42 درصد از مشاغل از دست رفته در طول COVID-19 ممکن است دوباره

برای هر 10 اخراج رکود اقتصادی به مبارزه با کروناویروس ناشی از فقط سه شغل جدید ایجاد شده با توجه به تحقیقات جدید.

این شماره ها در نهایت گرفتن کامل قدر از رکود اقتصادی coronavirus همه گیر باعث شده است. آمریکا اداره آمار نیروی کار به عنوان مثال به تازگی اعلام کرد 14.7% نرخ بیکاری برای ماه آوریل است.

این مقاله به کار بخشی از یک پروژه خاص توسط بکر فریدمن موسسه اقتصاد که برجسته اقتصادی جدید اطلاعات در مورد COVID-19.

در حالی که این تخصیص مجدد شوک خبر خوبی است برای برخی از بخش نویسندگان پیدا کردن اخبار به خصوص نگران کننده برای دیگران.

“ما تخمین می زنند که 42 درصد از اخیر همه گیر ناشی از اخراج خواهد شد در نتیجه دائم از دست دادن شغل می گوید:” Steven J. Davis از دانشگاه شیکاگو غرفه دانشکده کسب و کار یک متخصص برجسته در شیوه های استخدام, از دست دادن شغل و اثرات اقتصادی عدم قطعیت است.

“اگر اقتصادی shutdown همچنان برای بسیاری از سال و یا اگر جدی بیماری های همه گیر تبدیل شدن به یک محدوده زمانی معین پدیده وجود خواهد داشت عمیق و دراز مدت عواقب برای تخصیص مجدد مشاغل و کارگران و سرمایه در سراسر شرکت و مکان است.”

محققان ساخته شده از یک رمان به دنبال اندازه گیری از انتظار کار تخصیص مجدد در سراسر آمریکا شرکت—جفت شدن شواهد از گزارش های خبری و منابع دیگر همراه با مجموعه غنی ارائه شده توسط این بررسی کسب و کار و عدم قطعیت است.

توسعه یافته و به میدان فرستاد بانک فدرال رزرو آتلانتا در همکاری با شیکاگو غرفه و دانشگاه استنفورد, دانشگاه شهید بهشتی است ماهانه پنل نظرسنجی که اجازه می دهد تا محاسبه یک شرکت انتظار می رود نرخ رشد در سال آینده و به آن درجه ای از عدم قطعیت در مورد انتظارات خود را.

دو ویژه نیروی انسانی-سوالات مرتبط در دانشگاه شهید بهشتی نشان می دهد که همه گیر مربوط به تحولات ناشی از کوتاه مدت اخراج برابر با 12.8 درصد از مارس 1 اشتغال و استخدام های جدید برابر با 3.8%—یا تقریبا سه استخدام های جدید در هر 10 اخراج.

نویسنده با استناد به منابع متعدد گزارش شده است که در مقیاس بزرگ استخدام توسط برخی از خرده فروشان فروشنده و مواد غذایی-تحویل شرکت. آنها پیدا کردن که برخی از شرکت ها در حال تبدیل شدن به خلاق در مدیریت نیروی کار خود نیاز دارد.

“برخی از شرکت ها در حال شکل گیری مشارکت, است که بهره برداری مجدد allocative طبیعت COVID-19 شوک به سرعت استخدام” می گوید دیویس نیز استاد بین المللی کسب و کار و اقتصاد در پن استیت.

“مواد غذایی زنجیره ای در حال ایجاد نیروی کار مبادلات با هتل ها و فروشگاه های خرده فروشی در حال جفت شدن با فرفره شرکت در میان دیگر راه حل های خلاق به حرکت کارگران را به جایی که آنها مورد نیاز است.”

اضافی محققان از موسسه Tecnológico Autónomo de México و استنفورد کمک کند.

منبع: دانشگاه شیکاگو

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de