1 3 در گیاهان و حیوانات می تواند منقرض شده در 50 سال

یکی در سه گونه از تمام گیاهان و حیوانات ممکن است در صورت انقراض توسط 2070 با توجه به یک مطالعه جدید بر اساس داده ها از صدها گونه در سراسر جهان است.

دقت پیش بینی از دست رفتن تنوع زیستی از تغییر آب و هوا نیاز به یک درک دقیق از چه جنبه های تغییر آب و هوا باعث انقراض و چه مکانیسم ممکن است اجازه می دهد گونه برای زنده ماندن, محققان می گویند.

این مطالعه جدید ارائه برآورد دقیق از انقراض جهانی از تغییر آب و هوا توسط 2070. محققان با ترکیب اطلاعات در اخیر انقراض از تغییر آب و هوا, نرخ انواع جنبش های مختلف پیش بینی آب و هوا در آینده به تخمین می زنند که یکی در سه گونه از گیاهان و حیوانات ممکن است در صورت انقراض توسط 2070.

ظاهر می شود در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوماین مطالعه به احتمال زیاد برای اولین بار به ترکیب داده ها از های اخیر مربوط به آب و هوا انقراض و از نرخ گونه حرکات به منظور برآورد گسترده ای در مقیاس انقراض از الگوهای تغییر آب و هوا.

فرار رو به افزایش درجه حرارت

به منظور برآورد نرخ آینده انقراض از تغییر آب و هوا Cristian رمان-پالاسیوس و John J. wiens را هر دو در بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی گروه در دانشگاه آریزونا نگاه به گذشته. به طور خاص آنها مورد بررسی قرار انقراض محلی که در حال حاضر اتفاق افتاده است و بر اساس مطالعات مکرر نظرسنجی از گیاهان و حیوانات در طول زمان است.

این پژوهشگران تجزیه و تحلیل داده ها از 538 گونه و 581 سایت در سراسر جهان با تمرکز بر گونه های گیاهی و جانوری مورد بررسی در سایت های مشابه در طول زمان حداقل 10 سال از هم جدا. آنها تولید اطلاعات آب و هوا از زمان اولین بررسی از هر سایت و بیشتر بررسی های اخیر. آنها دریافتند که 44 درصد از 538 گونه های در حال حاضر رفته و منقرض شده در یک یا چند سایت.

“تجزیه و تحلیل تغییر در 19 آب و هوایی متغیر در هر سایت ما می تواند تعیین کند که متغیر درایو انقراض محلی و چقدر تغییر یک جمعیت می تواند تحمل کند بدون رفتن منقرض شده” رمان-پلکیس می گوید.

“ما همچنین تخمین زده چگونه به سرعت جمعیت حرکت می کند را امتحان کنید و فرار رو به افزایش درجه حرارت. زمانی که ما با قرار دادن همه این قطعه از اطلاعات هم برای هر یک از گونه های ما می آمد تا با دقیق برآورد جهانی نرخ انقراض صدها گونه های گیاهی و حیوانی.”

این مطالعه شناسایی حداکثر درجه حرارت سالانه—داغترین روزانه در اوج تابستان—به عنوان متغیر کلیدی است که بهترین توضیح می دهد که آیا یک جمعیت خواهد شد منقرض شده است. جای تعجب محققان دریافتند که به طور متوسط سالانه درجه حرارت نشان داد تغییرات کوچک در سایت های با انقراض محلی حتی اگر تحقیقات به طور گسترده ای با استفاده از درجه حرارت متوسط به عنوان یک پروکسی به صورت کلی تغییر آب و هوا.

“این به این معنی است که با استفاده از تغييرات در ميانگين درجه حرارت سالانه به پیش بینی انقراض از تغییر آب و هوا ممکن است مثبت گمراه کننده” wiens را می گوید.

بدتر از خطر انقراض در مناطق استوایی

مطالعات قبلی متمرکز بر پراکندگی و یا مهاجرت به کولر زیستگاه—به عنوان وسیله ای برای گونه به “فرار” از گرم شدن آب و هوای.

با این حال نویسندگان این پژوهش نشان داد که اکثر گونه نمی خواهد بود قادر به پراکنده به سرعت به اندازه کافی برای جلوگیری از انقراض بر اساس گذشته خود نرخ از جنبش.

در عوض بسیاری از گونه ها ممکن است تحمل برخی از افزایش در حداکثر دمای اما تنها به یک نقطه. آنها دریافتند که حدود 50 درصد از گونه های در حال انقراض محلی اگر حداکثر درجه حرارت افزایش بیش از 0.5 درجه سانتیگراد و 95% اگر درجه حرارت افزایش بیش از 2.9 درجه سانتیگراد است.

پیش بینی گونه از دست دادن بستگی به آب و هوا گرم خواهد شد در آینده محققان می گویند.

“در راه, آن را یک” ماجراجویی خود را انتخاب کنید,'” wiens را می گوید. “اگر ما چوب به توافق پاریس برای مبارزه با تغییر آب و هوا ممکن است ما از دست دادن کمتر از 2 نفر از هر 10 گونه های گیاهی و جانوری بر روی زمین توسط 2070. اما اگر انسان علت بزرگتر متوسط را افزایش می دهد ما می تواند از دست دادن بیش از یک سوم و یا حتی نیمی از حیوانات و گونه های گیاهی بر اساس نتايج.”

این مقاله پیش بینی گونه از دست دادن مشابه برای گیاهان و حیوانات اما انقراض هستند و پیش بینی می شود دو تا چهار برابر بیشتر شایع در مناطق استوایی در مناطق معتدل.

“این یک مشکل بزرگ است چرا که اکثر گونه های گیاهی و حیوانی رخ می دهد در مناطق استوایی” رمان-پلکیس می گوید.

منبع: دانشگاه آریزونا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im