15,000 مایل از جاده های جدید را ببر cut زیستگاه

نزدیک به 15,000 مایل جدید, آسیایی, جاده ساخته خواهد شد در زیستگاه ببر در اواسط قرن تعمیق گربه بزرگ, خطر انقراض, بر اساس یک مطالعه جدید.

محققان می گویند این یافته ها برجسته نیاز به پررنگ جدید اقدامات حفاظتی در حال حاضر.

محققان با استفاده از یک تازگی توسعه یافته جهانی جاده ها مجموعه داده برای محاسبه میزان و اثرات بالقوه موجود و برنامه ریزی شده شبکه های جاده در سراسر تقریبا از 450.000-مایل مربع, 13-کشور طیف وسیعی از جهان در خطر انقراض ببر.

کمتر از 4,000 ببر در طبیعت باقی می ماند در بر داشت عمدتا در آسیای جنوبی و جنوب شرقی آسیا. این مناطق را تجربه شتاب فشار از توسعه انسانی در سال های آینده, محققان می گویند.

ساخت و ساز جاده اغلب تشدید هر سه از تهدیدات اصلی برای ببر: طعمه کاهش تخریب زیستگاه و شکار غیر قانونی.

At night, a tiger looks at the camera with it's eyes reflecting light to look totally white
یک نر بالغ ببر در نپال Chitwan پارک ملی. نپال شرقی-غربی بزرگراه در حال حاضر بیشتر یک خط در هر جهت اجرا در مجاورت پارک. وجود دارد برنامه ای برای اضافه کردن اضافی خط در هر جهت و برای ساخت راه آهن در این نزدیکی هست که می تواند تاثیر ببر زیستگاه اتصال. (اعتبار: Neil کارتر)

ببر در مقابل جاده ها

جاده های موجود در حال فراگیر در سراسر زیستگاه ببر در مجموع 83,300 مایل (134,000 کیلومتر) در ببر حفاظت از مناظر (TCLs), بلوک از زیستگاه های سراسر حیوان محدوده در نظر گرفته شده بسیار مهم برای بهبود این گونه با توجه به مطالعه در علم پیشرفت.

یافته است “بسیار نگران کننده علامت هشدار دهنده برای ببر ریکاوری و اکوسیستم در آسیا”, محققان می گویند.

محققان محاسبه سه اقدامات—جاده تراکم و فاصله تا نزدیکترین جاده و ميانگين نسبی گونه های فراوانی برای توصیف چگونه موجود در جاده و شبکه های نفوذ زیستگاه ببر. آنها محاسبه زمان جاده تراکم برای همه 76 TCLs و خلاصه کسانی که تخمین کشور و حفاظت از وضعیت.

علاوه بر این آنها با استفاده از انتشار پیش بینی های جهانی راه توسعه برای محاسبه طول جاده های جدید است که ممکن است وجود داشته باشد در زیستگاه ببر تا سال 2050 برای هر یک از 13 ببر-محدوده کشور.

یافته های کلیدی عبارتند از:

  • این 83,300 مایل از جاده کنونی شبکه های درون ببر زیستگاه ممکن است به کاهش فراوانی ببر و طعمه خود را توسط بیش از 20٪.
  • 43 درصد از منطقه که در آن ببر پرورش رخ می دهد و 57 درصد از منطقه در TCLs در 3.1 مایل (5 متر) از یک جاده یک نزدیکی است که می تواند تاثیر منفی ببر و شکار خود را.
  • نزدیک به 15,000 مایل از جاده های جدید ساخته خواهد شد در TCLs تا سال 2050, تحریک از طریق پروژه های سرمایه گذاری بزرگ مانند چین کمربند و جاده ابتکار.
  • جاده تراکم هستند به طور متوسط 34 درصد بیشتر در nonprotected بخشهایی از TCLs از شدت محافظت قطعات نشان می دهد که جاده تراکم را افزایش می دهد با آرامش حفاظت از وضعیت.
  • جاده تراکم متنوع به طور گسترده ای در سراسر ببر-محدوده کشور. چین ميانگين جاده تراکم در TCLs تقریبا هشت برابر بیشتر از مالزی به عنوان مثال.

“تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که به طور کلی ببر به صورت یک جا و نصب تهدید از شبکه های جاده در سراسر بسیاری از آنها 13-کشور محدوده می گوید:” نیل کارتر استادیار در مدرسه برای محیط زیست و توسعه پایدار در دانشگاه میشیگان.

“ببر زیستگاه کاهش یافته است 40 درصد از سال 2006 تأکید بر اهمیت حفظ roadless مناطق و مقاومت در برابر جاده توسعه در مکان های که در آن ببر هنوز هم وجود دارد قبل از آن خیلی دیر است. با توجه به این که جاده ها را مطرح فراگیر چالش ببر به بهبود در آینده ما می خواهیم تصمیم گیرندگان را پایدار توسعه جاده یک اولویت است.”

ببر ‘سلیمان’

جهان باقی مانده ببر متمرکز در تعداد کمی از منبع جمعیت—مناطق با تایید زمان حضور ببر و شواهد پرورش—در سراسر حیوان جغرافیایی محدوده.

حتی مقدار کمی از جاده و ساخت و ساز می تواند به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار ببر بهبودی به طور دائم جدا ببر جمعیت ایجاد ببر “سلیمان” محققان می گویند.

حفاظت از ببر جهانی حفاظت از محیط زیست اولویت نمونه برجسته بین المللی ابتکار به نام TX2 با هدف دو برابر شدن جهانی ببر اعداد بین سال های 2010 و 2022. و ببر در نظر گرفته حفاظت گل سرسبد گونه محبوب کاریزماتیک حیوانات است که در خدمت به عنوان یک نماد و نقطه وحدت برای تحریک, حفاظت از آگاهی و عمل است.

حتی پس از چند مطالعات ارزیابی اثرات جاده بر ببر و بازیابی آنها محدود کردن تاثیر ببر حفاظت از محیط زیست برنامه ریزی است.

اکثر قبلی “اکولوژی جاده” مطالعات ببر باید متمرکز بر موضعی الگوهای مرگ و میر حیات وحش و یا رفتار همراه با جاده طراحی شده است. مطالعه جدید در مقابل برآورد اثرات جاده بر حیات وحش در مقیاس گسترده. این اولین مطالعه شامل پایه شاخص در از تهدید های موجود و آینده جاده در زیستگاه ببر.

“این تحقیقات باز درب به ساخت مشارکت در مقیاس منطقه ای برای بهتر کاهش جاده های موجود و به منظور توسعه جاده سبزتر طرح برای قرن آینده توسعه زیرساخت ها می گوید:” coauthor آدم گدار حیات وحش بوم شناس در دانشگاه بریتیش کلمبیا.

محققان می گویند خود را به معیارهای ارائه ابزار برای حمایت پایدار از راه توسعه را قادر می سازد سریع ارزیابی ریسک برای جاده ها عبور ببر زیستگاه از جمله جاده های برنامه ریزی شده به عنوان بخشی از کمربند و جاده ابتکار.

این BRI جهانی توسعه استراتژی اتخاذ شده توسط دولت چین در سال 2013 شامل پروژه های زیربنایی در ده ها تن از کشورها در آسیا و اروپا و آفریقا است. با عجله به ساخت عمده جاده های جدید در سراسر مناطق جنگلی جنوب آسیا و آسیای جنوب شرقی تامین مالی از طریق این ابتکار می تواند اثرات شدید در ببرها با توجه به کارتر و همکاران خود را.

اما BRI می تواند تبدیل به یک شریک مهم در ببر حفظ به گفته محققان با اتخاذ حفاظت از تنوع زیستی به عنوان یکی از ارزش های اصلی خود را. که تنظیم صحنه برای BRI به برنامه ریزی و پیاده سازی شبکه ای از مناطق حفاظت شده و حیات وحش دالان برای حفاظت از ببرها از جاده اثرات.

13 ببر-محدوده کشورهای بنگلادش و بوتان کامبوج و چین و هند و اندونزی و لائوس, مالزی میانمار و نپال و روسیه و تایلند و ویتنام است.

اضافی نویسندگان از Boise State University و دانشگاه میشیگان. بنیاد ملی علوم را آیداهو EPSCoR برنامه و صندلی تحقیقات کانادا در برنامه بودجه ،

منبع: دانشگاه میشیگان

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>