یک شکست تخیل

من می خواهم به یک contrarian لحظه به تأمل در یکی از بزرگترین تصورات از دو صد سال گذشته: که از یک هربرت جورج ولز, معمولا شناخته شده به بسیاری از ما به عنوان H. G. Wells. چاه را مقدار شگفت آور از تفکر خلاق بین تولد او در سال 1866 و مرگ در سال 1946. بسیاری از نظری ایده های مته سوراخ شباهت غیر طبیعی به آنچه آمده بود – هر دو در طول عمر خود و فراتر از آن. او همچنین ضرب و شتم بسیاری دیگر از متفکران به پانچ با خود مبتکر تاب در برخی واقعا عجیب و غریب مفاهیم عمیق از سفر در زمان به واقعیت های جایگزین.

چاه نوشت: در مورد یک عنوان-سپس-خارق العاده آینده سلاح ویرانگر ‘مداوم’ بمب خواهد بود که تحویل توسط هوا (جهان مجموعه, رایگان, 1914) و شیر را به “انرژی درونی اتم”. این بود که بیش از پانزده سال قبل از این ایده از یک هسته ای, واکنش زنجیره توسعه داده شد توسط فیزیکدان لئو Pierson. ولز نیز به ما داستان از مهندسی بیولوژیکی و مصنوعی تکامل (جزیره دکتر مورو), تمدن های بیگانه در مریخ (جنگ دنیاها) در دور آینده از یک مرگ خورشید (ماشین زمان), نامرئی از طریق ضریب شکست دستکاری (مرد نامرئی) عمر فرمت و انیمیشن معلق (زمانی که از خواب بیدار), سفر به ماه (اولین مردان در کره ماه) و خارق العاده آخرتی مخلوق (فوق العاده بازدید), یک نوع انسان تعالی (در این روز ستاره دنباله دار) یک نظری تکنولوژیکی آینده (شکل چیزهایی است) یک مدینه فاضله در یک جهان موازی (مردان مانند خدایان) و یک نسخه از وب جهان گستر (World مغز مجموعه مقاله).

چاه بود قابل ملاحظه ای تحلیلی در رویکرد خود را به کار در داستان های علمی تخیلی و فانتزی. او اظهار داشت: اصل در ساخت خود گمانه زنی شد که باید وجود داشته باشد تنها یک واحد فوق العاده ای فرض که پس از آن خواهد بود توسعه یافته با سخت منطق و توجه به حال ترجمه به شرایط عادی. به عبارت دیگر: یک جهش فوق العاده از تخیل به اندازه کافی در هر داستان.

این رویکرد قطعا برای او کار می کرد و در بسیاری از جهات این یک استراتژی است که به خوبی کار کرده است برای بسیاری از دیگران در نوشتن داستان است. بیش از حد بسیاری از رمان ایده ها می توانید به راحتی منحرف کردن ما از آنچه که بعد از همه به معنای سرگرم کننده داستان است. است که می گویند که دیگران نمی gleefully شکسته این قانون با موفقیت بزرگ است, اما این یک روی حیله و تزویر متعادل کننده عمل می کنند.

در واقع ما انسان ها به نظر می رسد برای مبارزه به طور کلی در زمانی که بیش از حد بسیاری از چیزهای جدید در حال پرتاب ما در یک بار. به ویژه هنگامی که آن چیزهایی که در خارج از ما عادی اجراء. مانند عجیب و غریب ویروس های جدید و یا الگوهای آب و هوایی. یا آشفتگی برنامه ریزی نشده اقتصادی shutdown و اجتماعی فاصله. در مواجهه با چنین چیزهایی که ما به سادگی می توانید به یک حالت شناختی مستند کوه در می رم از یک قطعه کوچک از مشکل را به دیگری و نه کاملا ساخت یک کل منسجم است.

