کتاب کودکانه

رئیس کتابخانه های عمومی خوزستان با بیان اینکه کتاب کودکانه کتابخانه های عمومی استان در برابر خسارات ناشی از سیل اخیر در امان مانده اند ، در مورد وضعیت کتابخانه عمومی شهید چمران در ماهشهر که بیشتر آن (شهر) غرق شده بود ، گفت: برای صدمه زدن.
ناشران خوزستانی برای مقابله با سیل اقدام کردند / کتابخانه ماهشار دچار سیل نشده است
عباس حسین زاده ، رئیس کتابخانه های عمومی استان خوزستان خرید کتاب زبان انگلیسی ، در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران در خوزستان ، با بیان اینکه طبق اعلامیه ملی و استانی در مورد شهرهای قرمز و نارنجی ، کتابخانه های عمومی این شهرها تعطیل اعلام شده است: در برخی کتاب کودکانه مناطق اهواز و استان خوزستان ، نیروهای غیرنظامی کتابخانه ها در حالت آماده باش بودند و تاکنون هیچ گزارش سیل در کتابخانه های عمومی استان دریافت نکرده ایم.

وی در پاسخ به این سوال که به دلیل آبگرفتگی قسمت بزرگی از شهرک شهید چمران ماهشهر ، زیرساخت های کتابخانه عمومی در این منطقه آسیب دیده است یا خیر؟ وی اظهار داشت: با توجه به نوسازی کتابخانه عمومی کتاب کودکانه شهدای چمران در ماهشار (تأسیس 1391) و قرارگیری در فضای باز ، چندین روز باران سیل آسا نمی تواند به زیرساخت های کتابخانه آسیب برساند.

هیچ یک از کتابفروشی های اهواز زیر آب نرفتند
رئیس اتحادیه کتاب و نویسندگان اهواز همچنین در مورد خسارت احتمالی واحدهای این صنف به خبرنگار ایبنا گفت: علی رغم بارندگی های سیل آسای اخیر و سیستم بارشی که از شب گذشته در اهواز آغاز شد ، تاکنون هیچ کتابفروشی اهواز دچار آبگرفتگی یا خسارت نشده است. ” او نبود.

فرید اسدی با اشاره به تعطیلی چند روزه کتابفروشی های اهواز گفت: براساس بخشنامه ای که کتاب کودکانه از سوی ستاد استانی اتحادیه کتابفروشی اهواز صادر شده ، این اصناف طی دو هفته گذشته تعطیل بوده اند. اما با توصیه امروز فقط کتابفروشی ها (نه فروشگاه های نرم افزار) می توانند تا ساعت 6 عصر به متقاضیان خدمات ارائه دهند.

رئیس اتحادیه ناشران خوزستان همچنین در مورد خسارت وارده به ناشران کتاب داستان اتحادیه به خبرنگار ایبنا گفت: “با توجه به خساراتی که به ناشران در اثر طغیان سال گذشته وارد شده ، برخی تخمین ها در سال جاری زده شده است. که البته تاثیری نداشت.

کمال کمای در توضیح بیشتر این سوال اظهار داشت: به دلیل فعالیت زیاد برخی ناشران و مواجهه با نوسانات قیمت کاغذ ، آنها به ناچار مقادیر زیادی کاغذ را در انبارهای خود نگهداری می کنند. زیرا آنها در هنگام بارندگی شدید خسارت زیادی دیدند.

وی ادامه داد: به دلیل هزینه های زیاد و عدم توانایی مالی ، بیشتر ناشران مجبورند برای کتاب کودکانه نگهداری کتاب و کاغذ خود از ویلاهای قدیمی استفاده کنند. متأسفانه سال گذشته چنین انبارهایی دچار آبگرفتگی شده و انبوهی از کتابها و مقالات از بین رفته و خسارات زیادی به ناشران وارد کرد.

وی گفت: با توجه به سنگین بودن جعبه های مقوایی کتاب و کاغذ و مشکلات حمل و نقل ، ناشران نمی توانند انبارهای خود را به طبقه منتقل کنند. – امسال قرار گذاشتیم که کتابها و کاغذها را در ارتفاع مثلا 1.5 متری قرار دهیم. اما به محض نزدیک شدن آب به کاغذ ، دانلود کتاب داستان مانند اسفنج رطوبت را جذب می کند و شکل آن تغییر می کند و شکل کتاب و کاغذ تغییر می کند. اصولاً در کشور ما کاغذها به درستی کتاب کودکانه پوشانده نمی شوند و بنابراین در چنین حوادثی رطوبت به کاغذ می رسد و از بین می رود.

“بیشتر کاغذهایی که وارد ایران می شود کاغذهای بازیافتی از چین است. این کاغذها به رطوبت و آب حساس هستند و به سرعت شکل خود را از دست می دهند و سال گذشته بیشتر چاپگرها از این نظر با مشکل روبرو شدند.” آنها بودند. به دلیل رطوبت زیاد در خوزستان در فصل سرما ، چاپگرها هیچ کاغذی را ذخیره نمی کنند.

وی با اشاره به تأثیرات سیل بر حمل و نقل در اهواز و اکثر شهرها ، تأکید کرد: به دلیل کتاب کودکانه عدم ذخیره سازی مناسب و عدم انجام اقدامات لازم در فصل بارندگی برای ارسال کتاب و کاغذ توسط شرکت های حمل و نقل ، بیش از نیمی از جعبه های مقوایی حمل شده در سال گذشته مرطوب اگرچه ما سعی کردیم از طغیان کاغذ و کارتهای کاغذی با جلد کاغذ و چاپ جلوگیری کنیم ، اما در عمل این اتفاق نیفتاد.

رئیس اتحادیه ناشران خوزستان افزود: امسال برای رفع این مشکلات وضعیت هوا را بررسی می کنیم و کتاب کودکانه در روزهای بارانی کتاب ارسال و دریافت نمی کنیم.

خبرنگار ایبنا همچنین با کارمندان کتابفروشی بیداری مدیا در محله نادری و جعفری از شاخه زیتون اهواز درباره طغیان واحد صنفی آنها در آخرین بارندگی ها صحبت کرد.