یک ابزار جدید برای انسانی پزشکی

“بالا بردن دست خود را اگر شما می دانید آنچه که مخفف IMRAD معنی است.”

این یک حیله من گاهی اوقات سعی کنید با پزشکان. در تلاش های مکرر با چند هزار مخاطب, اعضای, کمتر از 1 درصد از دست رفتن است.

من به دنبال آن با این سوال که “آیا شما تا به حال خواندن یک مقاله پژوهشی به چهار قسمت شکسته—” من ” برای معرفی, ‘M’ به صورت روش, ‘R’ نتایج ‘A’ برای ‘D’ برای بحث؟” در آن زمان من در رسیدن به “تحقیق” وجود دارد در حال خنده. هر پزشک به عنوان خوانده شده و صدها نفر به هزاران نفر از این مقالات; آنها فقط نمی دانند که وجود دارد یک مقام رسمی مخفف برای ساختار روایت از آنچه که آنها به عنوان خوانده شده.

IMRAD معرفی شد بیش از 80 سال پیش به عنوان یک ابزار ساده برای کمک به پزشکان در برقراری ارتباط بهتر است. مغز برنامه ریزی شده است برای دریافت اطلاعات با توجه به ساختار ایده آل که IMRAD منطبق است. پزشکان بدون این هدایت را در خود به شدت اطلاعاتی زندگی پیدا خواهد کرد آن را آسان تر به فقط با فشار خارج کردن اطلاعات مانند یک ربات. این IMRAD نگه می دارد ارتباط خود را انسانی تر است.

“چگونه ما حفظ پزشکی انسان است ؟” در طول تاریخ شده است یک چالش بزرگ است. سر ویلیام Osler به طور گسترده ای به رسمیت شناخته شده به عنوان پدر طب مدرن توسعه یافته و اجرا و عمل پزشکی رزیدنتی ایجاد شده برای نگه داشتن پزشکان از تبدیل شدن بیش از حد دور و جدا شده از بیماران خود را. او همچنین در ادامه به افسانه ای حس شوخ طبعی بود و حتی شناخته شده به عنوان یک معتاد کسیکه شوخی زننده کند. طنز البته شدیدا انسان است.

دو نسل بعد, John P. McGovern از بنیانگذاران آمریکا Osler جامعه اختصاص داده شده خود را در حرفه پزشکی به همین علت اساسی نگه داشتن پزشکان از دست دادن انسانی خود طرف. در اوایل دهه 1970 او co-ویرایش کل سمپوزیوم حجم با عنوان اومانیسم در پزشکی.

امروز, وجود دارد, مقالات بی شماری ارائه لیست از راهنمایی برای پزشکان برای حفظ محبت در تعاملات خود با بیماران. اما شده است وجود ندارد تنها ساختاری ابزار مانند IMRAD است که فراهم می کند یک چارچوب برای دکتر و بیمار تعامل است.

تا به حال است.

جدید وجود دارد روایی ابزار به نام ABT قالب. من مشتق از آن از آموزه های فیلمنامه نویسان هالیوود. روشن ترین منبع ABT عناصر افسانه ای فیلمنامه نویسی استاد Frank, Danielکه در سال 1980 شروع به صحبت کردن در مورد اهمیت اساسی از کلمات و اما از این رو هر چند نه به عنوان یک الگو. آن را مانند یک حتی بیشتر از نسخه فشرده IMRAD.

این ABT روایت الگو است:

_____ و _____ اما _____ رو _____

این تک جمله قطاری هسته روایت برای همه چیز از استدلال به داستان. برگزاری کارگاه های آموزشی برای پزشکان این قالب برای مطالعات موردی. نگاهی به تشخیص های اشتباه: آنها داستان داستان در امتداد خطوط از: “یک زن گفت که او تا به حال به این علائم و گفته شد او به این بیماری است اما من متوجه این دیگر نشانه و در نتیجه متوجه شدم او در واقع به حال این دیگر بیماری است.”

در سال 2013 من داد TEDMED بحث در مورد ABT که در حال حاضر محور داستان من محافل روایت برنامه آموزشی که شامل هزاران نفر از پزشکان و دانشمندان از اماکن اعم از موسسه ملی بهداشت به Genentech. اما وجود دارد بیشتر به ABT از فقط یک ابزار ارتباطی.

