32 Orchid گونه ترس منقرض شده در بنگلادش

بیش از 200 سال پیش این گیاه شناس اسکاتلندی ویلیام Roxburgh منتشر شده Hortus Dinopiumیک کتاب ضخیم فهرست صدها نفر از گیاهان دارویی جمع آوری شده در شرق هند شرکت باغ گیاه شناسی در کلکته.

در میان صدها نفر از گیاهان ظاهر می شود در این کتاب صفحات یک رنگ ارغوانی روشن در اصل جمع آوری شده در Chittagong منطقه از آنچه که در حال حاضر بنگلادش. شناسایی در آن زمان به عنوان Cymbidium alatumاین رنگ ارغوانی روشن در حال حاضر می رود در اين نام Theocostele alata.

شما نمی توانید این گونه در بنگلادش دیگر ، هیچ کس رسما مشاهده Theocostele alata وجود دارد از Roxburgh توجه داشته باشید ساخته شده از آن در سال 1814.

و آن را به تنهایی نیست. با توجه به تحقیقات منتشر شده در این ماه در مجله بین المللی محیط زیست و علوم محیط زیست, Theocostele alata یکی از 32 orchid گونه های بومی بنگلادش که دیگر به نظر می رسد در درون مرزهای آن.

که نشان دهنده انقراض 17 درصد از بنگلادش 187 شناخته شده تنوع رنگ ارغوانی روشن.

محققان تماس دست دادن “نگران کننده” با توجه به این گل’ زیست محیطی منحصر به فرد و بالقوه دارویی باغی و زینتی ارزش.

“اگر این نرخ همچنان وجود خواهد داشت هیچ اثری از ارکیده در آینده ای نزدیک می گوید:” محمد Kamrul هدییک استاد گیاه شناسی در دانشگاه چیتاگونگ و نویسنده سرب از مطالعه.

Vrydagzynea albida توسط کارل لودویگ Blume از مجموعه des Orchidées les plus remarquables د l’archipel Indien et du Japon, 1858. ویکیمدیا

هدی و همکاران خود را صرف نزدیک به یک ربع قرن از 1996 تا 2019, conducing زمینه تحقیقات در سراسر بنگلادش به فروشگاه این کشور موجود ارکیده و به دنبال گونه که قبلا توضیح داده شده. آنها حتی جستجو herbariums و مجموعه های خصوصی برای گونه های آنها نمی تواند پیدا کردن در طبیعت فایده ای نداشت.

کاغذ مقصر تخریب زیستگاه برای بسیاری از ناپدید شدن, اگر چه آن را سخت برای تعیین دقیقا همان زمانی که این ارکیده رفت منقرض شده در بنگلادش است. در اکثر موارد آخرین رسمی مشاهده یک گونه مانند گیاه توضیح داده شده توسط Roxburgh رخ داده است بیش از یک قرن پیش.

یک گونه به نام Anaectochilus roxburghii, است که رشد در مرطوب خندق در لبه جنگل, آخرین ثبت در سال 1830 در نزدیکی سیلهت بزرگ و فرهنگی مهم بنگلادش شهرستان. هدی و coauthor Ishrath جهان, نیز با دانشگاه چیتاگونگ سرزنش منطقه “سریع زدایی” برای رنگ ارغوانی روشن ناپدید شدن است.

یکی دیگر از گونه های Habenaria viridifoliaرشد در پایین بنگال منطقه نیست و مشاهده شده پس از سال 1890. کاغذ نسبت ناپدید شدن آن به تخریب زیستگاه و overexploitation.

و پس از آن وجود دارد Spathoglottis pubescens. این گونه است که پس از رشد نزدیک سیلهت و Chittagong گذشته دیده می شد در بنگلادش در سال 1999—جالب اینجاست که به اندازه کافی توسط هدی و محققان همکار. آخرین آن شناخته شده زیستگاه توسعه داده شد در مدت کوتاهی پس از مشاهده است.

تصویر بزرگتر

کارشناسان می گویند از دست دادن گونه های رنگ ارغوانی روشن در بنگلادش مظهر مشکلات مشابه که ارکیده در سراسر جهان است.

بیش از 1500 گونه های رنگ ارغوانی روشن در حال حاضر به نظر می رسد در فهرست قرمز IUCNبین المللی پایگاه داده از گونه های در معرض تهدید و انقراض شناخته شده خطر است. از آن 195 ارزیابی به عنوان “به شدت در معرض خطر” 349 به عنوان “در معرض خطر” 185 به عنوان “در معرض انقراض” و 74 به عنوان “نزدیک به تهدید می شود.” یکی دیگر از 212 گونه به نظر می رسد در لیست قرمز به عنوان “اطلاعات ناقص” به معنی هیچ کس نمی داند که چگونه به خوبی آنها در حال انجام در وحشی.

