2 ماهواره را buzz هر یک از دیگر بیش از پیتسبورگ امشب. در اینجا چگونه برای دیدن فضا های ناخواسته.

جذاب — ولو مختصر — درام در آسمان است که پیش بینی شده رخ می دهد در اوایل این عصر (Jan. 29) به عنوان دو ماهواره های آمریکا پس از مدت طولانی است decommissioned اما هنوز هم در مدار را precariously نزدیک تصویب شده توسط هر یک از دیگر.

نزدیک ترین رویکرد انتظار می رود که در 6:39:35 p. m. EST (2339 GMT). در آن لحظه دو وسایل نقلیه فضایی خواهد بود افزایش به طور مستقیم در بالای شهر پیتسبورگ پنسیلوانیا است.

این دو ماهواره در سوال هستند مادون قرمز فصل های ماهواره ای (جامعه جراحان ایران) راه اندازی شد در سال 1983 و جاذبه شیب تثبیت آزمایش (GGSE-4) که قرار بود به مدار در سال 1967.

مربوط به: پتانسیل برخورد از ما ماهواره خواهد تخم ریزی جدید باقی مانده ازدحام

این گرافیک نشان می دهد که برخورد نزدیک بین دو قطعه از جنس اوراق و شکسته فضایی مرده ماهواره جامعه جراحان ایران و GGSE-4 بیش از پیتسبورگ در شب Jan. 29, 2020. (اعتبار تصویر: LeoLabs)

بسیاری از آنها تعجب اگر آنها خواهد بود قادر به در واقع این دو ماهواره عبور بسیار نزدیک به یکدیگر با چشم خود. پاسخ این است که بله … اما برای دیدن آن وجود دارد یک زن و شوهر از پیش شرط مهم.

اولین چیزی که شما نیاز به رفتن به یک منطقی تیره مشاهده سایت. اگر شما زندگی می کنند در یک روشن-روشن شهر یا حومه آن خواهد شد به خوبی نزدیک دشوار است-به-غیر ممکن است برای به دست آوردن یک دیدگاه خوبی. دلیل است بر خلاف ایستگاه فضایی بین المللی و یا کوچکتر (اتوبوس-اندازه) ماهواره هایی که در مدار زمین کم و به راحتی قابل رویت به چشم هر دو جامعه جراحان ایران ماهواره و GGSE-4 ماهواره ای نسبتا کوچک و در بالاتر از مدار ساخت آنها بسیار ضعیف و سخت تر برای دیدن.

یکی دیگر از پیش نیاز است یک جفت خوب از دوربین دوچشمی و یا کوچک و کم قدرت تلسکوپ با میدان دید گسترده.

در نهایت اگر چه محدوده دید را پوشش می دهد شعاع حدود 2000 مایل (از 3200 کیلومتر) محور در پیتسبورگ تنها کسانی که زندگی در شرق سوم از ایالات متحده و کانادا خواهد شد که احتمال ساخت یک رویت. رفتن دورتر غرب به معنی آسمان خواهد بود یا در گرگ و میش یا نور روز precluding هر مشاهده است.

جامعه جراحان ایران است که تا کنون روشن تر از دو ماهواره به دلیل آن بزرگتر است; تقریبا به اندازه یک کامیون کوچک در 11.8 پا توسط 10.6 پا توسط 6.7 پا (3.2 3.6 2.1 متر). در مدار زمین در ارتفاع حدود 560 مایل (900 متر), جامعه جراحان ایران به طور معمول به نظر می رسد به عنوان روشن به عنوان قدر +5.5 ستاره. که نزدیک به آستانه چشم غیر مسلح دید زیر تاریک و روشن آسمان است.

GGSE-4 است که بسیار کوچکتر و معمولا بدون روشن تر از قدر +8. که یک دهم به عنوان روشن به عنوان جامعه جراحان ایران.

بهترین امید خود را از گرفتن یک نگاه اجمالی از این اشیاء که آنها در خود نزدیک است خود را به نقطه دوربین دوچشمی یا تلسکوپ به آن بخش خاص از آسمان که در آن این “ماهواره ارتباط” است که با توجه به محل. جامعه جراحان ایران سفر خواهند کرد را در شمال و جنوب مسیر در حالی که GGSE-4 خواهد بود و پیگیری در جهت مخالف از جنوب به شمال.

با توجه به LeoLabs های ردیابی ماهواره ای شرکت ساخته شده است که پیش بینی آنها در حال انتظار برای تصویب در عرض 40 فوت (12 متر) از هر یک از دیگر در یک نسبت سرعت 9.1 کیلومتر (14.7 متر) در هر ثانیه است. ترکیب اندازه از هر دو اشیاء را افزایش می دهد محاسبه احتمال برخورد آن قرار داده شده است 1 در 100 یا 1%.

آسمانهای!

به منظور سنجش دقیقا چه بخشی از آسمان این ماهواره خواهد بود زمانی که آنها به نظر می رسد نزدیک ترین شما نیاز به یک برنامه و دقیق طرح حداقل یکی از ماهواره مسیر. (شما می توانید هر دو از این سایت ردیابی Heavens-Above.com. شما می توانید خود را ببینید, نقشه آسمان نشان پیتسبورگ نظر جامعه جراحان ایران در اینجا و دیگری نقشه برای GGSE-4 در اینجا.)

