یک هفته خوب برای شکل گیری سیاره

آن می تواند به عنوان یک شگفتی آمده چقدر نامشخص ما هنوز هم در مورد مکانیسم و جدول زمانی برای سیاره ریشه. پس از همه با اکتشاف منظومه و کشف هزاران نفر از دنیای اطراف دور خورشید ما مونتاژ قابل توجه مروری بر عملکرد سیستم های سیاره ای و امکانات برای ریشه های خود را.

در همان زمان به طور کلی پذیرفته شده عکس از نحوه interstellar مواد انباشته شده است و پردازش برای تشکیل ستاره های جدید و دنیای جدید است که هنوز هم ساخته شده بر روی فرضیه تنظیم توسط امثال Emanuel Swedenborg, امانوئل کانت (که کانت) و Pierre-Simon Laplace در 1700s. در حالی که این ایده به نظر می رسد به تناسب ناخالص ویژگی های سیستم های سیاره ای (به موجب آن سیاره متراکم از یک گرانشی تشکیل circumstellar دیسک از عنصر غنی شده interstellar گاز و گرد و غبار) بسیاری از جزئیات را ثابت کرده بود بدجور دشوار است به کشف کردن.

برای مثال هنوز مشخص نیست که چگونه مواد جامد agglomerates به سیاره ای به اندازه قطعات. آن فکر شده است که بسیاری از این فرایند می تواند سلسله مراتبی شروع با ریز گرد و غبار دانه ها به هم چسبیده و ساختمان بزرگتر و بزرگتر بیت است که خود برخورد و ادغام. اما معلوم است که ممکن است نه تنها مسیر. گزینه های دیگر شامل فرآیندهای است که به طور موثر جست و خیز میانه-مراحل گرفتن قطعات کوچک (گرد و غبار و یا سنگریزه به اندازه مواد) و داشتن آن گرد هم می آیند یکهو کشیده شده و کشیده به تازگی تشکیل اتمسفر به عنوان مثال. و وجود عدم قطعیت در مورد درجه که rocky مواد تصادفات در اطراف نیا-سیستمهای سیارهای; یا ادغام و یا انشعاب در آن دیدار معاصران خود را.

در هفته گذشته یا بیشتر شده اند وجود دارد برخی بسیار جالب گزارش از مطالعات که همه پیشنهاد جدید بالقوه بینش.

برای اولین بار از این می آید در واقع از منظومه شمسی بیرونی و افق های جدید ماموریت پرواز از دور trans-Neptunian جسم در کمربند Kuiper در حال حاضر شناخته شده به عنوان Arrokoth (یک کلمه مربوط به “آسمان” از Powhatan زبان). در سه مقالات پژوهشی در علوم گزارش شده است که این دمبلی شکل 22 مایل طولانی شی به نظر می رسد که تشکیل شده از طریق یک نسیم تا حدی ادغام آن دو لوب اصلی که هر دو نشان دهنده خیلی مواد مشابه. به عبارت دیگر Arrokoth یک محصول کاملا موضعی ذرات ابر سقوط سحابی مواد و نه آنقدر سلسله مراتبی مونتاژ انواع ماده از سراسر مدار آن است.

قطعه دوم از اخبار می آید از یک تجزیه و تحلیل از محتوای آب از مشتری جو از ناسا در مدار Juno mission. با استفاده از مایکروویو اندازه گیری به همکار در حدود 150 کیلومتر پایین به گاز غول گازی پاکت جونو می یابد که در اطراف مشتری استوا وجود دارد به نظر می رسد در مورد 0.25% آب در مقایسه با تعداد مولکول های دیگر. این است که بیش از اندازه گیری های قبلی ساخته شده زمانی که کاوشگر گالیله سقوط به اتمسفر در سال 1995 اما همچنین نشان می دهد که آب را مخلوط یکنواخت در مشتری جو است.

با اینحال اگر این برآورد می کند بازتاب جهانی آب محتوای مشتری این نکات که نیا-سیاره قطعه است که در اصل کمک فرم مشتری نمی شد این آب غنی از clathrate-هیدرات تکه انتظار می رود با توجه به مشتری فاصله از خورشید و مکان فراتر از به اصطلاح “برف-خط” که در آن آب یخ می تواند به شکل.

سومین مورد در این سیاره-تشکیل رمز و راز منو یک سرنخ از تحلیل meteoritic مواد. در یک مطالعه گزارش شده در علم, پیشرفت, پژوهشگران, اندازه گیری فراوانی بسیار خاص ایزوتوپ آهن, آهن-54 در انواع شهاب سنگ ها; تمام بدوی بدن قدمت آن به شکل گیری منظومه شمسی برخی از 4.5 میلیارد سال پیش است.

تنها یک گروه از شهاب سنگ مواد به نظر می رسد برای مطابقت با زمین خود آهن-54 فراوانی نشان می دهد (تقویت شده توسط انواع مختلفی از شواهد دیگر) که زمین ممکن است به سرعت در حال تشکیل در جوان منظومه شمسی در حدود 5 میلیون سال است. در طول این زمان بسیار خاص بخشی از نیا-دیسک سیاره ای بود که جریان را به سمت داخل (در حال accreted) به سمت نیا-خورشید و آن قسمت را عرضه مواد ساخته شده است که بخش عمده ای از زمین است. اگر زمین تشکیل شده بیش از یک مطلب طولانی دوره آن باید شامل طیف گسترده ای از مسائل با تغییر آهن-54 ترکیب ایزوتوپی در میان دیگر تفاوت.

این نیز به نظر می رسد سازگار با این ایده از یک “ریگ-اتحاد” شکل گیری این سیاره با سریع تراکم ذرات کوچک بر روی نوعی از asteroidal ‘دانه’. و همچنین حمایت از این تصور که زمین فرار (مانند آب) انباشته بودند در این مراحل اولیه و کمتر از آن به بعد ‘add-ons’ از دیگر نقاط منظومه شمسی است.

وجود مفاهیم exoplanetary سیستم های بیش از حد. این ممکن است که سیاره هسته فرم به سرعت و صخره ای جهان آب خود را دریافت کنید در اوایل بدون تکیه بر بعد بیشتر متغیر سناریو برای تامین آن است. به عبارت دیگر آب غنی از جهان می تواند بیشتر رایج است.

در مجموع بسیار قابل توجه هفته برای پیشرفت در درک پیچیدگیهای چگونه کیهان ایجاد جهان است.
 

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im