6 سوال می گویند اگر گربه شما به آرتریت

جدید چک لیست می تواند کمک به صاحبان حیوان خانگی دیدن اگر خود گربه است گربه ورم مفاصل است.

مرکزتحقيقات و یا ورم مفاصل گربه سانان خیلی بیشتر شایع در گربه ها از شما می خواهم فکر می کنم. در واقع دامپزشکی محققان برآورد 45 ٪ از تمام گربه ها و 90% از گربه ها بیش از سن 10 سالگی تحت تاثیر قرار آرتروز در برخی از راه.

پس چرا بیشتر گربه ها تشخیص داده و درمان می شود ؟

“این واقعا پایین می آید به درک آنچه درد به نظر می رسد مثل در گربه ها می گوید:” مارگارت گروئن استادیار رفتاری پزشکی در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی.

“مردم تمایل دارند به فرض که گربه خود را خواهد شد را, نقطهنظرات و یا نشان دادن درد خود را در همان راه یک سگ ممکن است اما درد مزمن در گربه ها را نشان نمی دهد خود را که در راه است. به جای رفتارهای که صاحبان ممکن است نسبت به ‘پیر’ یا ‘کاهش’ اغلب می تواند نشانه ای از درد مفاصل یا بیماری است.”

چه هستند برخی از این نشانه ؟ گربه ها واقعا لنگی مثل مردم—به جای آنها ادامه خواهد داد به انجام فعالیت های مشابه آنها همیشه البته ضعیف یا آهسته تر. برای مثال ممکن است یک گربه چند تلاش می کند به پرش به بالا بر روی تخت در حالی که قبلا از آنها تا به حال هیچ مشکل و یا شاید آنها دریغ قبل از بالا رفتن از پله ها.

“مگر در مواردی که شما با توجه و به دنبال چه می دانید, می توان آن را آسان به دست این نشانه” گروئن می گوید.

پس گربه ورم مفاصل است که هر دو مشترک و underdiagnosed محققان ایجاد یک چک لیست ساده برای صاحبان گربه برای کمک به آنها را گرفتن علائم اولیه بیماری تخریب مفاصل در گربه ها.

چک لیست pares را دیگر تشخیصی پرسشنامه دامپزشکان استفاده از استفاده به مدت شش آری-یا-نه سوال برای صاحبان:

  1. آیا گربه شما پرش به بالا به طور معمول ؟
  2. آیا گربه خود را پرش به پایین به طور معمول ؟
  3. آیا گربه خود را بالا رفتن از پله ها و یا مراحل به طور معمول ؟
  4. آیا گربه خود را صعود از پایین پله ها و یا مراحل به طور معمول ؟
  5. آیا گربه خود را اجرا کنید به طور معمول ؟
  6. آیا گربه خود را تعقیب اجسام متحرک (اسباب بازی, طعمه, و غیره.)?

“ما در این نگاه به عنوان یک راه برای شروع تشخیصی گفتگو با یک دامپزشک—چک لیست طراحی شده است که می تواند معقول و منطقی در هر دو ويژگی و حساسيت بلکه کاربر پسند برای صاحبان بدون overgeneralizing,” گروئن می گوید. “در حالت ایده آل, این امر می تواند با زوج های اضافی و مواد آموزشی برای صاحبان.”

“این ابزار عملی است که بر اساس داده های قوی ما جمع آوری شده از بیش از 300 گربه ها با و بدون درد مشترک می گوید:” استاد ابتدایی مدیریت درد دانکن Lascelles.

“ما امیدواریم که دامپزشکان را از استفاده از این به عنوان یک ابزار غربالگری. پس از تشخیص دیگر ‘به ثمر رساند’ سیستم استفاده می شود برای نظارت بر درمان اثربخشی اما شناسایی گربه ها در وهله اول بسیار تسهیل این فهرست است.”

محققان امیدوارند که ساده تر چک لیست کمک خواهد کرد که افزایش مالک آگاهی در مورد شايع اما قابل درمان بیماری است.

“صاحبان آنقدر مهم برای گربه ها—دامپزشکان آنها را نمی بینید در تنظیمات جایی که این تغییرات آشکار هستند” گروئن می گوید. “بنابراین صاحبان باید به درک آنچه ممکن است باعث این رفتارها سپس خود را ببینید دامپزشک. این قابل توجه است چقدر گربه ها هنوز هم می خواهید به انجام زمانی که درد برطرف ميشود. هنگامی که شما آنها را دریافت کنید یک درمان است که آثار آن را شگفت انگیز است.”

یک کاغذ در توسعه چک لیست به نظر می رسد در مجله از گربه سانان پزشکی و جراحی.

منبع: NC State

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>