پارتیشن بندی چیست؟ فیلم آموزش پارتیشن بندی هارد در ویندوز آکادمی هارد ایران

درصورتیکه هارد دیسک را بر روی سیستم دلیل کارگزاشتن کرده‌اید حتماً قبل پارتیشن بندی یک فضای غیر مخصوص تولید کرده به این مراد روی هارد دیسک گزینه حیث کلیک راست کرده و گزینه‌ی Shrink Volume را گزینش کنید. به جهت پارتیشن بندی هارد اکسترنال از طرز command Prompt در آغاز هارد خود را از نحوه کابل usb به کامپیوتر یا این که لپ تاپ متصل کنید. در پنجره کامند پرامپت عبارت Disk Management را وارد کنید. نخست به ابزارهای داخلی ویندوز برای پارتیشن بندی هارد اکسترنال می‌پردازیم و پس از آن، دو نرم افزار بدون پول حاذق به جهت انجام همین فعالیت را نیز به شما دوستان خوب معرفی خوا‌هیم کرد. هنگامی که یک هارد اکسترنال خریداری می‌کنید، هیچ پارتیشن‌بندی روی آن اعمال نشده است.
عمومی
پارتیشن یک تقسیم بندی منطقی از فضای تمام هارد دیسک می باشد. پس از متصل نمودن هارد اکسترنال به کامپیوتر به وسیله کابل USB، می‌توانید اهمیت به کارگیری از بخش دستوری ویندوز یا همان Command Prompt، هارد اکسترنال را پارتیشن بندی کنید. مدیر ترازو پارتیشن در برنامه EaseUS Partition Master خیلی بی آلایش میباشد زیرا اسلایدرهای موجود در همین برنامه به شما اذن می دهد پارتیشن را اندک و یا دوچندان کنید. تغییراتی که شما به امداد این برنامه اعمال می نمایید به شکل بلادرنگ اعمال نمی شود و تا هنگامی که شما سوییچ Apply کلیک نکنید همین تغییرات اعمال نمی شود. این برنامه همینطور شامل خصوصیت هایی مثل ایمیج گرفتن از کل درایو برای اهداف بکاپ گیری، تبدیل MBR به GPT و بلعکس، تولید پارتیشن های FAT32 بزرگتر از یک ترابایت، ویرایش رکوردهای بوت و رجوع و برگشت به تغییرات پیشین و غیره می باشد.
به همین عارضه ها می باشد که پاسخ به همین سوال که آیا پارتیشن بندی هاردهای SSD خوب است؟ یک بله محکم دریافت می‌کند. پارتیشن بندی نمودن هارد اکسترنال کلیدی این طرز نیز همانند روش اول با معایبی هست که حیاتی ترین آن‌ها عدم قابلیت و امکان استفاده از فولدر FAT32 به جهت پارتیشن هایی مهم حجم بیشتر از 32 گیگابایت و غیر قابل تغییر‌و تحول بودن روند پارتیشن بندی می باشند. در سیستم MBR شما صرفا می توانید حداکثر 4 درایو اصلی داشته باشید و حداکثر ظرفیت برای هر درایو نهایتا 2 ترابایت خواهد بود. به همین عامل این استاندارد پارتیشن بندی برای هارد های حساس گنجایش بسیار بالا مطلوب نیست.
هاردهای که بصورت MBR فرمت شود از Master Boot Record به کارگیری می کند. MBR در واقع یک سکتور ریز از هارد دیسک شما هست که در شروع هر هارد دیسک قرار می گیرد. این سکتور کوچک، اطلاعاتی در خصوص ساختار پارتیشن های هارد دیسک ،در اختیار سیستم قرار می دهد. نکته بسیار کلیدی در خصوص MBR همین می باشد که این سیستم بضاعت و توان شناسایی پارتیشن هایی اهمیت ظرفیت اکثر از 2 ترابایت یا این که 2000 گیگابایت را ندارد. پارتیشن بندی هارد اکسترنال تاثیری بر عمر هارد ندارد و شما می توانید فارغ از نگرانی از کم شدن قدمت هارد خویش اقدام به پارتیشن بندی کنید.
اپلیکیشن کتابخوان کتابراه به جهت اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است. برای همین فعالیت روی + سمت چپ پایین برگه کلیک کنید وتا کادری براتون باز بشه. تنظیماتش رو دقیقا مشابه تصویر زیر انجام بدید و آن‌گاه روی OK کلیک کنید. درحال حاضر مجدد می بایست بر روی + کلیک کنید؛ زیرا باید سه پارتیشن دیگه هم ساخت کنید. آن‌گاه از حذف پارتیشن‌ها یا تهیه‌ی هارد جدید، اهمیت تصویر پایین مواجه‌ میشین که در اون صرفا یک پارتیشن ناپخته وجود داره و ما باید درایو‌هامون رو اصلی قطع کردن منتخب از فضای پارتیشن خام تولید کنیم.
هارد اکسترنال و اینترنال چیست در واقع همان درایوهایی می باشد که اصلی حروف اختصاری می شناسیم و دیتاها در آن ها دسته بندی می شود. هاردیسک‌‌ها به استدلال داشتن فضای خام، می‌بایست در وهله ابتدا پارتیشن‌بندی شوند. پارتیشن بندی امداد می‌نماید تا فضای ناپخته هارد به یک‌سری قسمت اهمیت اندازه‌های متعدد تقسیم شود و برای استفاده عضو آماده گردد. قسمت‌های متمایز که پس از پارتیشن بندی هارد ایجاد میگردد با اسم‌های متمایز نام‌گذاری می گردند که رایج ترین آنان C,D,E و… هستند. امروزه با ارتقا فضای هارد دیسک های اینترنال و اکسترنال پارتیشن بندی، تقریباً به امری غیرقابل اجتناب بدل شده است، علت نیز آن میباشد که تعدادی فضای تفکیک شده، راحت‌تر از یک فضای بزرگ نامرتب، دیتاها را نگهداری می‌کنند. یک عدد از مزیت‌های پارتیشن بندی هارد دیسک این میباشد که می اقتدار چند سیستم عامل را بر روی سیستم نصب کرد.

