1 سال پیش جهان شاهد یک سیاه چاله برای اولین بار. در اینجا چگونه آن را کردم هاوایی نام.

یک سال پیش دانشمندان اسیر unphotographable زمانی که تلسکوپ افق رویداد پرده برداری آتشین حلقه ی نارنجی رنگ در یک پس زمینه سیاه و سفید که شد فورا قابل تشخیص است. ببین اولین عکس از یک سیاه چاله است.

سوراخ سیاه و سفید در این تصویر نحوه lurks در قلب یک کهکشان شناخته شده به عنوان M87 است که مرتب کردن بر اساس نام مورد مدرن ستاره شناسان با استفاده از به نام چه میکنند. این سیاه چاله نیست حتی نام خود را مستقل از کهکشان است که آن را احاطه کرده است. این یک اجازه دهید بگویم مغلق راه برای اشاره به یک شی حاوی میلیاردها برابر جرم خورشید ما با هم بسته بندی شده unimaginably پر. یک برنامه وابسته به یکی از سایت های درگیر در کشف سرعت ارائه یک جایگزین نام Pōwehi و یک راه جدید فکر کردن در مورد چگونه ستاره شناسان می تواند منعکس کننده جوامع آنها در عرض.

این برنامه یک هوآ او Inoaبر اساس جزیره هاوایی است و زاییده افکار جان ده, سیب زمینی سرخ کرده یک بومی هاوایی که الهام گرفته شده بود برای ایجاد یک راه جدید برای هاوایی مربوط به ستاره شناسی تحقیقات انجام شده توسط دوازده رصدخانه در بالای آتشفشان Maunakea. سایت مشخص شده است با مشاجره بین دانشمندان که ارزش آن بکر رعایت شرایط و بومیان هاوایی که در اوج مقدس است. د و سیب زمینی سرخ کرده است که رئیس جمهور بومی خورشید گروه کسب و کار متوجه شدم که یک نامگذاری برنامه می تواند کمک به پرورش ارتباطات و احترام بین گروه های وابسته به قله کوه.

مرتبط با: Eureka! دانشمندان عکس یک سیاه چاله برای زمان 1st

“من هاوایی اجداد درمان نجوم به عنوان یک مکان مقدس علمی است که غیر معمول نیست برای مردم بومی” ده سیب زمینی سرخ کرده گفت: Space.com در ماه ژانویه در 235th نشست انجمن نجوم آمریکا. “نامگذاری برای من بود در مورد آسانسور کار در Maunakea برای تبدیل شدن به نزدیک تر به تبدیل شدن به یک مقدس علم است.”

در سال 2017, De سیب زمینی سرخ کرده با ارسال یادداشتی به هاوایی گروه فرهنگی که توصیه Maunakea رصدخانه ترسیم چشم انداز خود را برای نامگذاری برنامه و یک کار گروه مونتاژ شد برای دیدار در اوایل سال 2018 است.

سپس جهان مداخله: یک interstellar جسم بطرف از طریق سیستم خورشیدی ما و برای اولین بار دانشمندان کشف آن است. تلسکوپ ساخته شده است که این کشف به نام پان استار واقع شده است که قله کوه هاوایی در یک جزیره اما این تیم تصمیم گرفت به مناسبت ارزش داشت نشست.

به عنوان یک نتیجه جسم لقب ‘Oumuamuaاست که به طور معمول به عنوان ترجمه “بازدید کننده از راه دور ورود اولین.” این اتحادیه بین المللی اخترشناسی (IAU) که نظارت بر تمام رسمی نام برای اجرام منظومه به رسمیت شناخته شده با نام حدود یک ماه پس از ‘Oumuamua را کشف.

آنچه به تماس یک سیاه چاله

توسط دانشمندان منتشر سیاه چاله تصویر گروه مشغول به کار شد و در حال اجرا. در میان هشت افق رویداد تلسکوپ رصدخانه درگیر در جمع آوری داده ها انجام گرفت در سال 2017 شد دو امکانات در قله Maunakea: شرق آسیا رصدخانه جیمز کلرک ماکسول تلسکوپ و سرگرمی رصدخانه اختر فیزیک را Submillimeter Array.

پس از بحث های این گروه با نام آمد Pōwehi (تلفظ poh-VEH-hee). این نام نشان دهنده راه ستاره شناسان نیاز به تصرف خود در هاله ای از نور در اطراف سیاه چاله به منظور “دیدن” هدف خود را و یا به جای آن سایه و می تواند به عنوان ترجمه “تاب منبع بی پایان آفرینش” با توجه به بیانیه ای از دانشگاه هاواییکه نظارت نجوم منطقه بالای Maunakea. نام پیشنهاد شد توسط بومیان هاوایی سخنران لری کیمورا بر اساس مطالعات خود از Kumulipo هاوایی ایجاد شعار.

