پایان ماجرای «جن گیری» با مرگ دختر ۱۰ ساله در الجزایر!

پایان ماجرای «جن گیری» با مرگ دختر ۱۰ ساله در الجزایر!

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، به نقل از شبکه تلویزیونی یورونیوز؛ یک دختربچه ۱۰ ساله در شهر “قالمه” در شرق الجزایر در پی شکنجه شدن در یک مراسم جن‌گیری جان خود را از دست داد.

به گفته رسانه‌های محلی، دادستانی شهر قالمه در ۵۰۰ کیلومتری شرق الجزیره (پایتخت) با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این دختر روز چهارشنبه در خانه پدر و مادرش قربانی شده است. در زمان پذیرش این کودک نگون‌بخت در بیمارستان، آثار ضربه و سوختگی روی جسد وی مشهود بوده است. فرد ۲۸ ساله‌ای که اقدام به برگزاری مراسم جن گیری کرده بازداشت شده است.

جن‌گیری عموما یک مفهوم و “آیین” با ریشه‌های کاتولیک به شمار می‌رود. به گزارش خبرگزاری فرانسه جن‌گیر‌ها در الجزایر برای شفای بیماران، راندن شیاطین یا کمک به زنان نابارور برای حاملگی، از سوی بسیاری از مردم به کار گرفته می‌شوند.

انتشار این خبر خشم شمار گسترده‌ای از کاربران شبکه‌های اجتماعی در الجزایر را برانگیخته است. رسانه‌های محلی از جمله یک ایستگاه رادیویی خواستار پایان انفعال دولت در برابر این دست “جنایات” شده اند.

*پایگاه خبری پلیس ایران

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>