رفع نقص‌ میکروفون در ویندوز 10

اگر همه فضای اختصاص نیافته را گزینه استفاده قرار ندادید، می‌توانید مراحل بالا را برای تعریف و تمجید پارتیشن تازه تکرار کنید. مرحله بعدی دارای ارتباط حیاتی مشخص و معلوم نمودن جزئیات پارتیشن نو خواهد بود. در بخش Volume Label بایستی تیتر دلخواه خویش برای پارتیشن را تعریف‌و‌تمجید کنید. در نصیب File System هم نوع پارتیشن قابل تعیین می باشد و پیشنهاد می شود آن را روی NTFS تهیه و تنظیم کنید.

  • البته بایستی توجه داشته باشید که وقتی پارتیشنی فرمت شود تمامی داده‌هایی که بر روی آن قرار دارند، حذف می‌شوند.
  • بعد از از تعیین آیتم گزینه نظر در قسمت مشکی رنگ پارتیشن کلیک راست کرده و آیتم New Simple Volume را انتخاب میکنیم.
  • اگر مدتی از یک هارد اکسترنال استعمال کرده اید و نیاز دارید مجددا آن را پارتیشن کنید، می‌توانید آموزش ذیل را برای ساخت پارتیشن بر روی آن دنبال کنید.
  • همچنین این نرم‌افزار یک دیسک را از MBR به GPT و بالعکس فارغ از از دست دادن داده تبدیل می‌کند.