مرتبط با: بزرگترین سیاه چاله یافته های 2019

بر خلاف ” Oumuamua نام Pōwehi شده است به رسمیت شناخته شده توسط IAUاما که نمی faze ده سیب زمینی سرخ کرده.

“آیا IAU گواهی این نام و یا نه ما در هاوایی این خواهد بود ما, نام,” او گفت:. “این امر می تواند بزرگ برای دریافت پذیرش جهانی و به رسمیت شناختن و آیا می شود که از استاندارد های جهانی اما اگر ما در رسیدن به این نام هنوز هم با ماست.”

ده سیب زمینی سرخ کرده گفت که او امیدوار است Pōwehi است که فقط برای اولین بار از نام های بسیاری برای جهان معروف به سیاه چاله است. او و دیگران در ارتباط با نامگذاری پروژه با حضور در یک کنفرانس برگزار شده توسط تلسکوپ افق رویداد در اواخر سال 2019 که در آن او گفت که او پیشنهاد کرد که ستاره شناسان با پروژه کاوش مشابه مشارکت با جوامع محلی اطراف دیگر رصدخانه.

“به دلیل منحصر به فرد را از گروه خود شاید چیزهایی که شما را در مجموع ممکن است در نهایت با هشت نام های مختلف و من را تشویق شما را به نوبه خود به مردم بومی مناطق خود را بر روی این سیاره و آنها را دعوت به یک فرایند” او گفت:. “از آنجا که تجهیزات خود را ابزار خود را تمایل به بلندترین کوه در منطقه شما هستند بر کسی سایت مقدس. بنابراین فقط آمدن به مقابله با آن است.”

هاوایی فضا میراث

در علاوه بر این به ‘Oumuamua و Pōwehi یک هوآ او Inoa برنامه تسهیل روند نامگذاری برای چهار دیگر اشیاء سه سیارک ها و کوازار. برای کسانی که نام این برنامه را گرد هم آورده هاوایی زبان و فرهنگ کارشناسان و دانشمندان درگیر در تحقیق و بومی هاوایی کودکان به گفتگو در مورد چه جنبه هایی از فرهنگ هاوایی شیء خاص را منعکس.

کسانی که در حال گفتگو است که عمیقا تحت تاثیر قرار هر دو دانشمندان و فرزندان Ka’iu کیمورا, مدیر اجرایی ‘Imiloa نجوم مرکز, موزه و مرکز فرهنگی مستقر در هیلو هاوایی است که کمک می کند تا اجرای این برنامه گفت: Space.com در همان جلسه در ماه ژانویه است. او گفت: این مکالمات به خصوص مهم است با توجه به مشاجره اطراف Maunakea. (گروهی از بومیان هاوایی صرف هشت ماه مسدود ساخت دسترسی بر روی کوه های عظیم جدید رصدخانه سی متری تلسکوپ عقب نشینی در بهار امسال تنها به دلیل گسترش COVID-19 همه گیر و عمومی بهداشت و درمان اقدامات طراحی شده به سرعت ویروس.)

مرتبط: سی متری تلسکوپ: چگونه یک آتشفشان در هاوایی تبدیل به یک میدان نبرد برای نجوم

دانش آموزانی که گرفته اند در یک هوآ او Inoa برنامه “ممکن است احساسات تضاد نجوم به طور کلی در Maunakea اما با وجود همه است که آنها فعل قدردانی خود را برای دانش نجوم کمک کرده است و برای اتصال آنها را با دانش است که در مستند بسیار قدیمی سوابق مردم ما در گذشته” کیمورا گفت. “برای آنها که اتصال و پس از آن قادر به کمک در راه خود را از طریق یک نام بزرگ است.”

نه کیمورا نه د, سیب زمینی سرخ کرده نشان می دهد که هاوایی نام برای اکتشافات ساخته شده با این ابزار به اندازه کافی خواهد بود برای پرداختن به بحث پیرامون سی متری تلسکوپ و یا دیگر تنش میان ستاره شناسان و بومیان هاوایی.

“این ابتکار نامگذاری برای من کمتر از یک عمل تعیین سرنوشت آن کمتر از یک شکل از فعالیت برای من” De سیب زمینی سرخ کرده, گفت:. “چه کسی می توانست جسارت به در آمده و به ستاره شناسان ‘شما شروع کردیم به فکر کردن در مورد انجام این کار? برای من آن است که در مورد گرفتن مالکیت آن را به عنوان یک بومی هاوایی در هاوایی در موضوعاتی که بسیار مهم است. … من با درست معاصر با استفاده از ابزار برای دستیابی به شیوه های سنتی در یک سطح بالاتر است.”

ایمیل Meghan بارتلس در [email protected] یا او را دنبال کنید @meghanbartels. دنبال کنید با ما در توییتر @Spacedotcom و on Facebook.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>