی “عروس”). باز گل تاج شقایق اجازه می دهد که “نسبتا دست و پا چلفتی” سوسک به رول کردن به آن مرکز که در آن می توانید انتخاب کنید تا گرده و پرواز با آن را به یکی دیگر از گل.

من کودکان ادامه داد: رفتن به مدرسه آن را بعید است که ما را کشف کرده اند چنین زیبایی. من ورزش-از-انتخاب است شنا کردن در یک محیط داخل, کلر استخر, در حال حاضر دور لذت بخش است. اما ابتدا در اواسط ماه مارس زمانی که مدارس در اسرائیل بسته فرزندانم به خانه بودند به مدت شش هفته و برای بسیاری از آن زمان ما ممنوع شد به راه رفتن بیش از 100 متر از خانه ما. ما کوچک حومه شهر ما خوش شانس برای زندگی بسیار نزدیک به یک پارک کوچک که در آن گلهای رونق به شهرداری نادیده گرفته شده به توده یونجه یا کاه چمن. به این پارک ما تعمیر روزانه به دنبال سوسک.

به نظر می رسد منحصر به فرد امتیاز به رعایت این ظریف حشرات فرصتی است که ما باید مزه مزه داده که در بسیاری از نقاط حشرات جمعیت در حال کاهش است به طور چشمگیری. یک مطالعه منتشر شده در آوریل 24 سال 2020 شماره از مجله علوماست که اطلاعات وارد شده از 166 دراز مدت نظرسنجی در سراسر 1,676 سایت در سراسر جهان گزارش شده است که زمین خانه یا زمینی حشرات در کاهش فراوانی به طور متوسط 9 درصد در هر دهه از سال 1990 با تشکر از تخریب زیستگاه های وحشی, استفاده از آفت کش و تغییر آب و هوا است که پاک کردن حشرات یکهو در مناطق استوایی.

این همه خبر بد: با توجه به منجر نویسنده Roel ون Klink از مرکز یکپارچه تنوع زیستی پژوهش در لایپزیگ حشرات که زندگی در آب شیرین مانند midges و mayflies را در افزایش فراوانی با 11 درصد در هر دهه با تشکر از اقدام به تمیز کردن آلودگی رودخانه ها و دریاچه ها. اما این آب شیرین حشرات “تنها بخشی از زمین های مبتنی بر حشرات بیش از 10 درصد” ون Klink به بی بی سی گفت “بنابراین تعداد آب شیرین حشرات هرگز قادر به جبران زمینی حشرات است.”

زمین مسکونی حشرات نیز ضروری به وجود انسان: آنها در گرده افشانی محصولات تجزیه زباله و خوردن آفات بیش از حد. و این حشرات نیاز به حمایت ما; ما نیاز به گرده افشان پسند آفت کش ها سیاست های حفاظت از زیستگاه خود بهتر آگاهی عمومی از ارزش خود را و اقدام فوری در تغییر آب و هوا. در واقع بهترین کاری که مردم می توانند انجام دهند به تشویق بومی حشرات گرده افشان است که اجازه می دهد تا علف هرز گل به رشد در کارگاههای خود و به گل و گیاه با توجه به دامون هال از دانشگاه میسوری نویسنده از یک مطالعه اخیر در برداشت عمومی از حشرات گرده افشان است که نشان داد که در یک کلام “مردم در حال حاضر مانند زنبور عسل است.”

آن را ممکن است به نظر می رسد عجیب و غریب برای قرار دادن در یک درخواست برای اشکالات در زمانی که به نظر می رسد که بشریت در خطر است. همانطور که من نوشتن این, بیش از چهار میلیون نفر در 212 کشور تشخیص داده شده اند با COVID-19, و 289,088 فوت کرده اند از عفونت است. این ویروس باعث شده است که بی اندازه درد و رنج نه فقط به کسانی که آلوده اما برای کسانی که شغل خود را از دست مواجه گرسنگی و بی خانمانی و زنان در روابط سوء استفاده که قفل در را با خشونت همسران.

اما بدون حشرات بشریت خواهد بود فقیر و احتمالا دچار سوء تغذیه. با توجه به مواد غذایی و کشاورزی سازمان 75 درصد از جهان را عمده محصولات غذایی از کاکائو به کدو تنبل “از سود یا متکی حیوانات واسطه گرده افشانی” به طور عمده توسط زنبورها بلکه توسط پرندگان و خفاش ها مگس ها و پروانه ها و پروانه ها و سوسک. برآورد ارزش جهانی به انسان از این گرده افشانی خدمات است بیش از $166 میلیارد دلار در سال است.

گذشته از این “خدمات” آنها به ما ارائه حشرات نیز به عنوان حق خود به وجود بدون در نظر گرفتن نیاز انسان. در زمان جداسازی این سوسک که ما تا به حال هیچ توجهی قبلا به ما یادآوری می کنند چگونه ثروتمند جهان طبیعی است که حتی نزدیک به خانه. اقتصاد کنار گذاشته می شود وجود دارد گفت: برای سادگی زل زده با فرزندان ما در تعجبم که در این پایه دار موجودات زنده به عنوان آنها روشن و خاموش شدن و خزیدن در میان گلبرگ های محلی ما wildflowers.

به قول ژان هانری Fabre: “بیا اینجا و همه از شما—شما نیش حامل و شما بال-سربار armour-clads—تا من دفاع و شهادت به نفع من. بگویید از صمیمی که در آن شرایط من با شما زندگی می کنند از این صبر که من مشاهده شما از مراقبت که با من ثبت اقدامات خود را.”

بیشتر بخوانید درباره شیوع کروناویروس از علمی آمریکا را در اینجا بخوانید پوشش از شبکه های بین المللی ما از مجلات در اینجا.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de