یکی از عمده عارضه ها پارتیشن بندی هارد دیسک استعمال بهینه از کل هارد درایو می باشد , پارتیشن بندی هارد مثل کمدی بوده که اساسی تجهیزات طبقه بندی می شود در مقایسه اساسی کمدی که فضای یکپارچه دارد. حالا شما اصلی تصویر زیر رو‌به‌رو می‌شین که در اون چندین درایو اهمیت حجم‌های متفاوت دیده میشه. از رابط کاربری به جهت پارتیشن بندی هارد در نصب ویندوز استفاده کنید. استفاده از Disk Management برای کاربر دو مورد حصر تولید می‌کند. اولین مشکل اصلی همین می باشد که اگر بخواهید پارتیشن بندی جدیدی صحیح نمایید باید هارد اکسترنال را به رخ کامل فرمت کنید.
به طور کلی اهمیت دو بخش primary و logical می باشند و سیستم عامل در پارتیشن های primary ذخیره می شود. بله زیرا که در صورت انجام ندادن پارتیشن بندی همه اطلاعات در پارتیشن C ذخیره شده و درصورت خرابی و اختلال در ویندوز، دیتاها شما دچار خرابی نمی شود. خب مهم‌ترین دعوا ما در این مقاله این می باشد که به چه صورت هاردSSD را پارتیشن بندی کنیم؟ برای پارتیشن بندی خوبتر می باشد که قدم به قدم جلو برویم.
ما در ادامه، دو مورد از این برنامه‌های بدون‌پول را معرفی خوا‌هیم کرد. پارتیشن بندی هارد Extended قابلیت انعطاف پذیری پارتیشن را مهیا می کند. پارتیشن بندی هارد دیسک Extended یک تقسیم بندی مجازی ساخت می نماید که به کمک آن می توان پارتیشن های بیشتری ایجاد کرد. شما اعضا گرامی می‌توانید در رخ نیاز به سرویس‌های دارای ارتباط مهم پارتیشن بندی هارد، به مرکز داده ریکاوری مراجعه کرده و با حضور در پارت «سرویس‌های تخصصی هارد» خدمات گزینه نیاز خویش را اخذ نمایید. در این مرکز برگزیدگان گونه پارتیشن بندی هارد اهمیت اعتنا به ویندوز دستگاه به شما پیشنهاد شده و در شکل تأیید بر روی دستگاه پیاده می‌گردد. در صورتی که به هر دلیل امکان مراجعه به مرکز تخصصی دیتا ریکاوری را ندارید، می‌توانید از سیستم سرویس در محل به کارگیری نمایید.
اگر product key را رد کرده بودید، در این بخش دسته ویندوز را انتخاب کرده و بر روی Next ضربه بزنید. به این دلیل که بتوانیم بهره وری بهتری داشته باشیم و در صورت انواع در ویندوز اطلاعاتمان را از دست ندهیم. Acronis Disk Director ابزاری هست که شما را کار کشته می‌سازد، داده‌ها و ‌هارد خویش را بهینه، حفظ و رئیس کنید. برچسب گذاری پارتیشن ‌ها و جزء‌جزء‌کردن آن ‌ها بر مبنا محتوایی که در آن ذخیره می شود.

آموزش ساخت پارتیشن جدید از روش دستورها CMD ( ساخت پارتیشن بندی اهمیت DESKPART )

برای پارتیشن بندی نمودن هارد اکسترنال روش های متعددی وجود دارااست و کاربران می توانند از هرکدام از آن‌ها به کار گیری کنند. در ادامه 3 طرز متداول و ریلکس پارتیشن بندی کردن هاردهای اکسترنال توضیح داده می شوند. ممکن میباشد پارتیشن بندی هارد منجر به محدود شدن فضا به جهت ذخیره سازی دیتاها خاصی شود. پارتیشن بندی در واقعیت به تقسیم کردن فضای داخلی هارد به قسمت های کوچکتر گفته می شود. در همین فرآیند هر بخش از هارد دیسک به یک درایو تبدیل می شود که به نوع بندی و مرتب شدن داده ها یاری متعددی می کند. همین طرز یک محدودیت دارااست و آن این است که از logical partitions نمی اقتدار به عنوان boot volumes استعمال کرد.
اگر پارتیشن های شما کاهش 2 ترابایت میباشند می توانید از قالب بندی MBR و به جهت گنجایش اکثر از آن از قالب بندی GPT می بایست استعمال کنید. برای ایجاد پارتیشن می توانید از طریق ابزار داخلی ویندوز و برنامه متفاوتی به کارگیری کنید که در ادامه به آن ها می پردازیم. به جهت ذخیره کردن اطلاعات در هارددیسک، باید ان را به نصیب های منطقی کوچکتری تبدیل کنیم که به همین عمل پارتیشن بندی یا partitioning گفته می شود. مرکز ریکاوری داده ها همگام اهمیت دانش روز و اطلاع از تازه ترین تکنولوژی های مدرن بازارهای جهانی، بهترین درمان را به جهت دستگاه شما تعیین و اجرا خواهد کرد. گروه کارشناسی همین مرکز مسئولیت تشخیص، ترمیم و تعمیر را با کمال میل می پذیرد و در روند تعمیر از هیچ تلاشی مضایقه نخواهد کرد. در همین مقاله قصد داریم روش تغییر و تحول حجم درایو ها در ویندوز 11 را به صورت چهره‌ای و تمام به شما دوستان خوب تدریس دهیم.

