وزیر خارجه انگلیس از تحریم دیوان کیفری بین المللی از سوی «ترامپ» انتقاد کرد

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، وزیر خارجه انگلیس از رئیس جمهور آمریکا به دلیل اعمال تحریم علیه یک دادگاه بین المللی انتقاد کرد.

«دومنیک راب»، وزیرخارجه انگلیس عصر شنبه به وقت تهران از اقدام تازه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در تحریم مقامات دیوان کیفری بین المللی انتقاد کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه با امضای یک فرمان اجرایی مجوز اعمال تحریم علیه «دیوان بین‌المللی کیفری» را صادر کرد. رسانه‌ها گزارش داده‌اند ترامپ این مجوز را به دلیل تحقیقات دیوان بین‌المللی کیفری درباره جرائم آمریکا در افغانستان اعمال کرده است.

این فرمان اجرایی به وزیر خارجه آمریکا اجازه می‌دهد با مشورت وزیر خزانه‌داری دارایی‌های شماری از کارکنان دیوان بین‌المللی کیفری را که در تحقیقات از جنایات جنگی آمریکا در افغانستان نقش دارند مسدود کند.

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا در یک نشست خبری گفت: «دیوان بین‌المللی کیفری حقی برای تحقیق از سربازان ما در افغانستان ندارد و ما عضو اساسنامه رم نیستیم.»

«مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا نیز در این باره گفت: «تلاش‌های دیوان کیفری بین‌المللی برای تحقیق از نظامیان آمریکایی انطباقی با قوانین بین‌المللی ندارد.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از نخستین مقامات بود که از اقدام رئیس جمهور آمریکا در صدور مجوز اعمال تحریم علیه دیوان کیفری بین‌المللی حمایت و استقبال کرد.

[ad_2]

Source link