A cappella نشان می دهد که چرا مغز انشعابات موسیقی و سخنرانی

یک مطالعه جدید با استفاده از a cappella به نشان می دهد چگونه مغز را رمز گشایی موسیقی و سخنرانی های مختلف در نیمکره.

محققان ایجاد 100 a cappella ضبط هر یک سوپرانو آواز خواندن یک جمله. سپس آنها را تحریف ضبط همراه دو اساسی شنوایی ابعاد: طیفی و زمانی پویایی و تا به حال 49 شرکت کنندگان در تشخیص کلمات یا ملودی از هر آهنگ.

آنها با انجام این آزمایش با دو گروه از زبان های انگلیسی و فرانسوی زبانان به منظور افزایش قابلیت تکثیر و generalizability. آنها نشان می دهد این آزمایش در اینجا.

محققان دریافتند که برای هر دو زبان که اطلاعات زمانی تحریف شد شرکت کنندگان تا به حال مشکل تشخیص محتوای سخنرانی, اما نه ملودی. زمانی که طیفی اطلاعات تحریف شده آنها تا به حال مشکل تشخیص ملودی, اما نه گفتار. این نشان می دهد که گفتار و ملودی مختلف بستگی دارد ویژگی های آکوستیک.

چپ و راست

برای تست چگونه مغز در پاسخ به این صدا های مختلف از ویژگی های این محققان سپس اسکن شرکت کنندگان با تصویربرداری رزونانس مغناطیسی عملکردی (fMRI) در حالی که آنها برجسته برای تلفن های موبایل. محققان دریافتند که پردازش گفتار رخ داده در سمت چپ شنوايی در حالی که ملودیک پردازش رخ داده در حق شنوايی ،

بعد آنها مجموعه ای از تست چگونه تخریب در هر آکوستیک ابعاد فعالیت مغز تاثیر می گذارد. آنها دریافتند که تخریب طیفی ابعاد تنها تحت تاثیر فعالیت های در حق قشر شنوایی و تنها در طول ملودی ادراک در حالی که تخریب زمانی ابعاد تحت تاثیر قرار تنها چپ شنوايی و تنها در درک گفتار. این نشان می دهد که دیفرانسیل پاسخ در هر نیمکره بستگی به نوع آکوستیک اطلاعات در محرک.

مطالعات در حیوانات نشان داده است که سلول های عصبی در قشر شنوایی در پاسخ به خاص ترکیب طیفی و زمانی انرژی و تنظیم برای تلفن های موبایل که مربوط به حیوانات در محیط زیست طبیعی خود مانند ارتباطات برای تلفن های موبایل.

موسیقی و گفتار

برای انسان هر دو در گفتار و موسیقی مهم است استفاده از ارتباطات است. این مطالعه نشان می دهد که موسیقی و گفتار بهره برداری می رسد مختلف از طیفی-زمانی پیوسته و قریشی تخصص ممکن است سیستم عصبی را راه بهینه سازی پردازش این دو روش های ارتباطی.

“آن شناخته شده است برای چندین دهه است که این دو نیمکره پاسخ به گفتار و موسیقی متفاوت اما فیزیولوژیکی اساس این تفاوت باقی ماند یک رمز و راز می گوید:” اولین نویسنده فیلیپ Albouy یک postodoctoral همکار در مونترال موسسه عصبی از دانشگاه مک گیل.

“در اینجا ما نشان می دهد که این نیمکره غربی تخصص مرتبط با پایه ویژگی های آکوستیک که مربوط به گفتار و موسیقی نتیجه تساوی پیدا کردن به دانش پایه عصبی در سازمان است.”

نتایج به نظر می رسد در علم.

یک بانتینگ یاران به Albouy و کانادا موسسه تحقیقات بهداشت و از کانادا موسسه تحقیقات پیشرفته کار پشتیبانی می کند.

منبع: دانشگاه مک گیل

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de