برنامه EaseUS Partition Master به جهت تغییر تحول پارتیشن های هارد

تمامی سیستم‌های رایانه‌ای بایستی کلیدی هاردی باشند که مجهز به پارتیشن توسعه و گسترش یافته میباشد زیرا همین پارتیشن می‌تواند جایگزین یکی از پارتیشن های حیاتی شده و ‏به درایوهای متعدد تقسیم‌بندی شود. قابل تقسیم به چند پارتیشن منطقی هستند به طور کلی هر هارد دیسک را می‌توان به 4 پارتیشن Primary یا این که یک پارتیشن primary و یک پارتیشن سایت منبع Extended تقسیم کرد. بر روی پارتیشنی که قصد حذف کردن آن را دارید، راست کلیک کنید و پس از آن گزینه Delete Volume را تعیین نمایید. شما هم اساسی پیوستن به توده تبارک و بالغ بر ۶۰۰ هزار نفری دانشجویان و دانش‌آموزان فرادرس و دارای بهره‌گیری از آموزش‌های آن، می‌توانید تجربه‌ای مختلف از دانش و مهارت‌آموزی داشته باشید.

IM-Magic Partition Resizer

در صورتی‌ که بخواید درایو مد‌نظرتون 50 گیگابایت فضا داشته باشه، در کادر مورد‌نظر عدد رو وارد نمایید و دکمه‌ی Enter رو بزنید. از دیگر مزایای پارتیشن بندی آن است که می توان یک‌سری سیستم ادله را روی دستگاه کامپیوتر داشت. برای نمونه، بسیاری ویندوز XP ،7 و 8 را در سیستم خویش دارند و در واقع از شیوه پارتیشن بندی پارتیشن بندی می توان بدون تداخل، سیستم عاملهای متفاوت را بر روی درایوهای مختلف داشت.
اگر همین دو شیوه نیاز شما را به لطف برطرف می نماید و به قابلیت و امکان های بیشتری به جهت پارتیشن بندی درایو اکسترنال خویش نیاز دارید می توانید از نرم افزارهای اختصاصی متنوعی که به جهت اینکار وجود داراست به کارگیری کنید. حساس تکرار اینکار و انتخاب فضا باقیمانده یا وارد کردن دستی عدد مجددا میتوانید یک سری پارتیشن متعدد ساخت کنید. هنگامی که همین فعالیت را انجام دادید روی پارتیشنی که می خواهید ویندوز در آن کارگزاری شود کلیک نمایید و سوییچ Next را گزینش کنید. ویندوز در این پارتیشن نصب می شود و پارتیشن های دیگر را می تتوانید به جهت ذخیره دیتاها دیگرتان به کارگیری نمایید تنها توجه کنید که به جهت استعمال پارتیشن یا این که به عبارتی درایو ها ایتدا می بایست آنها را فرمت کنید.

پارتیشن بندی هارد دیسک در ویندوز اهمیت استفاده از قابل انعطاف افزار

با تعیین کلید ترکیبی Window + R وارد منو Run شده و کلمه CMD را تایپ نمایید تا یک پنجره سیاه رنگ برای شما اکران دیتا شود. در پنجره آن‌گاه دو گزینه پایین را در اختیار دارید در صورتی که قصد دارید ویندوز خویش را ارتقا بدهید آیتم ۱ و اگر قصد دارید یک ویندوز نو کارگزاشتن نمایید مورد ۲ را گزینش کنید. آن‌گاه از یک‌سری ثانیه پنجره موافقتنامه را تماشا خواهید کرد گزینه I accept را گزینش نمایید و سوییچ Next را کلیک کنید.
برای آَشنایی اکثر حیاتی طرز مشکلات هارد اکسترنال تا انتهای این نوشته همپا ما باشید. در همین پنجره تعداد پارتیشن ها و فضای تمام هارد دیسک را بازدید می کنید. رنگ آبی علامت پارتیشن بندی هارد دیسک درایو میباشد و رنگ سبز علامت فضای خالی. در همین قسمت می توانید یک درایو را تقسیم یا این که پاک کنید، ولی به جز درایو ویندوز که تنها قابلیت تقسیم آن را دارید. هدفی که در پارتیشن بندی هارد دنبال می شود در واقع مهیا سازی درایو به جهت کارگزاشتن و رویکرد اندازی یک سیستم عامل و برنامه های جانبی آن است. در پارتیشن بندی می قدرت هارد را به یک یا این که یکسری درایو تقسیم کرد.
بعد از وارد نمودن میزان گزینه نظر خود، کلید Enter را فشار دهید. در اینجا، باید میزان فضایی را که می خواهید به پارتیشن Primary خود اختصاص بدهید را بر حسب مگابایت و یا این که % وارد کنید. به جهت اتمام فرآیند و آغاز عملیات صرفا به اندازه است روی مورد Commit pending Operations کلیک نمایید تا تغییرات اعمال شود.
مقدار حافظه درایو تازه را در نصیب simple volume size وارد کنید و روی Next کلیک کنید. نخست بر روی منو استارت راست کلیک کنید، آن گاه روی گزینه Disk Management کلیک کنید. به عبارتی طور که مشاهده می کنید، درایو نو ایحاد شد، درایوی که می خواهید ویندوز در آن کارگزاری شود را انتخاب کرده و بر روی Next بزنید. آن‌گاه کلید F10 را (معمولا”) به جهت ذخیره و خروج تعیین کنید (اگر کلیدF10 این کار را انجام نداد سوییچ مشابهی را که فعالیت Save & Exit را انجام می دهد بیابید) در این حالت سیستم Restart می شود. ممکنه این سطح بسته به گنجایش پارتیشن تازه و مشخصات سیستم دوران متعددی ببرد. در تصویر تحت چکیده که حساس فریم قرمز مشخص شده هست تعداد پارتیشن ها همپا مهم حجم آن‌ها را اکران میدهد. به جهت کمتر حجم درایو C از پنل چپ بالا آیتم Action و سپس All Tasks را پیدا کنید. Shrink Volume را پیدا کرده و به جهت ریز نمودن حجم درایو C روی آن کلیک کنید. This PC را در کامپیوترتان پیدا کرده و بر روی آن راست کلیک کنید.