این همه بیش از حد واقعی و همه بیش از حد فشار دادن نگرانی, اما آنچه در مورد ارتباط ما با بیشتر طبیعت جهان است ؟ ما رنج می برند آهسته تر سوز شناختی مستند وجود دارد بیش از حد ؟ جذاب از چیزی است که چاه را ‘قانون’ به صورت داستان سرایی بسیار مرتبط با مدرن ما روش علمی: نگاه ما به دور از همه اما مرکزی جهش از تخیل و ساخت یک عقل سلیم روایت که در اطراف. روشن است که ما انجام داده ایم این با مکانیک نیوتنی با الکترومغناطیس با نسبیت, مکانیک کوانتومی, کیهانشناسی, و بیشتر. و البته این شده است فوق العاده آشکارا موفق است. ما در حال حاضر سیاره تمدن (خوب و بد) است و در نتیجه از ظرفیت ما برای ارزیابی جهان اطراف ما و به پیش بینی های دقیق در مورد خواص و رفتار ماده و انرژی; تمام جریان را از ما متمرکز علمی ،

هنوز در قلب همه از این در چاه است و قانون ما نیاز به ایجاد یک ساده روایت – یک تحمیل بر ماهیت واقعیت است. یک تحمیل است که ما در زمانهای گوناگون و به عنوان توجیه ‘زیبا’ یا ‘طبیعی’ و یا ‘ظریف’ که خاص روایت به نظر می رسد برای کمک به باز کردن درک ما است. گرفتن این است که ما واقعا نمی دانم اگر این ساده است که واقعا توجیه یا در واقع اگر آن را تا به حال واقعا امر به واقعیت در هیچ چیز به جز موارد خاص و یا در تقریب. آن حتی می تواند که این غریزه از ما مجسمه در خدمت بقا بیولوژیکی و نگه داشتن ما از اینکه شناختی غرق است به دور از مطلوب برای رمز گشایی بیش از سطحی عملکرد جهان است.

شده است وجود دارد مقدار زیادی از جوهر ریخته بر این با توجه به فیزیک بنیادی اما برای من این سوال نیز می آید تا ما در تلاش برای درک ماهیت زندگی و امکان زندگی در جای دیگر در جهان است. مثلا ما سوال در مورد منشاء زندگی به عنوان اگر آن است که یک چیزی که منحصر به فرد. شاید اما شاید نه. ما به سادگی نمی دانم که آیا وجود دارد به یک مجموعه خاص از شرایط (اجزای شیمیایی راکتور شرایط محیطی) برای شروع evolvable شیمی تجزیه در ریشه امروز بیوشیمی بر روی زمین و یا اینکه آیا می تواند همه نوع از اعمال که بعد همگرا (تکامل) به سمت مجتمع toolkit ما امروز می بینیم. شاید وجود یک میلیون راه برای زندگی برای شروع است. یک میلیون گزینه های گیج کننده.

به طور مشابه هنگامی که ما سعی می کنید به پیش بینی در مورد فن آوری دیگر زندگی در جهان ما بسیار گرفتار در روایت است که حس می کند (نگاهی به گذشته) برای خودمان. از انگیزه های رفتاری به تکهای ‘پیشرفت’ از یک گونه در بهره برداری از منابع انرژی و توسعه مواد و ماشین آلات. آیا ما واقعا می دانیم که آن را غیر محتمل برای یک گونه به عنوان مثال در مورد فیزیک هسته ای قبل از آن را می آموزد در مورد oxygenic احتراق? شاید یک گونه ارقام مکانیک کوانتومی قبل از آن چهره های شیمی. یا شاید یک گونه ایجاد حمل و نقل بین سیارهای از سنگ و مواد آلی قبل از آن را می آموزد در مورد فلز پالایش? اگر چه وجود دارد معادل ارسطو و گالیله, نیوتن, لاپلاس لاولیس, کوری, انیشتین, فاینمن, Margulis, هاوکینگ تمام شرکت های موجود در یک نسل ؟ شاید بیش از حد ماشین آلات در واقع چیزی بیش از یک تکاملی بست شاخه ای از نوآوری است که همیشه هرس دور.

این امکانات می تواند به نظر می رسد بسیار بعید است. اما این بخشی از ما روایت تعصب; ناتوانی ما به تصور کنید که تخیل ما ممکن است خیلی خوب بعد از همه. در آن حس شگفتی ما می توانیم احساس زمانی که ما روبرو می شوند یک نابغه مانند H. G. Wells کاملا نسبی است. این کاملا امکان پذیر است که جهان را می شکست دادن ما در هر نوبت لایه بندی هم به ظاهر غیر محتمل پدیده به حدی است که ما به سادگی نمی تواند جمع آوری هر نوع روایت است که حس می کند به ما. یا بدتر منجر به جمع آوری یک روایت است که حس می کند اما در واقع اشتباه است.

تخیل انسان است که در واقع یک چیز با شکوه به عنوان یک شاعر و شهادت است اما ما احتمالا نباید تصور کنید که آن را می شود شکست ناپذیر است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de