10 درخشان اکتشافات ناسا رصدخانه دینامیک خورشیدی ساخته شده در آن دهه در فضای

این هفته ناسا جشن سالگرد 10 از آن رصدخانه دینامیک خورشیدی (SDO), حساس فضاپیما نشان داده است که جهان هرگز قبل دیده می شود تصاویر از خورشید است.

ماموریت راه اندازی در فوریه. 11, 2010 و در طول این فضاپیما اولین دهه در مدار آن مشاهده شده است سیارات عبور در مقابل آفتاب مطالعه فعالیت خورشید سوزان جو بیرونی (شناخته شده به عنوان تاج) و شاهد تقریبا تمام 11 ساله خورشیدی و چرخه.

به مناسبت 10 سال خورشیدی علم از SDO ناسا بر صفحه 10 از شگفت انگیز ترین اکتشافات آمده از داده های علمی و تصاویر جمع آوری شده توسط این فضاپیما بیش از دهه گذشته است.

تصویری: شگفت انگیز خورشید انداز علم و تحویل در 10 سال از ناسا SDO
مرتبط:
دانشمندان’ عکس های مورد علاقه از رصدخانه دینامیک خورشیدی

1. شعله های خورشیدی

(اعتبار تصویر: ناسا/SDO)

SDO کشف کرده است مواج شعله های خورشیدی فوران از سطح خورشید. این فضاپیما را از دوربین های دیجیتال و علم ابزار zeroed در خورشید برای گرفتن این سوزان رشته های خورشیدی از پلاسما هنگامی که آنها ظاهر می شود. از $850 میلیون رصدخانه مطالعات زمین, نزدیکترین ستاره طریق چند طول موج از نور برای تولید باور نکردنی فیلم خورشید فعالیت است. به گفته ناسا SDO دیدم نزدیک به 200 شعله های خورشیدی در طول 18 ماه اجازه می دهد دانشمندان به نقطه “در اواخر فاز شعله ور شدن الگوی” و در نتیجه کمک به آنها را بهتر درک چه مقدار انرژی خورشید منتشر شده در طول یک شعله.

این تصویر نشان می دهد یک M1.5-کلاس های خورشیدی شعله ور شدن (پایین سمت چپ) در جولای 3, 2013. خورشیدی شعله ور شدن فوران در حدود 3 p. m. EDT (0700 GMT) و کشف شد توسط SDO که جامعی از یک عکس که در ماه طوفان خورشیدی.
 

2. خورشیدی تورنادو

SDO تصاویر کمک به دانشمندان در مطالعه خورشید گردباد های غول پیکر, آوردن ستاره شناسان یک گام نزدیک تر به حل رمز و راز از چرا جو بیرونی خورشید را که صدها برابر داغتر از سطح آن است. این چرخش و یا گردباد prominences هستند که چندین برابر بزرگتر از زمین و ساخته شده از جریان گاز و در هم پیچیده مغناطیسی-خطوط میدان که باقی می ماند ریشه به یک نقطه ثابت در سطح خورشید.

هر چند زمین گردباد می تواند به قدرتمند با سرعت 300 مایل در ساعت (482 متر/ثانیه, آسمان صاف;) گردباد prominences به مراتب برتر بودن زمینی طوفان با سرعت بالا به 186,000 مایل در ساعت (300,000 متر/ثانیه, آسمان صاف;) با توجه به ناسا.

ویدیو فوق نشان می دهد یک نمای نزدیک از یک مغناطیسی گردباد در جو خورشید به عنوان دیده می شود توسط SDO در فوریه 2012.
 

3. امواج غول

(اعتبار تصویر: ناسا GSFC)

این SDO تصویر نشان می دهد که به اصطلاح موج ب آن را به عنوان سفر در سراسر نیمه بالایی خورشید در اوت. 1, 2010.

یا با حرکت امواج قله ها و دره های سرسبز و شارژ الکتریکی گاز به نام پلاسما که رول در سراسر سطح خورشید با توجه به ناسا. این امواج پس از نام این ابزار است که کشف آنها شدید اشعه ماورای بنفش تصویربرداری تلسکوپ پردازنده SDO سلف به نام خورشیدی و Heliospheric Observatory.

SDO مشاهدات شفافيت القايی الکترومغناطيسی امواج در طول سال اول خود را در فضا نشان داد برای اولین بار چگونه EIT امواج حرکت در سراسر star سطح با توجه به ناسا. تاجی mass ejections یا فرار ستارگان “burps” که حمل خورشیدی پلاسما از خورشید و منظومه شمسی ممکن است آنچه باعث EIT امواج آژانس فضایی گفت.
 

4. ستاره های دنباله دار

(اعتبار تصویر: ناسا/SDO)

ستاره های دنباله دار یخی که سرچشمه در خارج از منظومه شمسی گاهی اوقات نوسان توسط خورشید و دانشمندان خواهم به تماشای این روش که برای دیدن ستاره های دنباله دار برای زنده ماندن برخورد نزدیک و آنهایی که تبخیر و متلاشی می کنند.

در دسامبر 2011, SDO, گیر افتاد, تصاویر از دنباله دار C/2011 W3 Lovejoy آن را به عنوان گذاشتم بیش از سطح خورشید. SDO تصاویر از Lovejoy شد برای اولین بار نشان می دهد یک ستاره دنباله دار سفر بسیار پایین در جو خورشید توجه به ناسا و SDO را ابزار جمع آوری اطلاعات جدید در مورد چگونه خورشید در تعامل با ستاره های دنباله دار.
 