که فقط کسری از حدود 30,000 ارکید گونه در سراسر جهان, اما در فهرست قرمز هنوز هم فراهم می کند یک تصویر لحظهای به وضعیت حفاظت از این منحصر به فرد گیاهان که تهدیدات صورت گرفته تا از دست دادن زیستگاه به overzealous بهره برداری تجاری. جمع شده اند شناخته شده به پرداخت صدها هزار دلار برای نادر ارکیده و تجارت در حال حاضر محور چند گونه منقرض شده است. در یکی از تازه ترین نمونه های جمع بین برود 99 درصد از یک گونه تازه کشف شده در ویتنام هنگامی که آنها کلمه از محل آن (بسیاری از محققان در حال حاضر حفظ گونه مکان های مخفی برای جلوگیری از تکرار تراژدی).

Gastrochilus calceolaris توسط G. شاه و رضا Pantling از ارکیده از هند-هیمالیا سال 1889. اعتبار: Wikimedia.

از دست دادن محلی ارکید گونه بر مردم بیش از حد. بسیاری از خوراکی هستند و یا کیفیت دارویی و آشنایی با گونه های رنگ ارغوانی روشن نقش مهمی در جوامع اطراف. ارکیده کاهش چین و مثلا همراه شد با از دست دادن از دانش سنتی در ارتباط با ارکیده و کاهش در فرهنگی, نقش, با توجه به مطالعه منتشر شده در این ماه در مجله Anthropocene.

پس چرا بسیاری از ارکیده در معرض خطر با وجود طبیعت همه جا از برخی از گونه های شناخته شده در باغ ما فروشگاه ها و مغازه های مواد غذایی?

برای یک چیز, از دست دادن زیستگاه و تجارت غیر قانونی سخت نیروهای خود را برای مقابله با.

برای یکی دیگر از مهمترین گونه های رنگ ارغوانی روشن هستند و نه تجاری و یا حتی تجربی کشت—چون ما نمی دانیم که چگونه به انجام این کار.

در بخشی که به دلیل ارکیده تکامل در فوق العاده خاص زیستگاه. آنها را از آن شرایط و آنها به سادگی نمی رشد.

آن را بیش از توجه به یک دمای خاص و یا محدوده داده گرده افشان: ارکیده تکامل یافته به تکیه بسیار خاص و قارچ ها در نقاط مختلف در چرخه زندگی خود را. هر گونه دارای یک سری از همزیستی (به نام mycorrhizae) با قارچ مختلف برای اولین بار به عنوان دانه و پس از آن به عنوان گیاهان بالغ. اگر ما نمی دانیم که قارچ یک ارکید گونه استفاده می کند در طول زندگی خود, پس از آن ما نمی تواند آنها را رشد.

و حقیقت این است که ما نمی دانم زیادی در مورد بسیاری از کسانی که قارچ ها.

“وجود دارد که گروه های خاصی از قارچ ها ما می دانیم که بیشتر مشترک با ارکیده از گروه های دیگر می گوید:” دنیس Whigham, موسس, مدیر آمریکای شمالی Orchid مرکز حفاظت از محیط زیست. “اما در سطح گونه آنها هرگز فقط توصیف شده است. در آزمایشگاه ما بزرگترین مجموعه از زندگی ارکیده mycorrhizae و احتمالا 99.9 درصد از آنهایی که ما در حال تجزیه و تحلیل جدید به علم است.”

اگر رنگ ارغوانی روشن زیستگاه تخریب شده است ما به طور بالقوه می تواند همچنین انقراض منحصر به فرد مقیم قارچ.

“هنگامی که ما تغییر محیط زیست قارچ است که احتمالا اولین چیزی که به نوعی نیش گرد و غبار می گوید:” Whigham. “وقتی اتفاق می افتد که آن را غیر ممکن است برای ارکیده پایدار باشد.”

بازگشت به بنگلادش—و فراتر از آن

اگر چه این زیستگاه که این منقرض شده ارکیده مورد نیاز دیگر ممکن است وجود داشته باشد در بنگلادش وجود دارد هنوز هم می تواند امید برای برخی از گونه ها.

