یک چاله تشکیل شده است در لایه اوزون بر روی قطب شمال

حفره جدید

در ماه گذشته یک سوراخ در لایه ازن را آغاز کرده است به شکل بیش از قطب شمال.

لایه اوزون بر روی قطب شمال شده است تخلیه مقدار زیادی از زمان در گذشته است. اما این زمان در اطراف, شدید, آب و هوا و شرایط جوی منجر به مراتب بیشتر کاهش نسبت به نرمال با توجه به آژانس فضایی اروپا آزادی مطبوعات. در حالی که ESA دانشمندان انتظار آن را به جلو در اواخر این ماه این مشکل به روز رسانی بر روی این سیاره زیست محیطی سلامت.

سیاره در معرض

این سال را به قطب شمال سوراخ ازن بزرگتر از حد طبیعی به دلیل atypically هوای سرد در استراتوسفر است که با کمک دام گرداب یخی, باد, به نام گرداب قطبی در منطقه ای که پراکنده ازن بیش از حد معمول است.

حتی این غیر منتظره ای بزرگ سوراخ در لایه ازن است که بطور قابل توجهی کوچکتر از بیشتر شناخته شده سوراخ بر فراز قطب جنوب, با توجه به ESA انتشار. که یکی می تواند رشد به حد 25 میلیون کیلومتر مربع — هر چند از آن شده است کوچکتر به تازگی و جدید از قطب شمال سوراخ کمتر از 1 میلیون کیلومتر مربع در اندازه.

چشم انداز مبهم

هنوز معلوم نیست چه انتظار می رود در سال های آینده. در حالی که بزرگتر از میانگین سوراخ ازن باعث شد در بخش های آب و هوایی شدید است که مربوط به تغییر آب و هوا آن را خیلی زود اعلام کرد که قطب شمال سوراخ لایه اوزون همچنان به بدتر اگر با تغییر آب و هوا همچنان بدون کنترل.

اما ما نمی دانیم که سوراخ لایه اوزون می تواند به افزایش شدید آب و هوا در سراسر جهان, به معنی افزایش تخریب لایه ی اوزون می تواند مكيدند پایین جاده.

ادامه مطلب: غیر معمول ازن سوراخ باز می شود بیش از قطب شمال [آژانس فضایی اروپا]

بیشتر در لایه ازن: تلاش های ما برای بهبود لایه اوزون در نهایت پرداخت کردن

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>