ملک زاده:باید منتظر موج دوم و سوم کرونا باشیم

captcha

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در نشست کمیته علمی مقابله با کرونا، گفت: بالغ بر ۱۸۰۹ مقاله در خصوص کووید در دنیا چاپ شده است. متاسفانه انتشار مقالات ایرانی در مجلات خارجی تحریم است. اما ایران جزو کشور‌هایی است که بالاترین حد تحقیقات در ارتباط با کووید را داشته است.

وی گفت: خیلی مهم است که درمان را زود شروع کنیم. داروی رندسویل برای افرادی که زیر ونتیلاتور رفته اند، تاثیر نداشته است. نباید انتطار معجزه از دارو‌ها داشته باشیم بلکه تنها استفاده به موقع مهم است.

ملک زاده بیان کرد: اینکه بیماران را برای ۱۰ روز بستری کنیم لود تخت‌ها را بالا می‌برد. سعی کردیم این بستری را تا ۵ روز کاهش دهیم. ما با ۳۵ تا مرکز تحقیقات را اغاز کردیم. این مطالعات در ۱۵ استان و بویژه استان‌های قرمز با ۲۷ گروه تحقیقاتی شروع شد. روییه در این زمینه ضعیف عمل کرد. دارو‌هایی که ما از پروتکل خارج کرده بودیم، تازه در روسیه مورد تحقیق قرار گرفته است.

وی افزود: در شهر‌هایی مانند لندن ۱۸ درصد مردم، ووهان ۱۰ درصد و بوستون ۱۰ درصد انتی بادی دارند. در ایران هم این تعداد ۱۰ درصد است؛ بنابراین خیلی از افراد مبتلا نشده اند و بای منتظر موج دوم اپیدمی باشیم.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>