برای یک چیز, آن را هرگز لطمه می زند به دنبال نگه داشتن. هدی گزارش می دهد که حتی اگر زمینه اعزامی موفق به نوبه خود تا آن 32 گونه شگفتی دیگر در انتظار آنها است. “ما کشف برخی از گونه های رنگ ارغوانی روشن در حالی که انجام مشاهدات ميدانی” او می گوید. “برخی از آنها تصور می شود منقرض شده توسط محققان دیگر.”

و تعداد کمی از این گونه ها مانند Acanthphippium sylhetense—آخرین دیده می شود در بنگلادش در حدود سال 1880 یا 1890—شده اند با موفقیت کشت در کشورهای دیگر برای سال. حتی Theocostele alata, گونه گذشته دیده می شود Roxburgh, گاهی اوقات تا نوبت به صورت فروش آنلاین در ایالات متحده—برای عنوان کمی به عنوان $29.99.

در نهایت بسیاری از این گونه تاریخی محدوده گسترش فراتر از بنگلادش به کشورهای دیگر و هنوز هم ممکن است وجود داشته باشد وجود دارد. حتی Spathoglottis pubescensگونه هدی خود گذشته مشاهده شده در بنگلادش است که هنوز شناخته شده از هند و چین.

که لزوما به معنای این گسترده تر-اعم گونه در روشن هستند. در واقع آن را غیر ممکن می دانند. از 32 گونه هدی و جهان لیست به عنوان منطقه ای منقرض شده در بنگلادش تنها چهار شده اند ارزیابی شده توسط IUCN. Podochilus khasianus به نظر می رسد در لیست قرمز به عنوان یک گونه از “کمترین نگرانی” اگر چه لیست یادداشت ها ناپدید شده است از چهار کشور و حضور خود را در یکی بیشتر است “نامشخص است.” Paphiopedilum venustum (“جذاب paphiopedilum”) و P. insigne (این “پر زرق و برق paphiopedilum”) هر دو به نظر می رسد به عنوان “در معرض خطر” به دلیل “بی رحمانه مجموعه به صورت منطقه ای و تجارت بین المللی است.” Gastrochilus calceolaris ذکر شده است به عنوان “انقراض” به دلیل تخریب زیستگاه و تجارت—یک ارزیابی که نبوده است به روز شده از سال 2004.

هدی می گوید: کشورهای دیگر باید مطالعه خود را به عنوان انگیزه ای برای محافظت از این 32 گونه و همچنین سایر مناسبتهای فرهنگی در درون مرزهای خود را.

“اگر این کشورها با همان عوامل مسئول برای از دست دادن گونه ها در بنگلادش همان نتیجه ممکن است رخ دهد” او اخطار می دهد. “اقدام فوری برنامه های مورد نیاز از اياد و رهبران در سطح جهانی برای حفاظت از این زیبا و گونه های با ارزش.”

به بنگلادش, هدی و همکارانش در حال حاضر تبدیل به ارزیابی 155 گونه است که باقی می ماند وجود دارد. آنها امید به تعیین گونه های مختلف’ وضعیت حفاظت و نشان می دهد ممکن است درمان های خانگی برای جلوگیری از از دست رفتن تنوع زیستی در کشور است. “شاید ما می توانید از طریق وضعیت دیگر گونه های گیاهی به عنوان به خوبی به ارزیابی درجه خطر” او نشان می دهد.

و او امیدوار است که دیگران به آنها ملحق خواهد شد. “من فکر می کنم همه اياد و محققان از تنوع زیستی باید کار به منظور بالا بردن آگاهی در مورد این مسائل” او می گوید.

“این یک مسئله جهانی است” پژواک Whigham. “ما نیاز به حفاظت از نقاط که در آن وجود دارد بسیاری از ارکیده در حال حاضر و با استفاده از روش های علمی به شکل از چگونه به رشد و بازگرداندن گونه های بومی در آینده است.”

متاسفانه زمان به توجه به رنگ ارغوانی روشن, حفاظت, کوتاه رشد می کند به عنوان گونه در سراسر جهان همچنان به از دست دادن زمین و یا ناپدید می شوند. بنگلادش فقط یک مثال است اما آن را تنها یک اعلام کرد این ماه است. تنها چند روز پس از هدی کاغذ به نظر می رسد یکی دیگر از مطالعه در مجله بزکوهی پیشنهاد کرد که نه بیشتر گونه های رنگ ارغوانی روشن از ماداگاسکار—هر یک از مشاهده توسط دانشمندان فقط یک زمان ممکن است همچنین به صفوف به هم پیوسته منقرض شده است.

متاسفانه بیشتر مطمئن هستید که به دنبال.

این پست برای اولین بار به نظر می رسد در Revelator در 27 ژانویه سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de