5 درس برای COVID-19 از مبارزه با HIV

درسهایی از واکنش جهانی به HIV ارائه بینش ارزشمندی برای امروز COVID-19 همه گیر شناس Shanti Parikh استدلال می کند.

چهل سال پیش همه گیر HIV گسترده شد جهان و باعث سردرگمی و ترس است. در طول سال, پاسخ به اچ آی وی را فراهم کرده است مدرن جامعه پزشکی با تجربه ارزشمند در مورد پاسخ به شیوع بیماری و جلوگیری از گسترش این بیماری است.

این درس باید اطلاع رویکرد ما به COVID-19—به خصوص در پایین درآمد و جوامع سیاه—می گوید Parikh, دانشیار انسان شناسی و دانشیار صندلی آفریقایی و آمریکایی آفریقایی مطالعات انجام شده در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس. Parikh پژوهش به بررسی چگونگی شیوع اچ آی وی و تهاجمی تلاش برای ردیابی و اندازه گیری و کنترل این بیماری همه گیر است به شکل تمایلات جنسی, جنسیت و طبقه در اوگاندا در شرق آفریقا است.

“در حال ظهور بیماری های همه گیر به اشتراک گذاری چیزی مشترک—عدم اطمینان, وحشت, سیاست و کشف” می گوید Parikh.

در اینجا او سهام پنج درس های آموخته شده از HIV بیماری همه گیر است که باید راهنمای ما رویکرد به COVID-19:

1. HIV و COVID-19 هر دو در معرض و تشدید نابرابری

“پس از شناسایی اچ آی وی در سال 1981 اند و بار جهانی تغییر به کشورهای فقیر و جوامع به حاشیه رانده شده که آیا از لحاظ اقتصادی به حاشیه رانده شده—مانند جوامع روستایی در جنوب ایالات متحده و یا کشورهای جنوب صحرای آفریقا—یا جنسی به حاشیه رانده شده مانند جوان مردان همجنسگرا و تراجنسیتی و جنس nonconforming جوامع رنگ” Parikh می گوید.

“به طور مشابه با COVID-19 کاهش درآمد جوامع است که عدم دسترسی به مراقبت های بهداشتی و کمتر احتمال دارد قادر به اجتماعی فاصله (چند نسل خانواده) و یا پناهگاه در خانه (به دلیل کار خود را این است که بیشتر احتمال دارد به آنها را در خارج از خانه) هستند بیشتر در معرض خطر COVID-19 قرار گرفتن در معرض,” او می گوید.

“این همان جوامع ممکن است یک زمان سخت تر از دسترسی به تست های سایت ها و تحقیقات نشان می دهد که حتی زمانی که مردم به دنبال خدمات بهداشتی و مراقبت از خود است که اغلب تحتانی که از غیر سیاه و بیماران و آنها بیشتر احتمال دارد که علائم خود را رد کرد و از این رو مراقبت به تعویق افتاد. ما شاهد این اوایل با COVID-19 نامتناسب تأثیر آفریقایی آمریکایی ها و جوامع فقیرتر و با آزمایش اولیه سایت های واقع دورتر از جوامع است.”

2. آگاهی و پیشگیری از پیام عواقب ناخواسته

“ما عجله برای دریافت پیام های عمومی در مورد چگونه برای جلوگیری از بیماری و تاثیر مخرب این بیماری در یک فرد ممکن است سهوا باعث ننگ و شرم دلسرد برخی از گرفتن تست و یا افشای وضعیت خود به دیگران” Parikh می گوید.

“در اوایل بهداشت عمومی پیام در مورد HIV نشان داد بدن پژمرده دور و مرگ اجتناب ناپذیر همراه با پیام در مورد هشدار به مردم برای ‘حفظ’ خود را. پیام اصلی بود کسی که اچ آی وی مبتلا شد و به سرزنش برای تمرین ‘خطر’ و به عنوان یک بیمار بدن. تمام جوامع بودند ننگ و سرزنش—مردان همجنسگرا در آمریکا یا کامیونداران و کارگران جنسی در کشورهای جنوب صحرای آفریقا به عنوان مثال,” او می گوید.

“برای یک مقدار کمتر چشمگیر حد ما شاهد برخی از این با COVID-19 اما به دلیل آن نیست در ارتباط با اخلاق در همان راه آن است که به عنوان افراطی” Parikh می گوید.