روایت است که مرکزی برای بشریت است. رفتن هزاران سال از آن است که هسته اصلی همه چیز از داستان سرایی به استدلال. اما آن را حتی قوی تر برای نگاه در سه نیرو که ایجاد روایت است.

عنصر اول—”و”—نیروی قرارداد. این است چگونه روایت آغاز می شود. حتی با استدلال شما می خواهید برای شروع با آنچه که ما می توانید موافقت کنید پس قبل از اینکه شما به اختلاف نظر است.

شما می توانید این عنوان فوق العاده محبوب درسی برای استدلال, آنها می گویند من می گویند توسط جرالد Graff و کتی Birkenstein (آن را فروخته است بیش از دو میلیون نسخه است و مورد استفاده در سراسر علوم انسانی). عنصر اول این است که “آنها می گویند” — است که چه هر کس موافق است.

توافق است و سپس به دنبال آن مشکل — “اما” عنصر است که نیروی تناقض است. این است که در آن مشکل است اظهار داشت.

هنگامی که شما ایجاد مشکل ما می خواهم به دانستن آنچه که شما در حال رفتن به در مورد آن انجام—اقدامات گرفته شود. این است که کلمه “پس” نیروی نتیجه.

این ABT کلمات تجسم نیروهای سه روایت—توافق تناقض نتیجه. این سه بخش ساختار دارای ریشه های عمیق در علوم انسانی ردیابی بازگشت به Hegelian دیالکتیک از پایان نامه تز سنتز. آن را نیز در قالب سه قانون ساختار درام در ابتدا رسمی توسط گوستاو Freytag در 1800s. شما می توانید تنظیم مجدد نیروهای خود را برای به چالش کشیدن مغز افراد—که بسیاری از آنچه که هنر عبارت است از. اما اگر همه شما می خواهید انجام دهید این است که برقراری ارتباط به سادگی و به طور واضح این است ایده آل دنباله.

در حال حاضر اجازه دهید بحث در مورد پزشکان و بیماران. در جهان بیش از حد زمان کمی وجود دارد یک ضربه به قطع به تعقیب. در سال 1984 یک مطالعه نشان داد که میانگین زمان دکتر طول می کشد در بازدید از یک بیمار قبل از رسیدن به “اما” (بیمار مشکل). جواب تکان دهنده بود و 18 ثانیه. این اساسا بدان معنی دکتر می گوید: “خوب, صبح بخیر خانم اسمیت چه مشکل شما چیست؟”

این است dehumanizing. این یک شکست برای ایجاد یک ارتباط انسان قبل از وارد شدن به کسب و کار. آن را ممکن است به نظر می رسد بی اهمیت به نگاه در یک گلدان گل کنار تخت بیمار و اظهار نظر در چقدر دوست داشتنی آنها نگاه کنید اما واقعیت این است که بشریت آغاز می شود با توافق و نه تناقض.

از آنجا آشکار است چه چیز دیگری مورد نیاز است—ایجاد مشکل; سپس به همان اندازه مهم است آنچه که ما در حال رفتن به در مورد آن انجام دهید—این “بنابراین.” اما چیز دشوار است نه دور زدن توافق است.

وجود دارد البته بی شماری دیگر نکاتی برای چگونه به انسانی, پزشکی, اما همه آنها به دنبال پایین دست از این بازی ساده و اساسی در ساختار نیروهای سه روایت. و این جایی است که ABT به پایان می رسد که چنین قدرتمند و ابزار ساده.

همیشه باید وجود داشته باشد در مقابل ذهن خود را. آن را باید جذب شود چنان عمیق است که زمانی که نیاز ناشی می شود به “قطع به تعقیب” سمت انسان در ضربات باعث مراقبت های بهداشتی کارگر یک بار دیگر سرمایه گذاری حتی فقط یک مقدار کوتاه از زمان برای باز کردن کانال های ارتباطی.

اساسی ABT روایت پویا نیاز به طبیعت دوم برای همه متخصصان پزشکی در تعامل با بیماران. John P. McGovern خواهد بود افتخار می کنم از شما اگر شما همیشه شامل این یکی از ساده مورد توجه است. و سر ویلیام Osler خواهد بود به ویژه سپاسگزار اگر شما باز کردن بیانیه ای از توافق شامل حتی اندک کمی از طنز—نهایی علامت بشریت!

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im