۵ شرایط هارد دیسک که بازیابی دیتاها غیر ممکن است

توجه داشته باشید که مادربرد سیستم شما می بایست جدید و به روز بوده و کلیدی UEFI باشد . درصورت قدیمی بودن مادربرد موردنظر ، بایستی هارد 3 ترابایت خود بر بر روی سیستمی که اساسی UEFI می باشد از mbr به GPT تغییر‌و تحول فرمت داده و پارتیشن بندی نماید . MBR می تواند حداکثر چهر پارتیشن Primary بسازد.در صورتی که گزینه بر روی MBR تهیه و تنظیم شود شما تنها از 2 ترابایت حافظه خود می توانید استفاده کنید.
به جرأت می اقتدار گفت این بسته ی قابل انعطاف افزاری یک ابزار فوق العاده کاربردی می باشد. همینطور از اشکال سیستم ها پشتیبانی کرده و قابلیت اجام عملیات گوناگون بر روی پارتیشن ها را آماده می آورد. از جمله امکان های همین نرم افزار می قدرت به فرمت درایوهای سخت خارجی و داخلی، انتقال، کپی، ایجاد، حذف، گسترش و ریز کردن پارتیشن های هارد دیسک، کلون کردن دیسک سخت، تولید نسخه ی پشتیبان کامل، آزمایش دیسک های طاقت فرسا از ناکامی و … این گروه ابزار از بر روی سی دی و در شرایط بوت اجرا می شود و نیازی به کارگزاری ندارد. در مقاله تدریس پارتیشن بندی هارد اکسترنال به روش‌هایی گه می‌توانید از آن ها برای پارتیشن بندی هارد استعمال نمایید اشاره کردیم.
من وقتی تو نصیب disk management ویندوز ۱۰ میرم یک سری تا پارتیشن میاره که unallocated شدن. قلیل کردن یا این که بیشتر کردن به پارتیشن خاصی نیز از نحوه خود ویندوز قابلیت پذیر هست هم از طریق نرم افزار هایی خاص. در پنجره Disk Utility، هارد درایو خویش را انتخاب نمایید.هارد درایو شما، اولین هارد درایو در لیست درایوها خواهد بود و ممکن می باشد نام هایی شبیه به Fusion یا این که Macintosh HD داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer mobil ödeme bozdurbuy verified stripe accounthtml nullednulled themeskronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotCialisgreat rhino oynabuy wise accountbomb bonanza oynaboom city oynasugar rush oynatropical tiki oynagreedy wolf oynablackbull oynashining hot oynaaviator oynaaviator oynatombala oynacasinoslotbetwinner girişbeylikdüzü korsan taksigüneş enerjisi paneli maliyetigünübirlik turlargüvenilir medyumEvlilik Büyüsüpoultry equipmentantalya escort