های 50 و 100 و 150 سال پیش: ژوئن 2020

1970 ژن سوئیچ

“چگونه ژن های کنترل کرد ؟ تمام سلول باید قادر به نوبه خود ژن های خود را روشن و خاموش کنید. برای مثال یک سلول باکتری ممکن است نیاز به آنزیم های مختلف به منظور هضم غذا جدید ارائه شده توسط یک محیط جدید. به عنوان یک ویروس ساده می رود از طریق چرخه زندگی خود را آن ژن تابع های پی در پی و کارگردانی یک سری از رویدادهای بهنگام. به عنوان موجودات پیچیده تر توسعه از تخم مرغ خود را در سلول های سوئیچ هزاران ژن های مختلف روشن و خاموش و تغییر همچنان در سراسر ارگانیسم چرخه زندگی. این تغییر نیاز به عمل بسیاری از کنترل خاص. در طول 10 سال گذشته یکی از ساز و از جمله کنترل روشن شده است در نظر مولکولی: کنترل خاص ژن توسط مولکول به نام repressors.—علامت Ptashne و والتر گیلبرت”

گیلبرت شد این شرکت برنده از سال 1980 جایزه نوبل در شیمی برای کار خود را در اسیدهای نوکلئیک.

1920 صدای تقویت

“با صدای بلند صحبت کردن سیستم تلفن که قرار داده شده است در سالن بزرگ در شیکاگو شده است در فرایند توسعه برای حدود ده سال است. این کار بیشتر انجام شده در آزمایشگاه در یکی از شلوغ ترین و اطلاعات آب-مقابل خیابان در نیویورک است. در میان تمام سر و صدا و انفجار از یک هزار تیم و موتور کامیون تپش سنگ پیاده رو teamsters بودند مبهوت به شنیدن یک صدای عجیب و غریب ظاهرا به گوش خود را عمدا و به وضوح قرائت برخی از قافیه مانند ‘Hickery, dickery حوض ماوس زد تا ساعت.’ کسانی که teamsters به سختی می تواند ببینید شاخ در سقف رفیع ساختمان آزمایشگاه و نه حدس می زنم که آزمون ساخته می شد که باعث تسهیل نامزدی از یک کاندیدای ریاست جمهوری.”

1870 ماشین آلات سن

“تک استقرار در این شهر—خواننده دوخت ماشین آلات شرکت—معلوم پانصد ماشین آلات دوخت دیم. با این نسخهها کار در حال اجرا در شب و روز است.”

سیمی برای زیبایی

“Allegheny پل در پیتسبورگ: ما اعتقاد داریم ما بیان یک نظر کلی در میان مهندسین و معماران هنگامی که ما می گویند که پل که به شکل موضوع ما حکاکی این هفته یکی از ظریف ترین سازه های کلاس خود در این قاره است. هیچ چیز می تواند بیش از فیض آن طرح کلی که دیده می شود از یک مطلوب از نقطه نظر. این پل زیبا طراحی شده بود و بنا در سال 1860 در اواخر John A. Roebling.”

ششمین پل خیابان تخریب شد و در سال 1892 تا راه را برای یک ساختار قوی قادر به تحمل مدرن ترافیک.

پل: یک “شاخص تمدن”

سال 1921: بیش از حد گران قیمت طراحی برای آینده پل جورج واشنگتن پوشا هادسون در شهر نیویورک است. اعتبار: علمی آمریکا, Vol. CXXIV شماره 23; 4 ژوئن 1921

مهندسی مهارت برای ساخت پل در سراسر موانع طبیعی صحبت می کند جلد بشریت ظرفیت به منظور تسهیل در سفر آینده نیاز دارد. نوسنگی چوب گردشگاهها بالاتر از باتلاق در انگلستان تاریخ بازگشت برخی از 6000 سال است. چوب داد راه را به سنگ پس از آن آهن است. در دسترس بودن ارزان فولاد از روند بسمر در اواخر قرن 19 باز کردن یک دوره جدید پل سازی: متین فولاد فرم میرسد بیشتر و فاصله بیشتر است. در ماه نوامبر سال 1921 مقاله ای اشاره کرد که پل را “پیشرفت انسان در هنر ساخت و ساز در نظر گرفته شده به عنوان یک شاخص از آن تمدن و فرهنگ است.” امروز طولانی ترین پل—بیش از کانال شالیزارهای برنج و دریاچه ها است—102 کیلومتر طولانی و حمل پکن-شانگهای راه آهن با سرعت بالا لینک.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de