مخالفت دولت با ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان اصلی‌ترین ابهام این پرونده است

مخالفت دولت با ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان اصلی‌ترین ابهام این پرونده است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سجاد علیپور، مسئول مطالبه گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی اردبیل در نشست مطالبه گری با موضوع وضعیت خصوصی سازی کشت و صنعت مغان به تشریح فرایند واگذاری این مجموعه پرداخت و اظهار کرد: کمیته بررسی پرونده کشت و صنعت مغان از آغاز برگزاری مزایده آن، در ناحیه بسیج دانشجویی استان راه اندزای شد تا با بررسی مسائل، اطلاعات دقیق تری به مردم بدهیم و از خسارت‌های احتمالی به اقتصاد و اجتماع کشور جلوگیری کنیم.

علیپور به ابهامات واگذاری این شرکت اشاره کرد و گفت: نکته‌ای که در حال حاضر حتی از ابطال واگذاری کشت و صنعت مغان اهمیت بیشتری دارد، برخورد با افرادی است که در این پرونده دخیل هستند و از دستگاه قضایی استان انتظار می‌رود با عواملی که در این معامله دخیل بوده اند، برخورد قاطع انجام دهد.

مسئول مطالبه گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی اردبیل ادامه داد: ابهامات اصلی در واگذاری این شرکت به سازمان خصوصی سازی به عنوان نماینده دولت بازمی گردد که در این امر بیشترین نقش را داشته؛ چراکه این شرکت با پایین‌ترین قیمت ممکن به سرمایه گذار واگذار کرده است.

وی به نحوه واگذاری کشت و صنعت مغان اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط مندرج در معامله، خریدار می‌تواند با مدیریت سود، اقساط معامله را پرداخت کند و بنابراین، این سرمایه عظیم ملی رایگان در اختیار این فرد قرار گرفته است.

علیپور به همکاری خریدار اول و دوم این شرکت اشاره کرد و گفت: سابقه مالی خریدار اول با ابهامات زیادی روبه رو بود که منجر به استرداد شرکت از وی شد و بعدا معلوم شد که خریدار اول با خریدار دوم همکاری کرده است. سوال اصلی اینجاست که چرا سازمان خصوصی سازی درباره وضعیت مالی این افراد تحقیق نکرده است.

وی با بیان اینکه نظر هیأت داوری بر ابطال معامله کشت و صنعت است، گفت: با این حال به نظر می‌رسد که دولت بر ادامه کار سهامدار اصرار دارد و حاضر نیست ابطال این معامله را اجرایی کند.

مسئول مطالبه گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی اردبیل با اشاره به اینکه دولت از ابطال این معامله با قیمتی کمتر از ارزش واقعی آن سود می‌برد، گفت: با این حال پافشاری دولت برابطال این قرارداد، ابهام بزرگی برای این پرونده به حساب می‌آید.

وی بیان کرد: نیروگاه برقی که در این مجموعه وجود دارد، می‌تواند برق شهرستان پارس آباد را تأمین کند و واگذاری آن به معنی واگذاری یک بیستم یک استان، به یک شخص است و می‌تواند نظام ارباب رعیتی را تداعی کند.

علیپور با بیان اینکه کشت و صنعت مغان در منطقه مرزی واقع شده است، و این خود ملاحظات امنیتی خاصی را طلب می‌کند، گفت: قبل از انقلاب این مجموعه با غارت زمین‌های عشایر توسط رژیم پهلوی ایجاد شد و هدف آن نیز تنها تامین منافع رژیم صهیونیستی بود بطوری که حتی فرودگاه اختصاصی به منظور انتقال محصولات کشاورزی و دامی به رژیم اشغالگر نیز در این منطقه احداث شد.

مسئول مطالبه گری و گفتمان سازی بسیج دانشجویی اردبیل با بیان اینکه مطالبه ما شفاف سازی و ارائه اسناد به مردم در قضیه کشت و صنعت است، خاطرنشان کرد، باید مسئولین ذی ربط به تخلفات صورت گرفته در این پرونده رسیدگی کنند تا حقی از مردم ضایع نشود.

وی به نکات مطروحه اخیر در مورد پروند کشت و صنعت نیز اشاره کرد و گفت: تبلیغات رسانه‌ای صورت گرفته در خصوص بهبود شرایط کشت و صنعت و اینکه کارگران مجموعه از شرایط رضایت دارند بحثی است که باید مطالعه میدانی انجام شود و صرف کار رسانه‌ای و یا تبلیغ در رسانه‌ها نمی‌توان ادعا کرد که شرایط عوض شده و رضایت مندی شغلی وجود دارد

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>