یک سرمایه بحث: باید زمین های ماهواره ای بود ‘ماه’ و یا ‘ماه’?

وجود دارد پایدار بحث بر سر سرمایه گذاری “m” زمین و ماه. برخی از سازمان هایی مثل ناسا را نامه با حروف بزرگ در سبک خود را ، اما آسوشیتد پرس (AP) stylebook در نظر گرفته شده استاندارد طلا برای سبک تنظیم دستورالعمل در روزنامه نگاری downgrades آسمانی ما همسایه درب بعدی به “م.”

این brouhaha بیش از سرمقاله قوانین همیشه حل شود? افراد کلیدی خود را در مورد هر دو بالا و پایین.

مرتبط: داخل زمین ماه (infographic)

دیرین سبک

دنیای جدید وبستر دیکشنری کالج است که AP اولیه فرهنگ لغت با استفاده از حروف کوچک “ماه.” بنابراین آیا این دیکشنری توسط مریام وبستر نیز احترام برای کلمه انگلیسی تعاریف معانی و تلفظ.

“AP Stylebook تصمیم به حروف کوچک ‘خورشید’ و ‘ماه’ بود که سال ها پیش ساخته شده, بنابراین من نمی تواند صحبت می کنند به بحث های که برگزار شد و سپس” AP Stylebook ویرایشگر پائولا Froke گفت: Space.com. (Space.com به شرح زیر AP سبک همین دلیل است که شما نگاه کنید به “خورشید” و “ماه” در داستان ما.)

“فعلی و AP Stylebook علم تیم می دانم که بسیاری بر این باورند ‘ماه’ باید با حروف بزرگ” Froke گفت: “و بسیاری معتقدند باید آن را lowercased. در حال حاضر ما هیچ دلیلی برای تغییر ما دیرین ، ما استدلال می کنند که ماه یک ‘چیز’ نه چیزی به نام ماه.'”

Spelling it out — from the AP Stylebook.

املای آن را خارج از AP Stylebook. (اعتبار تصویر: AP)

تصمیم گیری سرمایه

ناسا یک دیدگاه متفاوت است که آژانس میسازد در آن سبک راهنمای NASA History نویسندگان و ویراستاران:

“سرمایه گذاری نام سیارات (به عنوان مثال ‘زمین’ ‘بهرام’ ‘مشتری’). سرمایه گذاری ‘مون’ که اشاره به زمین ماه; در غیر این صورت حروف کوچک ‘ماه’ (به عنوان مثال ‘ماه به دور زمین’ ‘قمر مشتری’). سرمایه گذاری “خورشید” است که اشاره به خورشید ما اما نه به خورشید دیگر. آیا سرمایه گذاری ‘شمسی’ و ‘جهان.’ یکی دیگر از توجه داشته باشید در استفاده: ‘زمین’ استفاده می شود که به عنوان نام این سیاره است نه تقدم توسط”; شما نمی خواهد می گویند: “نپتون” یا ” زهره.’ هنگامی که “زمین” است lowercased آن اشاره به خاک و یا زمین, این سیاره به عنوان یک کل. آیا استفاده از ” در مقابل ‘خورشید’ و ‘ماه’ به عنوان قابل اجرا است.”

مرتبط: منظومه شمسی حقایق: یک راهنمای به چیزهایی که در مدار خورشید ما

Nitpicker

به سرمایه گذاری یا عدم سرمایه گذاری?

سوال این است که نوشت قمری متخصص Paul Spudis در سال 2009 مقاله برای هوا و فضا مجله. Spudis ارشد کارکنان دانشمند در Lunar and Planetary موسسه در هوستون. او سرانجام در سال 2018 است.

“جالب AP Stylebook می گوید به سرمایه گذاری زمین و نه خورشید و ماه” Spudis نوشت. “حدس من این است که برخی از کلاسیک تحصیل کرده nitpicker بود که مجبور به نشستن را از طریق ساعت های بی پایان در شادی از مفعول مطلق در کلاس تصمیم گرفت که روم نام اشیاء جهان شد ارزش زبانی عبادت اما مبتذل بربر ژرمنی نام داده شده به کسانی که سه تن دیگر از بدن سزاوار نیست به حروف بزرگ شود.”

ناسا که با ارسال ده فضانورد به سطح ماه از سال 1969 تا سال 1972 capitalizes نام زمین ماه است. (اعتبار تصویر: ناسا)

به سادگی قرار داده Spudis گفت: AP Stylebook اشتباه است.