Heavens-Above فراهم می کند رویت اطلاعات برای تعدادی از “ماهواره ها علاقه ویژه ای” که شامل ایستگاه فضایی بین المللی, SpaceX را Starlink ماهواره ای آموزش های تلسکوپ فضایی هابل و در اروپا از بین رفته ماهواره Envisat. اما از آنجا که خود را از غش و نه جامعه جراحان ایران و نه GGSE-4 گنجانده شده است در این لیست است. اما Heavens-Above دارای یک پایگاه داده قابل جستجو از هزاران نفر از ماهواره.

اگر شما از نوع “IRA” یا “GGSE 4” را در نوار جستجو و با کلیک بر روی ماهواره نام شما اطلاعات مربوط به خود را تعیین جزئیات و تاریخ راه اندازی. اگر شما با کلیک بر روی “مدار” لینک در بالا سمت راست مشاهده می کنید به تازگی به روز رسانی نقشه و اطلاعات در مورد که در آن ماهواره است که در مدار بالای زمین است.

اکنون, با کلیک بر روی “قابل مشاهده می گذرد.” شما خواهید بود به صفحه ای که فراهم می کند یک لیست قابل مشاهده رؤیت برای منطقه خاص برای 10 روز آینده. شما خواهد بود علاقه مند در پاس رخ داده در این شب (Jan. 29) آغاز و در حدود 6:33 p. m. به وقت محلی. با کلیک بر روی Jan. 29 لینک برای دیدن مسیر های ماهواره ای را در سراسر آسمان رسم یک دایره star map.

ماهواره ای را ردیابی کرده و زمان تمبر برای نشان دادن که در آن پیش بینی می شود در یک لحظه. از طریق الحاق پیدا کرده که بخشی از این آهنگ که مربوط به بیشتر از نزدیک به 18:39:35; است که وقتی جامعه جراحان ایران و GGSE-4 انتظار می رود به تصویب نزدیک به یکدیگر است. بر روی نقشه کلیک کنید و شما خواهد شد به یک نقشه با یک مقیاس بزرگتر و با تمبر زمان به تصویر کشیده شده در 10 ثانیه افزایش است. در حال حاضر شما باید یک ایده بسیار خوبی از آن دو ماهواره را به نظر می رسد نزدیک به هم. نزدیک به زمان منصوب تمرکز در آن منطقه از آسمان خود را بر اساس نقشه ستاره.

این مادون قرمز فصل های ماهواره ای (جامعه جراحان ایران) مدار زمین در این تصویر. (اعتبار تصویر: ناسا)

همانطور که ذکر شد قبل از, جامعه جراحان ایران ظاهر خواهد شد به عنوان یک “حرکت ستاره” از قدر +5.5 حرکت جنوب. به سختی قابل رویت به چشم خوب دوربین دوچشمی باید به راحتی آن را نشان می دهد. اگر شما روشن/تاریک, آسمان, شرایط, شما همچنین باید قادر به بینایی بسیار ضعیف GGSE-4 در حال حرکت در جهت مخالف نسبت به جامعه جراحان ایران. هر دو ماهواره ها ممکن است به نظر می رسد به طور خلاصه با هم ادغام قبل از حرکت در راه جداگانه خود را — مگر اینکه آنها هر چند این سناریو بعید است.

اگر آنها برخورد…

نگرانی بزرگ این است که GGSE-4 دارای 59-فوت (18 متر) تثبیت رونق چسبیده و ماهواره انتقالها نمی توانید بگویید که جهت آن رو به رو است. بسته به فضاپیما جهت گیری زمانی که آن را عبور از مسیرهای با جامعه جراحان ایران, احتمال برخورد می تواند به عنوان بالا به عنوان 5 درصد با توجه به LeoLabs.

پس چه می شود اگر دو ماهواره ها برای برخورد با هر یک از دیگر ؟ کاملا احتمالا آن را ممکن است ایجاد یک لحظه روشن فلش — شاید شبیه یک iridium flare — در آسمان … و متعاقب آن باقی مانده از این برخورد ممکن است ایجاد چیزی شبیه به یک “پف” از بخار در دوربین دوچشمی یا یک تلسکوپ است.

هیچ کس نمی تواند با اطمینان بگوید اما بسیاری خواهد شد تماشای این شب و امیدواریم که GGSE-4 نیست “کاهش رونق” در جامعه جراحان ایران!

سردبیر توجه داشته باشید: اگر شما گرفتن یک تصویر شگفت انگیز از جامعه جراحان ایران و GGSE-4 و می خواهم آن را به اشتراک با Space.com’s خوانندگان, ارسال عکس های خود را, نظر خود را نام و نام خانوادگی و محل سکونت به spacephotos@space.com.

جو رائو به عنوان یک مربی و به عنوان سخنران مهمان در نیویورک هیدن افلاک. او می نویسد: در مورد نجوم برای تاریخ طبیعی magazine, the کشاورزان سالنامه و نشریات دیگر. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

All About Space Holiday 2019

نیاز به فضای بیشتر? اشتراک خواهر ما عنوان “همه چیز در مورد فضا” مجله برای آخرین اخبار شگفت انگیز از مرز نهایی! (اعتبار تصویر: همه چیز در مورد فضا)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de