5. جهانی گردش

(اعتبار تصویر: دانشگاه استنفورد)

SDO کمک می کند تا دانشمندان اطلاعات بیشتر در مورد خورشید پلاسما. خورشید است که پیچیده تر از دانشمندان یک بار فکر می کردم SDO داده ها نشان می دهد. فضاپیما را Helioseismic و مغناطیسی ابزار تصویرساز است که توسط دانشمندان در دانشگاه استنفورد, ساعت حرکت از پلاسما مانند دانشمندان با بررسی امواج لرزه ای که سفر در زیر سطح زمین و مریخ مشاهدات نشان داد جزئیات جدید در مورد نوار نقاله-شبیه ساز است که حمل و نقل پلاسما در طول خورشید به نام meridional جریان است.

خورشید meridional گردش خون نشان داده شده است این هنرمند تصویر سازی است که بر اساس تحقیقات در دانشگاه استنفورد را هانسن تجربی آزمایشگاه فیزیک. این الگوی گردش است مربوط به لکه های خورشیدی تولید و ممکن است توضیح دهد که چرا یک خورشیدی نیمکره ممکن است بیشتر لکه های خورشیدی از سوی دیگر در زمان های خاص با توجه به ناسا.
 

6. تاجی mass ejections

(اعتبار تصویر: ناسا/SDO/GSFC)

SDO در زمان این تصویر از خورشید در Jan. 28, 2011 به عنوان آن را از کار اخراج کردن دو شعله های خورشیدی. از کارهای M-1 شعله ور شدن در سمت راست همراه بود با تاجی توده جهشی (CME) که لعنتی به فضا است.

یک CME یک فوران مواد است که می تواند خطرناک به فضانوردان و فضاپیمای اگر آن فوران در زمین جهت. محققان ناسا با استفاده SDO داده ها برای پیش بینی چگونگی این انفجار می تواند بر روی زمین و به مدل باد خورشیدی را سه روز سفر به زمین است.
 

7. تاجی نور

CMEs می تواند همراه با تاجی dimmings. CMEs مانند یکی به تصویر کشیده شده در این فیلم از یک طوفان خورشیدی در سال 2012 می توانید با ارسال میلیاردها تن ذرات پلاسما به فضا و این تخلیه انرژی خورشیدی مسائل مرتبط به نور مناطق در خورشید است.

برای پیش بینی زمانی که این اتهام مواد ممکن است سر به سمت زمین توسعه یافته تجزیه و تحلیل آماری از رویدادهای چند خال خال توسط SDO. محققان همچنین امید به استفاده از علم تاجی از نور برای مشاهده CMEs از ستاره هایی که خیلی دور برای دانشمندان به طور مستقیم اندازه گیری فوران با توجه به ناسا.
 

8. تقریبا در کل چرخه خورشیدی

(اعتبار تصویر: ناسا/SDO/GSFC)

SDO شده است در فضا به صورت یک دهه پس از آن مشاهده شده است تقریبا کامل 11-سال خورشیدی چرخه. این خورشید است که خروج از آن خفته دوره یا خورشیدی حداقل و به آرامی به reawaken به آن فعال تر دوره و یا حداکثر خورشیدی.

این سمت-توسط-جانبی تصاویر گرفته شده توسط SDO نشان می دهد خورشید هنگامی که آن را تقریبا در مقابل آن 11 سال از چرخه فعالیت است. خورشیدی حداقل در سمت چپ و حداکثر خورشیدی در سمت راست است. SDO سال از مشاهدات در حال کمک به دانشمندان در درک تکامل از یک چرخه خورشیدی با توجه به ناسا.
 

9. قطبی تاجی سوراخ

(اعتبار تصویر: ناسا/SDO)

عظیم تاجی سوراخ روی سطح خورشید مانند یک دیده می شود که در این مارس 24, 2016 تصویر گرفته شده توسط SDO هستند جالب برای دانشمندان به دلیل ذرات می تواند فرار از این شکاف در جو بیرونی خورشید را.

دانشمندان همچنین تمرکز بر روی این ویژگی به دلیل زمانی که این حفره ها ناپدید می شوند پس از تشکیل در نزدیکی خورشید شمال یا قطب جنوب آن می تواند اشاره به دانشمندان که ستاره میدان مغناطیسی زمین وارونه شده است و مارک و بیشتر دقیق لحظه از حداکثر خورشیدی با توجه به ناسا.
 

10. خود به خود اتصال مجدد مغناطیسی

(اعتبار تصویر: ناسا/SDO/Abhishek Srivastava/بمبی/BHU)

ناشناخته نوع خورشیدی فرآیند به نام مجبور اتصال مجدد مغناطیسی بود دیده می شود برای اولین بار در SDO تصاویر. این فضاپیما به جو تصویربرداری مونتاژ ابزار اسیر X-شکل رویداد رخ داده است که در مارس 3, 2012. این یک نوع مغناطیسی انفجار ناشی از یک خورشیدی شهرت زیادی حلقه از مواد است که فوران بیش از سطح خورشید.

اگر چه دانشمندان پیش بینی کرده بود بیش از یک دهه قبل از آن کشف شده است که اتصال مجدد مغناطیسی را در واقعیت رخ می دهد SDO برای اولین بار به نمایش آن به طور مستقیم. این یافته های جدید ساخته شده بود تنها چند ماه پیش و در دسامبر 2019.
 

دنبال دوریس Elin Urrutia در توییتر @salazar_elin. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su