جسورانه پیشنهاد برای کاهش ونزوئلا-کلمبیا مهاجر بحران

فرار وضعیت سیاسی در ونزوئلا به سوخت اجتماعی و اقتصادی بحران. بیش از چهار میلیون ونزوئلا این کشور را ترک کرده. تورم که خیره کننده بود 200,000 درصد در سال 2019 پیش بینی برای رسیدن به 500,000 درصد در سال 2020 با توجه به صندوق بین المللی پول. به عنوان ونزوئلا عبور مرزهای, پیدا کردن کار در مراقبت های بهداشتی و آموزش و پرورش برای فرزندان خود می شود یک بار برای خود کشور میزبان. و در بسیاری از موارد هجوم ایجاد رقابت برای شغل بدتر شدن کیفیت زندگی موجود ساکنان و همچنین برای مهاجران.

این چالش ها هستند بیشتر متمرکز در کشور همسایه کلمبیا. تنها در سال گذشته بیش از 1.3 میلیون ونزوئلا مهاجرت وجود دارد به طور عمده از طریق این گذرگاه در کوکوتا. هر دو کشور به اشتراک گذاری یک مجتمع مرز است که 2,219 کیلومتر (1,379 مایل) طولانی—حدود دو سوم به عنوان طولانی به عنوان مرز ایالات متحده و مکزیک. طولانی بخش تا حد زیادی محافظت نشده. کلمبیا به نمایش گذاشته شده است برجسته سخاوت در استقبال از پناهندگان اما چنین ناگهانی در مقیاس بزرگ تغییرات تاکید بر منابع و خدمات اجتماعی قابل توجهی.

بسیاری از مردم که می رسند در کلمبیا حل و فصل در نزدیکی مرز و در شمال شهر اما شغل در آن مکان محدود آب می تواند کمیاب و مواد غذایی سخت است به رشد در برخی از مناطق مرزی. راهرو و غنی است و در یکی از منابع این: انرژی های تجدید پذیر. وزش نسیم قوی است و آفتاب فراوان است. جسورانه برنامه ریزی برای گسترش و استفاده از این منابع می تواند انرژی و آب و امنیت غذایی در امتداد مرز و در نقاط دیگر در شمال کلمبیا. و این پروژه را ایجاد بسیاری از مشاغل—آنچه بیشتر مورد نیاز است.

جنوب بخش از مرز و هوای گرم و مرطوب اما دشوار است به منظور توسعه به دلیل جنگل و زمین های رزرو برای مردم بومی. شمالی بخش (لا گواجیرا) بسیار خشک است. در بین آنها این است که ال سزار است که برخی از کوه های ناهموار. این شهر همچنین دارای یک سد برق آبی, اما از آن است که به دور از مرز شهرداری و هزینه حمل و نقل به آب وجود دارد.

توسعه انرژی های تجدید پذیر را تولید شغل برای ساکنان و مهاجران که خواهد ساخت جاده ها و زیرساخت های اساسی و همچنین آب و برق و سیستم های. انرژی تولید شده را افزایش کشاورزی با ارائه قدرت به اجرا نمک زدایی گیاهان است که می تواند ساخته شده است در نزدیکی La گواجیرا مرز با دریای کارائیب است که به نوبه خود پمپ آب تازه به مزارع. آبیاری را تا حد زیادی گسترش دقت کشاورزی می کند که می تواند بیشترین افزایش در دراز مدت شغل و البته خواهد کمک به تغذیه مردم است. بسیار از مرز منطقه دارای خاک خوب برای کشاورزی. و فراوان آب پاک خواهد بهبود شرایط بهداشتی برای کودکان.

انرژی نیز مکمل تولید برق از نیروگاه های برق آبی که در معرض تکرار خشکسالی و آب و هوا حوادث مانند ال نینو. دیگر منابع انرژی تجدید پذیر در منطقه—زیست توده و زمین گرمایی—می تواند backstop هر intermittency از باد و انرژی خورشیدی.

به عنوان منابع انرژی تجدید پذیر در حال توسعه مشارکت بین بخش دولتی و خصوصی می تواند بوجود می آیند برای ایجاد موسسات تحقیقاتی در امتداد مرز است که با ارائه آموزش های کارآفرینی, تست و اعتبار سنجی از فن آوری های جدید. مشارکت همچنین می تواند ایجاد K-12 نوآوری در مدارس است که تمرکز بر روی ساقه است. نوآوری و مراکز و پارک های فناوری می تواند به دنبال. صفر-مشوق های مالیاتی مانند اعلام شده توسط رئیس جمهور کلمبیا, Iván دوقو برای La گواجیرا منطقه می تواند سرعت بخشیدن محلی و بین المللی سرمایه گذاری است.

انرژی های تجدید پذیر و توسعه می تواند در پیشبرد فرصت های کلمبیایی و برای ونزوئلا مهاجران با ایجاد حیاتی و پر رونق مرز منطقه. بدون چنین شغل برای خانواده ها و یا آموزش و پرورش برای نسل جوان این احتمال که چریکهای در منطقه را جذب بسیاری از نیروهای جدید افزایش می یابد. این مسیر خطرناک در بالا موجود سیاسی بحران می تواند بی ثبات کردن منطقه است. که در نوبه خود می تواند یک تهدید امنیتی برای شمال امریکا است.

انجام هیچ چیز در حال حاضر تنها به پیچیده تر شدن وضعیت در طول ونزوئلا-کلمبیا مرزی در آینده نزدیک. تحقق چشم انداز انرژی-آب راهرو است در بهترین منافع کشورها در سراسر آمریکا است. و ایجاد معیشت مردم در دو کشور همسایه ملل است که کار درست را انجام دهید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im