“هنگامی که با اشاره به ‘ماه’ — است که, ما, ماه, لونا, سایت نیل آرمسترانگ فرود در 1969 — کلمه باید با حروف بزرگ” او نوشت. “هنگامی که با مراجعه به هر ماه مانند در قمر مشتری,’ آن را تبدیل به یک generic توصیف و از این رو باید با حروف بزرگ. ما ماه است که جهان را با تاریخ خود را یکی از نزدیک در هم پیچیده با خود ما است. آن است که مواد و منابع انرژی مورد نیاز برای کمک به ما در بوت استرپ درست spacefaring قابلیت. از آن خواهد شد یک روز تبدیل به یک خانه دوم برای بشریت است.”

طوفان نامه

بازنشسته ناسا قمری متخصص Wendell Mendell یک دانشمند سیاره ای با دکترای خود را در زمینه و 50 سال تجربه با آژانس فضایی وزن در این بحث نیز هست.

Mendell در میان دیگران شده است آگاه از طوفان از حروف از دانشمندان سیاره ای که به نظر می رسد در ایمیل تاپیک در مورد این موضوع.

برای غیرعلمی افراد Mendell گفت: “ماه” است که یک اسم اشاره به منحصر به فرد شی احترام برای آن معانی عاشقانه.

اما “برای یک سیاره دانشمند آن می توان هر یک از صدها نفر از قمر در منظومه شمسی است که دارای یک نام” Mendell گفت. “نام فارسی به صورت اصل ماهواره ای از زمین است ‘ماه.’ این اصطلاح مورد استفاده در مقالات حرفه ای و بسیار تعیین شده توسط کاربر از ایالات متحده دفتر چاپ دولت, بخش 3.31. آن است که ذکر شده در شیوه نامه اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا برای ارائه نسخه های خطی. قاعده این است که مشابه برای ‘خورشید’ که با اشاره به برجسته ستاره در آسمان ما به آن را متمایز از میلیاردها خورشید در جهان است.”

بازگشت انسان به ماه یک بخش کلیدی از ناسا چشم انداز برای ارسال فضانوردان به مریخ در 2030s. (اعتبار تصویر: ناسا)

“پایان داستان”

“این است که ساده به زبان انگلیسی گفت:” کلایو نیل قمری اقتدار در بخش مهندسی عمران و محیط زیست و علوم زمین در دانشگاه نوتردام در ایندیانا است.

“نام زمین طبیعی تنها ماهواره ای است ‘ماه’ — آن است که یک اسم مناسب پس از آن است که املای با سرمایه ‘محمد’ پایان داستان” نیل گفت: Space.com.

اگر سازمان های حرفه ای به دنبال زبان انگلیسی, ماه همیشه یک سرمایه ‘M’ او اضافه شده است.

“در غیر این صورت آنها به دنبال یک زبان من آشنا هستم با” نیل گفت. “آسوشیتد پرس (AP) پیروی نمی کند زبان انگلیسی (توجه داشته باشید: هیچ سرمایه نامه!),” او گفت:. “فوبوس یک ماهواره طبیعی از مریخ — یک ماه. ماه تنها ماهواره طبیعی زمین — آن است که یک ماه از زمین به نام ماه.”

انقباض غیر ارادی ماهیچه عامل

حتی آپولو-عصر مهندسین لوله کشی در این مسئله است.

“چند تا از ما آپولو جانبازان می خواهم به اشاره است که هر کس باید همیشه سرمایه گذاری نام ما نزدیکترین فرازمینی همسایه ‘ماه.’ ناسا می کند و این در تمام وب سایت خود را مراجع است. من امیدوارم که دیگران را نیز قبول این مهم و دقیق راه به تصویر کشیدن روی ماه” گفت: Ron کریل یک Apollo Lunar غربت خودرو عضو تیم.

“این فقط باعث می شود ما انقباض غیر ارادی ماهیچه در هر زمان که ما می بینیم ما نام نزدیکترین همسایه آسمانی نه با حروف بزرگ” کریل گفت. “کسی که در ناسا باید احساس به همان شیوه. برای هک با AP. چه می دانم؟”

لئونارد David نویسنده کتاب ماه راش: مسابقه فضایی جدید” که منتشر شد توسط نشنال جئوگرافیک در ماه مه سال 2019. دیرین نویسنده Space.com دیوید بوده است گزارش در فضای صنعت برای بیش از پنج دهه است. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom یا Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de