“قول در یک پروژه ما در حال انجام در سنت لوئیس ما شنیده ام مردم می گویند که آنها نمی نیاز به دریافت یک آزمون از آنجا که آنها کاری را انجام نداده,’ فرض اینکه این فرد خطا برای گرفتن COVID-19. یا ما از افرادی که مایل به حفظ وضعیت خود را مخفی و یا که آنها ممکن است در تماس با کسی که آلوده است به خاطر ترس از طرد توسط خانواده خود و یا محل های کار است.

“ما هم شنیده ام از افرادی که علائم خفیف اما فاش نمی کند آن را به کارفرمایان خود را ادامه داد و به کار اقتصادی ضرورت و ترس از اینکه به خانه فرستاد برای توصیه می شود دوره قرنطینه.”

3. رهبران سیاسی مهم

“رونالد ریگان بود که به طور گسترده ای برای انتقاد از خود کند و تمایلی پاسخ به اپیدمی اچ آی وی. به طور مشابه مغلوب ساختن پیشی جستن نیز شناخته می شود برای پاسخ خود را در حال آهسته نادرست و گیج کننده است. اپیدمیولوژیک مدل نشان می دهد که اگر ما را در پاسخ قبلی ما COVID-19 همه گیر نمی شود به عنوان بد” Parikh می گوید.

4. HIV و COVID-19 اثبات پیشگیری از بیماری می تواند سیاسی

“پیشگیری از بیماری است و نه بی طرف و نه به طور کامل علمی است. در اوایل شیوع اچ آی وی به حمام تبدیل به یک مناقشه نماد—آیا برای بستن یا باز بماند—در درون جامعه همجنسگرا. از یک طرف آن را نماد آزادی جنسی و خود مختاری. از سوی دیگر حمام بود یک سایت جامعه HIV خطر انتقال و از این رو مسئولیت جمعی” Parikh می گوید.

“ماسک صورت نیز تبدیل به یک سیاسی نمادین در طول زمان از COVID-19. تماس به پوشیدن ماسک با توجه به مغلوب ساختن پیشی جستن و پیروان او را تهدید می کند کشور ما به صورت عمومی از قدرت و آزادی های فردی و تلاش برای بازگشایی اقتصاد است. برای دیگران پوشش صورت نشان دهنده مسئولیت مشترک اجتماعی, تعهد و سلامت و اندازه گیری” Parikh می گوید.

“به طور مشابه در طول های اخیر Black Lives Matter تظاهرات با پوشیدن یک ماسک صورت بخشی از بدن جمعی سیاسی در حالی که در مغلوب ساختن پیشی جستن تجمع در Tulsa با پوشیدن یک ماسک شد نمادین از ما ناهموار فردگرایی.”

5. گرفتن داروها و روش های درمانی می تواند پیچیده

“با HIV ما شاهد تولد فعالیت در اطراف دسترسی به دارو و تحقیقات پزشکی با گروه عمل (ایدز ائتلاف به از بند باز کردن قدرت) پس از آن ما شروع به دیدن شایعات در مورد AZT, باعث مرگ, به جای طولانی کردن عمر از مردان همجنسگرا و انتقاد و شک و تردید از سود محور مواد مخدر صنعت” Parikh می گوید.

“ما ممکن است برخی از این به عنوان COVID-19 درمان و واکسن شروع به رول کردن. ثروتمند مردم و کسانی که با بیمه خواهد شد به احتمال زیاد دسترسی به بالاتر پایان درمان و مقابله با مواد مخدر و جوامع فقیرتر خواهد شد که بیشتر گزینه های محدود. از نظر واکسن من تصور می کنم که مردم ممکن است در ابتدا تردید و شک و تردید در مورد واکسن داده های موجود شایعات و سوء ظن در مورد واکسن. تردید در مورد واکسن نیز وجود دارد میان کسانی که ایمان آوردهاند و آنها را (برای آنها و یا بچه های خود را).

“ما درس از HIV این است که ما نمی توانیم رد این شک و یا شایعات به عنوان غیر منطقی به خصوص در جامعه با توجه به سابقه تاسکیگی و پزشکی دیگر موارد نقض حقوق بشر. ما نیاز به فکر نیست عجله به فشار جدید واکسن بر روی درآمد جوامع و یا بستن آن به مدرسه ثبت نام بیش از حد به زودی,” او می گوید.

منبع: دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>